Банашко

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Ярило
Повідомлень: 14
З нами з: 08 березня 2017, 19:17
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 6 разів

Банашко

Повідомлення Ярило »

Мене цікавить походження прізвища Банашко, яке мав мій дід, уродженець села Рідкодуб Хмельницького р-ну Хмельницької оласті. У селі було багато родин з таким прізвищем, але вони не важалися родичами. Наскільки мені відомо, в інших населених пунктах, поблизу Рідкодуб, це прізвище не зустрічалося!
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Банашко

Повідомлення al_mol »

Ярило писав:Мене цікавить походження прізвища Банашко, яке мав мій дід, уродженець села Рідкодуб Хмельницького р-ну Хмельницької оласті. У селі було багато родин з таким прізвищем, але вони не важалися родичами. Наскільки мені відомо, в інших населених пунктах, поблизу Рідкодуб, це прізвище не зустрічалося!
Я не буду копировать значение фамилии из интернета, с этим и Вы справитесь, просто хочу обратить внимание, что в конце ХIХ века - села Редкодуб не существовало, это был хутор... и вряд ли семьи с одинаковой фамилией не имели родства, вопрос в каком колене? ;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Банашко

Повідомлення cronoster »

Можливо, така версія..
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Банашко

Повідомлення cronoster »

З старопольської мови:

1.) Незграбн чи непослушна дитина,
2.) Скорочена форма імені Бенедикт (благословенний).
3.) З прасловянського " банити"-мити
4.) Турецький намісник на Балканах.

"BANACH"

Nazwisko od odnotowanej przez Słownik staropolskich nazw osobowych formy Banach, ta od gwarowego banach 1. niezgrabny młodzieniec, 2. niegrzeczny dzieciak, 3. bękart (Słownik gwar polskich, t. I, s. 43) lub od imienia Benedykt. Zdaniem K. Rymuta nazwa (Nazwiska Polaków. Słownik historyczno-etymologiczny, t. I A-K, Kraków 1999, s. 18) oprócz powyższej motywacji może się wywodzić z takich źródeł, jak: prasłowiańskie bańati 'myć, kąpać', bania/ban 'namiestnik turecki' i niemiecka nazwa osobowa Ban. To nazwisko odnotowuje w swej pracy M. Jaracz (Nazwiska mieszkańców Kalisza od XVI do XVIII wieku, Bydgoszcz 2001, s. 52): bap. Annam laboriosi Joannis Banach de villa Noskowo Opilionis et Euphrosiae 1719, Regina Banachowna 1721. Przytaczają je także Z. Abramowicz, L. Citko, L. Dacewicz w Słowniku historycznych nazw osobowych Białostocczyzny (XV-XVII w.),t. I A-O, Białystok 1997, s. 24): Banach z żoną 1662.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
Ярило
Повідомлень: 14
З нами з: 08 березня 2017, 19:17
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 6 разів

Re: Банашко

Повідомлення Ярило »

Я мав на увазі Рідкодуби Проскурівського повіту Чорноострівської волості. Згідно з даними, скажімо, "Сповідальної відомості" за 1861 рік, у цьому селі проживало близько 800 осіб. Засноване воно було (чи перша згадка), здається, у 16 столітті...
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Банашко

Повідомлення АннА »

Ярило писав:Я мав на увазі Рідкодуби Проскурівського повіту Чорноострівської волості. Згідно з даними, скажімо, "Сповідальної відомості" за 1861 рік, у цьому селі проживало близько 800 осіб. Засноване воно було (чи перша згадка), здається, у 16 столітті...
За вікіпедією село і сьогодні називається РідкодубИ - Рідкодуби — село в Україні, у Чорноострівській селищній територіальній громаді Хмельницького району Хмельницької області. Перша писемна згадка про Рідкодуби датована 1582 роком.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Банашко

Повідомлення al_mol »

Ярило писав:Я мав на увазі Рідкодуби Проскурівського повіту Чорноострівської волості. Згідно з даними, скажімо, "Сповідальної відомості" за 1861 рік, у цьому селі проживало близько 800 осіб. Засноване воно було (чи перша згадка), здається, у 16 столітті...

Точно, моя ошибка, не учел, что название села писалось через ѣ - Р ѣ дкодубы
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Банашко

Повідомлення al_mol »

Ну а теперь когда удалось разобраться с населенным пунктом, можно выдвинуть еще одну версию....

в теме Рідкодуби, село, Хмельницький р-н, Хмельницька область есть скан из книги Сецинского, в котором говориться о ксендзе Рафаиле Беньковском принявшего православия и присоединившего к православию многих католиков, так может их и прозвали Банашко от фамилии Бе(а)ньковский ????
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Банашко

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:... так может их и прозвали Банашко от фамилии Бе(а)ньковский ????
Я не великий експерт... але мені здається, що скоріше НІ чим ТАК...
Все таки священиками були шляхтичі... Та і сам священицький сан - це вже начальство... та і те що він людей на православ'я навернув більше говорить що до нього прислухались та поважали...

А от Банашко як знахар мені дуже подобається :D Тим паче нещодавно бачила в метриках початку ХІХ ст запис про чийогось зятя і було написано що він знахар...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Банашко

Повідомлення D_i_V_a »

Ярило писав:... У селі було багато родин з таким прізвищем, але вони не важалися родичами...
А ось до цього вислову у мене є цікава історія.
На самому початку дослідження по Дідківським, це моє дівоче прізвище, звісно питалась родичів про все що знають. У альбомах була групова фотографія не сімейна, а люди були різні. Попросила тітку назвати людей, бо викладала імена на церковному сайті, то тітка назвала одного хлопчика також Дідківським, але сказала що "він не родич - ми не родалися".
Дуже швидко я з'ясувала, що всі вони були родичі і щонайменше жили в тій місцевості з 18 ст і по деяких гілках розійшлися ще в тому ж столітті і впродовж наступного.
Але, але... в цьому році мене чекав сюрприз - віднайшлось, що мій прямий предок на початку ХІХ ст був незаконнонародженим. Він носив теж саме прізвище що і законні, від нього пішла велика гілка, але видно по записам що з іншими законними він не родався ;)
Я раніше, коли згадувала тітчину фразу, завжди думала що за 200 років рідство розійшлося і забули вже що родичі, а от тепер все встало на свої місця :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Б”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей