Кантоністи

Відповісти
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Кантоністи

Повідомлення АннА »

З другої теми
al_mol писав:Кантонисты
Малолетние и несовершеннолетние сыновья нижних воинских чинов, принадлежавшие к военному званию, то есть к военному ведомству, и в силу своего происхождения обязанные служить в Вооружённых Силах России
царської Росії
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Кантоністи

Повідомлення АннА »

КАНТОНІСТИ– назва, яку вперше 1805 отримали вихованці військ.-сирітських від-нь у Російській імперії, згодом так почали називати всіх неповнолітніх дітей чол. статі солдатських та військ. поселенців (див. Військові поселення), які за фактом народження перебували в стані кріпосної залежності від військ. відомства, та дітей кримінальних і політ. засланців у Сибір, вихованням яких опікувалася д-ва, а з 1827– також дітей-рекрутів від єврейс. громад-кагалів, яких останні передавали для військ. виховання, офіційно починаючи з 12-річного, ачасто– і з 8-річного віку.
Від 1824 військ.-сирітські від-ня були підпорядковані гол. нач. військ. поселень О.Аракчеєву (див. Аракчеєвщина), і на їхній базі були створені учбові роти, напівбатальйони, батальйони (зокрема в Києві) та 4 карабінерних полки військових кантоністів.
У цих закладах (в Україні в народі їх називали "школи московські"), а також у створених 1836 спеціалізованих школах (артилер., аудиторській, інженерній, фельдшерській, з підготовки військ. топографів) виховувалося й здобувало необхідну освіту бл. десятої ч. кантоністів (37 тис. з-понад 370 тис. у 1855), решта кантоністів виховувалася при батьках та родичах.
По досягненні 18-річного віку всі кантоністи направлялись у військ. частини для відбування 25-річної служби.
Кантоністські мешканці України, переважно потрапляли на виховання до найближчих спеціалізованих військ. установ, за винятком дітей засланців (зокрема дітей учасників польського повстання 1830–1831), які поповнювали відповідні заклади в Сибіру, та кантоністів-євреїв, які майже поголовно відправлялися за межі смуги осілості, для полегшення їхнього навернення в християнство (формально добровільного, на практиці ж– фактично примусового, особливо коли цим питанням опікувався особисто імп. Микола I).
Навч. заклади кантоністів відзначалися надзвичайно суворим режимом. Серед їхніх вихованців була досить високою смертність.
Коронаційним маніфестом імп. Олександра II від 26 серп. 1856 кантоністи звільнялися від належності до військ. відомства і їх мали повернути родинам.
1858 навч. заклади кантоністів були перетворені на уч-ща військ. відомства, наближені до звичайних.
Любченко В.Б.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Військові”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей