Борсук

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
1
50%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
1
50%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 2

Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Борсук

Повідомлення Вернер »

БОРСУКИ – кілька однойменних козацько-старшинських, згодом дворянських родів, що, можливо, мають спільне походження.
Найвідоміший з них бере початок від ніжин. полкового сотника (1649– 54) Івана Борсука.
Його син – Марко Іванович Борсук – був сотником 3-ї полкової ніжин. сотні (1672) та ніжин. полковником (1675–77; див. Полковник козацький). Нащадки Марка служили у Ніжинському полку і посідали уряди сотників та полкової старшини.

До ін. роду належать: Петро Борсук (р. н. невід. – 1706) – козелецький сотник (1701–02) та київ. полк. (1706), його син Яків Петрович Борсук (р. н. невід. – бл. 1742) – київ. наказний полковник (1706, 1709), київ. полковий осавул (1729), козелецький городовий отаман (1729–31); його онуки Зиновій Якович Борсук (бл. 1720 – бл. 1785) – київ. полковий писар (1742–53), київ. полковий суддя (1753–64) та київ. полковий обозний (1764– 81) і Яким Якович Борсук (р. н. невід. – 1759) – стародубський полковник (1757–59).

Роди Борсуків внесені до 2-ї та 3-ї ч. Родовідної книги Чернігівської губернії.

Зображення
Час плине
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Борсук

Повідомлення ukrgenealogy »

Борсуки - герба Доленга
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Борсук

Повідомлення D_i_V_a »

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква села Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)

1802-ЦДІАК, СР, посполиті сл. Волиці, 89 хата у 20 дворі,
Стецко Иванов Борсук 62(1740),
жена его Марія Данилова 60(1742)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Борсук

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква села Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)

1802-ЦДІАК, СР, посполиті сл. Волиці, 89 хата у 20 дворі,
Стецко Иванов Борсук 62(1740),
жена его Марія Данилова 60(1742)
Маю щастя повідомити, що вчора віднайшлась чудова новина. Знайшлась моя пра4бабуня з чудовим прізвищем --- 1801-МК-Півні, 3 шлюб, 15 січня, Житель слободки Дмитровки Молодик Трофим Андрея Пустовойта сын с девицею Стецка Волицкого Борсука дочерью, 1-м.

Ім'я нареченої забули написати, але воно мені вже давно відомо - Єфросинія Стефанівна. А те, що її батька звали Стецьком виявилось приємною несподіванкою. Нажаль забили сьогодні це ім'я виразом - Ти шо, Стецько? Але коли знаходиться підтвердження, що твій прямий пра носив це ім'я і його пишуть Стецько Борсук, і що він походить з ісконно козацького краю часів Богдана Хмельницького і Семена Палія, то немає ніякого сумніву, що по цьому роду дорога веде до козаків...

Несподіванкою стало, що тема вже створена і що я сама зі сповідки 1802 року записала Стецька з дружиною до неї ще у 2018-му році і гадки не маючи, що це мої (сподіваюсь обидва) прямі родичі.

І ще радість - це перша знайдена родина з Волиці. Приємно знати, що і там родинні пупи зариті.

"Принимаю поздравления и подарки"! В моїх жилах тече Борсукова кров :-) :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Борсук

Повідомлення cronoster »

Про Борсуків
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Борсук

Повідомлення D_i_V_a »

cronoster писав:Про Борсуків
Борсу́к європе́йський, або лісовий (Meles meles) — вид класу Ссавці (Mammalia) ряду Хижі (Carnivora) родини Куницеві (Mustelidae). Тварини цього виду ведуть наземний спосіб життя, риють підземні сховища — нори — складної будови. Активні переважно в темний час доби. Мають широкий спектр живлення. У північній частині ареалу впадають у зимовий сон.
Зображення

Борсук у літературі та культурі
Борсук є досить популярним героєм літературних творів у Європі, особливо в Англії. Найвідомішим з них вважається «Вітер у вербах» — дитяча книга англійського письменника Кеннета Грема. Образ борсука є у творі Гаррі Кілворта «Місячний звір»[28], цілій низці книг з серії «Редвол» Джейкса Брайана[29] та інших. У цих творах борсук зображений поважним, сміливим, мудрим звіром. У романах про Гаррі Поттера борсук — символ гуртожитку Гафелпаф.
В українській літературі борсук згадується набагато рідше, ніж, наприклад, лисиця чи вовк. У блискучій поемі Івана Франка «Лис Микита» борсук Бабай виступає як найближчий родич головного персонажа, розсудливий і поважний звір[30].
У романі російського письменника Леоніда Леонова «Борсуки»[31] міщан порівнюють із борсуками, які турбуються лише за власне благополуччя.
На картинах європейських художників можна побачити полювання на борсуків з застосуванням собак. Також борсука зображено на поштових марках деяких держав.
Зображення Зображення Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Re: Борсук

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра (Херсон) №91 від 14.06.1942, сторінка 4
ВВАЖАТИ недійсними загублені: виробничу перепустку на ім'я Барсук Ф. М. та продуктові картки на ім'я Барсук Ф. М. і Зражевської М. Т.
Час плине
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Re: Борсук

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра (Херсон) №116 від 11.08.1942, сторінка 2
Вважати недійсними загублені продуктові картки на ім'я Барсук Є. В.
Час плине
Відповісти

Повернутись до “Б”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 33 гостей