Бабій

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
1
50%
Отримав через шлюб
1
50%
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 2

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Бабій

Повідомлення Vitaly Savitar »

В основі прізвища лежить іменник баба, на загал же будучи прізвиськом чоловіків, що полюбляють залицятися до жінок.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
surnameindex
Повідомлень: 780
З нами з: 18 липня 2016, 23:24
Дякував (ла): 194 рази
Подякували: 298 разів
Контактна інформація:

Re: Бабій

Повідомлення surnameindex »

Аватар користувача
Vladyslav Babii
Повідомлень: 4
З нами з: 05 листопада 2021, 20:22
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 4 рази

Re: Бабій

Повідомлення Vladyslav Babii »

Vitaly Savitar писав:В основі прізвища лежить іменник баба, на загал же будучи прізвиськом чоловіків, що полюбляють залицятися до жінок.
Так, це найбільш поширений варіант виникнення прізвища. Але мені доводилося зустрічати ще один: коли жінка (по народному "баба"), що рано овдовіла і через це змушена виховувати своїх дітей (дитину) самостійно. Відповідно її дітей/дитину звали Бабіями/Бабієм.
Це як ще одна версія утворення прізвища.
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Бабій

Повідомлення Balymba »

Ще можливий варіант походження походження прізвища - від мякохарактерного (з жіночим характером) чоловіка.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Бабій

Повідомлення kbg_dnepr »

Прізвище у сучасній Україні - серед дуже поширених (особливо на Заході)

БАБІЙ
(трансл. Babiy, рос. Бабий)
Налічує 15.403 носіїв - Київ (692), Львів (365), Хмельницький (363)

XVII–XX: прізвище БАБІЙ є серед
Репресованих
Керівництва УРСР та депутатів ВР

XX ст.: прізвище БАБІЙ в інших базах:
Перша Світова Війна
Воїни УНР
Голодомор
Друга Світова Війна
Бабин Яр
Остарбайтери

У козацьких реєстрах не засвідчене.

Карта поширення
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Бабій

Повідомлення kbg_dnepr »

Прокурор Карловского р. Полтавской обл. в 1937 г. Бабий viewtopic.php?f=32&t=7614&p=42728#p42728
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Бабій

Повідомлення alex1952 »

Vitaly Savitar писав:В основі прізвища лежить іменник баба, на загал же будучи прізвиськом чоловіків, що полюбляють залицятися до жінок.
По-русски - бабник.
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Бабій

Повідомлення Т.В. »


Гімн націоналістів «Зродились ми великої години…» чули, мабуть усі, особливо після того, як він став офіційним маршем Збройних Сил України. Про його автора відомо набагато менше.
Олесь Йосипович Бабій народився 17 березня 1897 року у селі Середнє на Калущині. Закінчивши парафіяльну однорічну школу в рідному селі, він прагне дальше здобувати освіту, заради цього його батько навіть продає поле. Олесь продовжує своє навчання у Войнилівській чотирикласній школі, а згодом — у Стрийській гімназії.
Бабій 1.jpg
У 1914-му році сімнадцятирічний Олесь записується в Стрию у Легіон січових стрільців. Своє бойове хрещення Бабій пройшов в Карпатах проти російської армії. В складі 9 полку піхоти був переправлений на італьйський фронт. Після запалення легень звільнений від проходження фронтової служби і в середині листопада повернувся на Україну.
1 листопада була проголошена Західноукраїнська Народна Республіка. На захист ЗУНР стала Українська Галицька армія, в її ряди разом з побратимами УСС вступив Олесь Бабій. Він стає заступником військового коменданта у Войнилові, та бере активну участь в мобілізації чоловіків до рядів УГА. В 1919 Бабій разом з УГА відступають на територію УНР де і об'єднуються з Армією УНР С. Петлюри і бере участь у знаменній Київській наступальній операції. Її корпуси очистили від більшовицьких військ майже все Правобережжя і 31 серпня увійшли в Київ. Під враженням Олесь пише два вірші «На Київ!» і «Привіт Січовим Стрільцям», які згодом опублікували в військовій газеті «Стрілецька думка». Та довелося вступити у бойові дії ще й з військами генерала Денікіна. Восени 1919 р. боями на два фронти і масовою епідемією тифу (яка вивела з ладу близько 15 тис. вояків) армія була доведена до катастрофи. Уряд ЗУНР емігрував до Австрії, і, щоб врятувати знекровлену армію, її командувач генерал М. Тарнавський уклав перемир'я з командуванням Добрармії. Внаслідок чого були інтерновані в таборах під Вінницею, де і опинились в сумнозвісному «чотирикутнику смерті» в якому вдалось вижити лишень частині вояків УГА, в тому числі і Олесю Бабію. 12 лютого 1920 р. він разом з залишками УГА змушені тимчасово стати в ряди Червоної Української Галицької Армії.
В січні-лютому 1929р. Олесь Бабій бере участь в установчих зборах І-го Конгресу українських націоналістів, де очолює культурно-освітню комісію і виголошує промову «Література і мистецтво». За участь в конгресі та за антипольські настрої польська влада предявляє Бабію звинувачення в антидержавницькій діяльності і в листопаді 1931р. арештовує. На початку вересня 1932р. суд виніс вирок: 4 роки тюрми, які він відсидів в Дрогобицькій тюрьмі. Перебуваючи під слідством він пише «Марш націоналістів», який був надрукований в журналі «Розбудова нації» за січень-лютий 1932р. з таким повідомленням: «Із надісланих проектів тексту гімну ОУН прийнято проект, поданий одним з наших найвизначніших поетів, що запроторений у ворожу тюрму». Після виходу з тюрми працює шкільним інспектором на Підляшші та вчителем гімназії в Холмі. Після окупації німцями України повертається в Середнє. В 1941р. працює в редакції «Золотого колоса». В 1943р. немаючи засобів для існування змушений повернутися назад в рідне село. Востаннє він відвідав Середнє літом 1944р. Зі сходу наступала радянська армія і Бабій розумів, що вжитися з новим режимом йому не вдасться і він переходить на Захід.
Емігрантське життя Олеся Бабія розпочалося в Німеччині в таборах для переміщених осіб в Карльсфельді та Мюнхені, де він прожив 4 роки. Після чого переїхав в США. У місті Чикаго, він влаштовується в редакцію українського часопису при місцевому університеті та продовжує свою поетичну діяльність. Зазвичай пише про Україну. Після того як поет емігрував в 1944р. в рідному селі Середнє його вважали загиблим. Так вважала і радянська влада, тому репресії в 50-ті роки не торкнулись його родини. Тільки в 1968р. в Середнє з Чикаго прийшов лист, в якому Бабій повідомив, що живий здоровий і перебуває в еміграції. Надалі свій зв'язок з рідними він вів за допомогою переписки зі своєю племінницею Овчар Оленою. Проте листи були дуже короткі, він дуже мало розповідав про себе, в основному розпитував. 12 січня 1975р. він надіслав вітального листа з нагоди свят в якому написав про те, що він уже на пенсії, живе сам, здоров’я погіршується, а також про свою мрію: «Не знаю на як довго життя мені хватить, але чую, що моя мрія не здійсниться — відвідати свій Рідний Край — Україну…» А в червні того ж року до племінниці Олеся Бабія в його рідне село Середнє прийшла звістка з Чикаго від В. Зарицького. В якій повідомлялося, що 2 березня 1975р. помер ваш стрийко Олесь Бабій. Останніми його словами були : «Прощай Україна і моя Родина». Поховали його на греко-католицькому цвинтарі в місті Чикаго, а до гробу на труну поклали грудку землі з рідного села поета.
14 березня 1997 р. в с. Середнє на стіні школи була відкрита меморіальна дошка на честь 100-річчя з дня народження поета.
Уперше новий Марш української армії було представлено 13 березня 2017 року в Києво-Могилянські Академії, напередодні Дня українського добровольця. Слова Маршу - це видозмінений текст Гімну українських націоналістів (Зродились ми великої години...) Олеся Бабія і Омеляна Нижанківського.
24 серпня 2018 року адаптований до сучасних українських умов варіант пісні став маршем українського війська на параді до дня Незалежності України. Також тут вперше було офіційно використано вітання «Слава Україні!» — «Героям Слава!»

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0w&paipv=0
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Відповісти

Повернутись до “Б”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 26 гостей