НЕ Реабілітовані

Відповісти
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

НЕ Реабілітовані

Повідомлення Falcon »

Генеалогічні пошуки, крім звичайного архіву, привели мене в архів СБУ.
Мій прадід, заможний селянин з Буковини, у 1945 році, після чергової зміни влади, у віці 63 років був заарештований. Справа досить велика і заплутана. В підсумку він був засуджений по статті 54-1 «а» карного кодексу УРСР на 10 років ув’язнення у виправних трудових таборах з конфіскацією майна і позбавленням прав на 5 років. У 1947 році помер у неволі.

54-1 «а» (аналог 58-1 «а» в РСФСР) – зрада Батьківщині цивільною особою, контрреволюційна дія, спрямована на повалення, підрив або послаблення влади. Каралося розстрілом з конфіскацією, або 10 років з конфіскацією

У справі є додаток, що у 1993-1994 хтось, напевно з онуків, яких прадід мав більше 30, робив подання на реабілітацію, але тодішній прокурор вже за часів незалежності але ще у дусі радянської пропаганди дав висновок, що прадід реабілітації не підлягає, згідно статей 2 і 7 Закону України від 1991 «Про реабілітацію жертв політичних репресій»
Пройшло 24 роки, я хочу ще раз подати на реабілітацію. Працівниця архіву СБУ сказала, що швидше за все не реабілілтують, бо закон з 1991 року по суті не змінився, і є висновок прокурора за 1994. Чи є шанс, хтось з таким стикався? Як взагалом відбуваєтсья реабілітація?
Якщо на форумі є юрист, викладу суть справи в приват.

ЗУ Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні (1991)

І ще один нюанс: чи повинно було бути у матеріалах справи фото? В мене є підозра (або надія), що хтось з онуків, який робив в 1993 подання на реабілітацію, взяв фото собі )
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: НЕ Реабілітовані

Повідомлення al_mol »

Falcon писав: .....Пройшло 24 роки, я хочу ще раз подати на реабілітацію. Працівниця архіву СБУ сказала, що швидше за все не реабілілтують, бо закон з 1991 року по суті не змінився, і є висновок прокурора за 1994...
Закон то не изменился, но изменилось отношение к совковому прошлому, поэтому стоит попробовать....
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: НЕ Реабілітовані

Повідомлення D_i_V_a »

Falcon писав:...І ще один нюанс: чи повинно було бути у матеріалах справи фото? В мене є підозра (або надія), що хтось з онуків, який робив в 1993 подання на реабілітацію, взяв фото собі )
12.10.2015 року на радіо "Культура" слухала передачу з тодішнім директором архіву СБУ Ігорем Куликом.
19:05:27 - 19:59:04
Історичні фрески
Олександр Алфьоров
Тема: "Українська повстанська армія: українські архіви відкривають нові секретні факти у пошуках істини". Гість - Ігор Кулик, директор Державного галузевого архіву СБУ


Послухати сьогодні архів (радіо навчання) не можливо - зник. Переходили вони на новий носій та все у них полетіло...
Після тієї передачі мій острах пройшов та я зробила запит до цього архіву. Відповіли дуже швидко. Залишились дуже приємні враження від спілкування.

Про саму передачу - вона була просто чудова! Ігор Кулик розчинив останні кристали страху перед цією установою.
В передачі вони говорили також про особисті речі в справах і звісно про фотографії. Про те що зараз вони ці речі людям/родичам не віддають, роблять копії. Раніше віддавали і сьогодні розуміють, що це була помилка.

Можливо в справі і була фотографія прадіда, це все таки 1946 рік. Велика імовірність, що вона там була.
Якщо є судова справа, то в архівах суду є інформація хто був позивачем, тобто Ви можете ту людину віднайти і якщо повезе, то він поділиться копією фото.

І також згодна, що подавать на нову реабілітацію потрібно
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: НЕ Реабілітовані

Повідомлення D_i_V_a »

Falcon писав:... Чи є шанс, хтось з таким стикався? Як взагалом відбуваєтсья реабілітація?...
Мені це питання також цікаве, бо зтикнулась з таким. З другої теми
У записах репресованих його прізвища ніде немає. Я дзвонила до різних інстанцій спитаться де шукать, та мені пояснили, що він репресований.
Після того, як написала те повідомлення, спробувала щось відшукать і вийшла на історика який сказав, що такі справи як у мого діда - це дрібні речі, але казав, що інформацію відшукать можливо. Правда він мене через якісь свої фільтри забракував і на місцевості про нього ходять чутки, що він людина не легка... Але хто з нас легкий :lol: ... то поки історія мого прадіда та і всього правління колгоспу не з'ясована. Я навіть поки не можу зрозуміти, чи ці люди також були репресовані, чи ні.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: НЕ Реабілітовані

Повідомлення kbg_dnepr »

Закон України «Про реабілітацю жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 р.р.» від 13.03.2018 р.

Національна Комісія з реабілітації
Голова Роман Подкур тел: (044) 253-15-63, 044-254-05-85,
м. Київ, вул. Липська, 16,
ncofrehabilitation@gmail.com

Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих
Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих (ВУТПВіР) — громадська організація під назвою Всеукраїнське товариство репресованих (ВТР) заснована на зборах (близько 100 осіб), які відбулися 3.06.1989 просто неба на Львівській площі в Києві (Спілка художників під тиском КГБ у день зборів відмовила в наданні приміщення Будинку художників).
Вікі

https://clarity-project.info/edr/000650 ... ijcnBszQiO
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Репресії, реабілітація та реабілітовані”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей