Репресовані - питання

Чи знали ви про репресованих, висланих на заслання, розтріляних родичів?

Так
6
40%
Ні
8
53%
Про це говорили дуже мало та без бажання
0
Немає голосів
Узнав випадково від родичів
1
7%
Розповіли досить багато
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 15

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Репресовані - питання

Повідомлення D_i_V_a »

Мені потрібна допомога...

Мій прадід був головою колгоспу у 30-ті роки. В 1933 його та все правління колгоспу забрали аж у Київ на Лук'янівку за те що вони людям дали чогось там більше на трудодень.
Із тюрми прийшов лист, що він помер від виразки шлунку.
В сім'ї не говорили репресований - говорили "його забрали".
У записах репресованих його прізвища ніде немає. Я дзвонила до різних інстанцій спитаться де шукать, та мені пояснили, що він репресований.
З архіву сбу дуже швидко дали гарну відповідь, що даних у них немає. Я просила також дати пораду (якщо даних не буде) де ж шукать. Її дали...
Із всіх нижче наведених адрес не робила запита тільки до міністерства внутрішних справ Росії. Але сьогодні маю думку, чи по таких дрібних справах взагалі щось збереглося?
Це фастівський район. Якщо документи зберігалися за місцем проживання/затримання, то справи кепські, бо у місцевому архіві сказали, що у війну все згоріло. Документи є тільки від 44 року.
Імена інших членів правління нам ще невідомі. Ми маємо намір зробити меморіальну дошку.

Де можна віднайти імена людей, якщо справи по ним у органах не збереглися?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Репресовані - питання

Повідомлення в36 Ольга »

Искали ли на сайте "Реабилитированные историей"? http://www.reabit.org.ua/
Тут есть поиск по электронным базам по алфавиту, месту рождения и проживания. Мне удалось найти несколько человек, судьба которых интересовала.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Репресовані - питання

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Искали ли Вы на сайте "Реабилитированные историей"? http://www.reabit.org.ua/
Тут есть поиск по электронным базам по алфавиту, месту рождения и проживания. Мне удалось найти несколько человек, судьба которых интересовала.
Дивилась... і ще раз передивилась... немає його, а прізвища інших людей я поки не знаю.

Справа у тому, що тут подані списки людей реабілітованих... Людей, чиї справи потрапили до рук істориків та ентузиастів.

У моєму випадку напевно мова іде, як я вже сьогодні розумію, про ті справи, які ще не опрацьовані... або вони були знищені вогнем, або ще щось.
Щоб людей реабілітувать треба щоб вони були репресовані.
Про репресії 1935-38 років (особливо 1938) говориться дуже багато, але я ще ніде не чула і не читала, щоби оцих розтріляних у 1933 році голів колгоспів та правлінь колгоспів хтось називав репресованими.

Скільки їх таких було по всій Україні? Тисячі, сотні чи одиниці?
Чи були такі випадки в інших частинах радянського союзу чи це було тільки на українських землях?
Чи називає сьогоднішня історична наука цих людей репресованими, якщо так то як їх реабілітувать?
Чи є щось на цю тему почитать?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Репресовані - питання

Повідомлення Balymba »

Наскільки я знаю, реабілітовано лише невелику кількість репресованих. Наприклад по Західній Україні не реабілітовані, ті у кого знайшли зброю, їм перекваліфікували статтю на "незаконне зберігання зброї" і вийшла не політика, а кримінал.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Репресовані - питання

Повідомлення al_mol »

В сети есть сайт Кадровый состав органов государственной безопасности СССР. 1935−1939, о его содержание говорит его название...

Я разместил это сообщение, не для того что бы вызвать бурное обсуждения этих лиц, давайте смотреть на все сквозь призму времени, ведь так можно и Б.Хмельницкого признать врагом Украины №1, просто это фамилии, судьбы....
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
viapolka
Повідомлень: 285
З нами з: 28 грудня 2016, 22:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 190 разів

Re: Репресовані - питання

Повідомлення viapolka »

Зачем заключенные писали автобиографию? Могли ли умышленно "прибедняться", или, например, писать о родителях как умерших еще когда он был ребенком, чтобы защитить их от той же участи?
В заключении есть строчка:
Данные о родственниках: Принятыми мерами не установлены
Что значит эта фраза, если из какой семьи заключенный вроде указано было, но правда без имен родителей и братьев, кто жена и дочь написаны имена и возраст.
И не очень ясна суть справки и ее содержание:
Зображення
Жена понятно, что могла умереть, но неужели и дочь тоже и не было у нее семьи?
Осецкий, Орловский, Юзефович, Бега, Каеткин, Олексов, Князев, Патратий, Фредлов, Туревская
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Репресовані - питання

Повідомлення al_mol »

эта справка из дела о реабилитации.... просто дело рассматривали "скопом" без запроса родственников...
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
viapolka
Повідомлень: 285
З нами з: 28 грудня 2016, 22:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 190 разів

Re: Репресовані - питання

Повідомлення viapolka »

Узнала наверняка одну вещь, человек писавший автобиографию о военной службе и ранениях с контузиями, никогда не воевал и не был ранен, все писалось под диктовку
Осецкий, Орловский, Юзефович, Бега, Каеткин, Олексов, Князев, Патратий, Фредлов, Туревская
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Репресовані - питання

Повідомлення в36 Ольга »

viapolka писав:... не очень ясна суть справки и ее содержание...
Эта справка 1989 года. После реабилитации пытались разыскать родню репрессированного, чтоб сообщить об изменении статуса. Отправляли официальные запросы в те населенные пункты, где они ранее проживали. Но чаще всего никого не находили, поэтому очень многие и до сих пор не знают, что их предок уже давно реабилитирован.
Не думаю, что арестованные много выдумывали, описывая автобиографию. Кое-что, конечно, могли не упоминать, но вряд ли кто-то отваживался сочинять ложные факты о себе. Страшно было соврать, а затем быть уличенным во лжи, ведь кругом "глаза и уши". Возможно, для этого и писали о себе, чтоб следователь мог докопаться, если какой-то знакомый (тоже арестованный по этому же делу) укажет на неверные сведения.
А потомки просто могли не знать, что человек воевал.
Аватар користувача
viapolka
Повідомлень: 285
З нами з: 28 грудня 2016, 22:30
Стать: Жінка
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 190 разів

Re: Репресовані - питання

Повідомлення viapolka »

в36 Ольга писав:
viapolka писав:... не очень ясна суть справки и ее содержание...
Эта справка 1989 года. После реабилитации пытались разыскать родню репрессированного, чтоб сообщить об изменении статуса. Отправляли официальные запросы в те населенные пункты, где они ранее проживали. Но чаще всего никого не находили, поэтому очень многие и до сих пор не знают, что их предок уже давно реабилитирован.
Не думаю, что арестованные много выдумывали, описывая автобиографию. Кое-что, конечно, могли не упоминать, но вряд ли кто-то отваживался сочинять ложные факты о себе. Страшно было соврать, а затем быть уличенным во лжи, ведь кругом "глаза и уши". Возможно, для этого и писали о себе, чтоб следователь мог докопаться, если какой-то знакомый (тоже арестованный по этому же делу) укажет на неверные сведения.
А потомки просто могли не знать, что человек воевал.
Меня вообще очень веселит тот факт что почему-то народ свято верит в бумажки которые составлял орган расстреливающий людей как скот и ставит под сомнение знания не потомков, а вообще родственников, которые лично знали расстрелянного. Особенно классно это звучит на фоне справки 89 го года с надписями что его жена и дочь мертвы, в то время как дочь его мертва не была и имела потомство
Осецкий, Орловский, Юзефович, Бега, Каеткин, Олексов, Князев, Патратий, Фредлов, Туревская
Відповісти

Повернутись до “Репресії, реабілітація та реабілітовані”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей