Сторінка 1 з 2

Гуцульщина

Додано: 27 квітня 2018, 11:47
cronoster
Розкішне репринтне видання від Олександра Савченка (Харків) фундаментальної праці Володимира Шухевича "Гуцульщина" в одній книзі. 1218 сторінок та 294 ілюстрації, 300 екземплярів.

Re: Гуцульщина

Додано: 29 травня 2018, 15:41
cronoster
В потрібний час у потрібному місці у центрі Кракова знайшлася;)

Re: Гуцульщина

Додано: 21 серпня 2018, 23:25
cronoster
Станиславівський "Букініст" рідко відпускає з порожніми руками. Видавництво "Folio", серія "ПЕРШОДРУКИ", репринтне видання Михайла Ломацького: "Заворожений світ". Міфологічний Гуцуленд, моцно приправлений генеалогічними вкрапленнями. Тим паче, що окремі оповідки стосуються одного з найстаріших надвірнянських родів.

Re: Гуцульщина

Додано: 06 вересня 2018, 19:41
Falcon
Додам і свої новинки, які частково описують Прикарпаття минулих сторічь:

ЗображенняЗображення
Про книгу
Йозеф Рорер – статистик і краєзнавець, професор львівського університету. Його книга вийшла 1804 року у Відні. Українською мовою книга виходить вперше.

Нотатки Йозефа Рорера описують його подорож до Відня від Молдови через Буковину (зосібна й Чернівці) та Галичину, що відбувалася упродовж листопада 1802 – квітня 1803 року. Описи місять цінні об’єктивні ретроспективні дані про життя на Буковині та Галичині на початку ХІХ століття. Ідеться про економіку згадуваних земель, про ресурси, про необхідність їх раціонального використання. Його спостереження високопрофесійні, висновки стратегічні, націлені на реалізацію. Йозеф Рорер не лише аналізує актуальний стан різних сфер життя, а міркує над перспективами. Спостерігаючи за переважно злиденним життям буковинців, він одразу бачить не лише причини, а й вирішення, зокрема говорячи про необхідність гідромеліорації, агро- й лісомеліорації, про важливість правильного підходу до ведення сільського господарства, садівництва, про необхідність і можливість виходу на ширший ринок з допомогою мосто- і шляхобудування (зокрема велику увагу приділяє можливості створення нових водних шляхів). Автор згадує-фіксує багато гідронімів, топонімів, розповідає про людей та їхні звичаї у різних місцевостях, подає демографічні дані, торкається історії виникнення перших німецьких колоній, описує своє перебування в Чернівцях та інших містах, а також селах.

Звісно, враховуючи історичні обставини, зрозуміло, що Йозеф Рорер збирає і вивчає інформацію про землі, які на той час відносно недавно належали Австрії. Але не може не вражати у цьому випадку державна політика, яку він представляє, спрямована не на спустошення, руйнування, а на покращення умов життя, праці; у кожному міркуванні – чітке усвідомлення того, що кожна земля держави є складовою не лише її території, а й загального благополуччя. Механізми, які очевидні у «Нотатках…» Йозефа Рорера, залишаються досі актуальними. Це підходи до організації, господарювання, самоорганізації, відповідальності, які і досі можуть слугувати прикладом забезпечення порядку на різних рівнях існування людини – від особистісного, приватного і до державного.

Оскільки нотатки Йозефа Рорера першопочатково замислювалися як листи до друга, то оповідь не просто інформаційно насичена, а й містить емоційну складову, яка надає тексту звучання, властивого есеїстичному репортажеві. Тому книга Рорера має ще й художню цінність. Оповідь звучить живо і, на диво, по-сучасному. Уся подана в ній інформація важлива не лише з погляду історичного, але й як неоціненний досвід.
ЗображенняЗображення
Про книгу
«До Галичини» (Nach Galicien, 1984) – перша книжка Мартіна Поллака, у якій письменник розвіює австрійський «цукровий» міф про колишню коронну землю Австро-Угорської імперії. Його уявна подорож проходить Східною Галичиною – ландшафтами скрути й нужди, де нафтові магнати та рабини-чудотворці гротескно співіснують із бідними єврейськими штетлями, де русини, поляки, румуни, гуцули, вірмени, караїми, німці, роми ледь виживають у корумпованому й неписьменному краї, де водночас твориться багатомовна культурна мозаїка та пишеться прекрасна література.

Повна назва книги: «До Галичини. Про хасидів, гуцулів, поляків і русинів. Уявна мандрівка зниклим світом Східної Галичини та Буковини».

«Ця книжка вперше вийшла друком понад тридцять років тому, Орвеллівського 1984-го. Звісно, це випадковість. Але цей рік пояснює, чому я описав уявну, а не реальну подорож Галичиною, точніше Східною Галичиною й Буковиною. Подорож в історію, як то кажуть, пальцем по карті, оперту на літературні джерела, старі газети й історичні фотографії – все це було масивом матеріалу, з якого я черпав у бібліотеках та архівах. Звісно, я не мав нічого проти, щоб насправді поїхати в ті місця й подивитися, що залишилося від колишньої Галичини. Більше того, я мріяв про такий пошук слідів. Однак у 80-ті роки минулого століття австрійцеві було важко, а в моєму випадку, як з’ясувалося, навіть не-можливо отримати індивідуальний дозвіл на в’їзд до краю, про який я вирішив писати» (Мартін Поллак, із передмови до українського видання).

Re: Гуцульщина

Додано: 02 грудня 2018, 20:51
Falcon
Дуже інформативне і авторитетне видання:

Зображення

Re: Гуцульщина

Додано: 19 грудня 2019, 14:15
cronoster
Наукова праця про антропологію гуцулів і не тільки від Федора Вовка.

Re: Гуцульщина

Додано: 21 вересня 2020, 14:52
cronoster
Гуцульщина очима шотландської письменниці-мандрівниці Мені Мюріел Дові. Позбавлене серпанку романтизму життя гуцулів кінця 19 століття.

Re: Гуцульщина

Додано: 05 листопада 2020, 13:33
cronoster
Про аборигенів Карпат: гуцулів, бойків та лемків.

Re: Гуцульщина

Додано: 28 листопада 2020, 14:49
cronoster
Подарунок від чорної п'ятниці).
Унікальний в свому роді роман, написаний архаїчним гуцульським діалектом.

Re: Гуцульщина

Додано: 03 грудня 2021, 16:49
cronoster
Підкарпатська Русь початку 20 ст. з-під об'єктива Рудольфа Гулки

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення