Роздуми навколо християнства

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 624 рази

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:У християнстві мені не дуже подобається роль жінки
А у якій з традиційних релігій вона видається Вам прекрасною? :D
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Ще трохи "палива" до роздумів.
D_i_V_a писав:...У передачі "Історичні фрески" від 16.10.2017 Гість - військовий капелан отець Сергій Ткачук...
гість о.Сергій надав ще статистичні дані по кількості парафій Українських православних церков
МП-14500
КП-4200
УГКЦ-трохи більше 3000
УАПЦ-1000
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Поринувши в вивчення теми "Релігії на теренах України у минулому і сьогодні", відкопавши прародичів що були православними московського патріархату, греко-католиками (уніатами), римо-католиками що побирались з православними, хочеш не хочеш плаваєш думками в темі "релігія загалом".
Нещодавно висловлювала думку, що ось ці монотеістичні релігії (ті, де Бог є один) тобто іудаїзм, християнство та мусульманство загалом скоріше всього, в порівнянні з перед ними існуючими релігіями з великою кількістю Богів (язичники, грецькі Боги), більш агресивні, бо Бог за їх віруванням є один... і ще більше, він їх Бог, а Бог іншої конфесії є меншим і взагалі ворожим... і у радикально налаштованих людей тієї чи іншої течії панує думка, що інші (як Боги так і їх прибічники) взагалі не мають права на існування...
І думка була такою - що якщо Богів у своїй релігії багато, то легше сприйняти чужих Богів... і знайти їм місце і право на існування...

На днях знайшла однодумця... Нажаль він вже помер, але живе його праця...
Євген Гуцало, книга "Ментальність орди", стаття "Пектораль"
...Очевидно, найуніверсальнішою релігією свого часу було язичництво, яке у давнину осяяло всі племена і раси, давши людям як відчут­тя розумності й незнищенності природи, так і відчуття своїх власних незнищенності й безсмертя. Переселення душ. Теорія "метемпсихозу" в грецькій філософії, цю теорію розвинув Піфагор у VI столітті до нашої ери. Душа за постулатами язичниц­тва - безсмертна - і в Україні, і в Африці, і на островах По­лінезії, хіба що переселяється чи в джерело, чи в дерево, чи в пташку, і в різному бутті безсмертна людська душа прибирає хіба що різних форм. Залишаючись сама собою — вічною муче­ницею і вічною блукальницею. І чи були місіонери, які б несли колись ідеї язичництва по землі? Язичництво для людства було таке ж природне, як сама природа, язичництво не вичленювало людину з середовища, а єднало, гармоніюючи їхні взаємовідно­сини, ототожнювало людину з природою, а не творило з них антиподів чи ворогів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

SNIGURIVNA писав:
viktoriyaogievskaya писав:У християнстві мені не дуже подобається роль жінки
А у якій з традиційних релігій вона видається Вам прекрасною? :D
Ще не знайшла тож не дуже заглиблююсь у релігію.
Лише трохи підтримую традиції, діти хрещені, паски освячено..

А віра це стан душі. Дід мій , характерник, завжди казав що Бог на небі а не в церкві, попи теж люди і діла їхні людські земні.
Стосовно гендерної політики то вона явно не від бога, врешті решт християнство не заперечує проти рабства (Біблія) -- тож викликає суперечливі почуття : з одного боку не зовсім те що потрібно а з іншого боку -- краще нічого ще не придумали
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Лише моя думка:
Язичницькі вірування -- певний етап розвитку людства в певний період віджило своє
Монотеїзм свого часу об'єднав спочатку еврейський народ, а потім інші язичницькі обряди прив'язані до місцевості,
"Бог один і він на небі" трохи розширює географію чи не так? Християнство /іслам мобільність і краще підходить для завоювання і подорожі
На сьогодні , якщо не буде якихось принципових реформ то і християнство доживає своє бо не зовсім відповідає сучасному суспільству, релігійні таїнства втрачають свою суть і залишаються лише традиції , не дуже обов'язкові
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 624 рази

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya , дякую!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Роздуми навколо християнства...
Чи був вплив ісламу на християнство та навпаки? Таке питання постає коли заглиблюєшся в вивчення історії релігії.
Ось тут уривок з книги Г. Сенкевича "Пан Володиєвський"...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Томос... як виснажує очікування його отримання... але з погляду на генеалогічні дослідження, що таке 1 день, 1 тиждень, 1 місяць, 1 рік?...
Навіть 10 років з 17, 18 або 19 сс для нас сьогоднішніх - це ніщо... коротесенький промічок часу...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення D_i_V_a »

Ну то й що за "салат" ми маємо тепер після вчорашнього мінського рішення?
Те що релігійне питання - це питання суто політичне мені особисто стало зрозуміло десь років з два тому... до того ще була надія, що це не так...
Але те, що релігійні процеси ще можна прирівняти до вибухів атомних бомб, зрозуміла тільки вчора.

Говорять, що на сьогодні за статистикою десь 4 млн українців записують себе до московського патріархату, а десь 9 млн до українського.
Загалом мені дуже шкода людей моральних які, через ту так звану канонічність вірячи всьому що їм говорять, всі ці роки були прихожанами греко-російської церкви. Так 200 років тому називали нову прийшлу церкву - ось доказ. Привчили за ці 200 років нас до слова православіє, і тепер попробуй від нього відучитись... Жалко мені людей тому, що мабуть немало хто шукав докази і їх знаходив, а зараз ці докази вчас зруйнувались... і стоять ці люди посеред пустелі...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Julia_R1
Повідомлень: 14
З нами з: 28 квітня 2016, 14:28
Стать: Жінка
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 19 разів

Re: Роздуми навколо християнства

Повідомлення Julia_R1 »

viktoriyaogievskaya писав:
Ще не знайшла тож не дуже заглиблююсь у релігію.
Лише трохи підтримую традиції, діти хрещені, паски освячено..

А віра це стан душі
Повністю згодна, що віра - то стан душі. А посередники - то політика, і явно не від Бога.
Але також постійно підтримую традиції своєї церкви - не через релігійність, а через переконання, що якщо я їх не буду підтримувати, то більш активні молоді релігії - будуть заміщувати на наших теренах християнство, а мені аж ніяк не хотілося б років через 20 починати носити паранджу :)
Ремезенко, Ничипоренко, Поронько, Ткач, Кучеровець, Хлібович, Яницький, Гощицький, Ковриженко, Кобець, Сердюченко, Наумовський, Сапалановський, Шпаковський, Вороніч, Домбровський, Щигельський та інші.
Мій блог: http://genea.musicfancy.net
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей