ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ – об'єднавчий рух християнських церков

Відповісти
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ – об'єднавчий рух християнських церков

Повідомлення АннА »

ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ (екуменізм – від грец. οίκουμένη – всесвіт; заселена земля) – об'єднавчий рух християнських церков, започаткований на Всесвітній місіонерській конференції 1910 в м. Едінбург (Велика Британія).
Набув нових форм і динамічної спрямованості після 1948, коли було створено Всесвітню раду церков (ВРЦ), до якої увійшла більшість протестантських, а також православних та старокатолицьких церков.
В екуменічному русі бере участь і РКЦ (див. Католицизм, Римська курія).
Один із 16 документів, прийнятих II Ватиканським собором (1962–65), має назву "Декрет про екуменізм".
У трав. 1995 папа Іоанн Павло II видав послання про екуменічний обов'язок християнських церков – "Хай будуть усі єдині".

Утворення ВРЦ не привело до ліквідації віросповідних відмінностей, проте сприяло процесам інтеграції в реліг. житті, зокрема повороту в богословських дослідженнях до опрацювання заг. "екуменічної еклезіології", пошуку шляхів "єдиного богослужіння".
Теологи-екуменісти погоджують окремі розбіжності в реліг.-догматичних положеннях й водночас захищають уже усталені традиційні богословські догмати.

Екуменічний рух є складним, суперечливим процесом. Різні точки зору на природу та ступінь християн. інтеграції в умовах заг. кризи релігії в сучасному секуляризованому світі не дають змоги екуменістам опрацювати єдину концепцію об'єднання християн. церков. Тому нині Екуменічний рух розвивається переважно в таких напрямках: 1) міжконфесійний рух, 2) федерація церков, 3) повне взаємне визнання, 4) органічний союз.

Керівні органи Екуменічного руху співпрацюють з різними міжнар. християн. конфесійними об-нями (Всесвітньою лютеранською федерацією, Всесвітньою методистською радою, Всесвітнім альянсом реформатських церков, англіканськими (ламбетськими) конференціями та ін.) і міжконфесійними об-нями в нац. масштабах окремих країн (зокрема, Нац. радою церков Христа в США, Брит. радою церков та ін.). ВРЦ співпрацює з такими реліг. екуменічними орг-ціями, як Конференція церков Тихоокеанського регіону і Всеафр. конференція церков, підтримує стосунки з різними галузевими міжнар. орг-ціями, зокрема Всесвітньою федерацією студентів-християн.

Після проголошення незалежності України активну участь в екуменічних зустрічах бере Українська греко-католицька церква. Однак укр. православ'я, яке поділене на кілька церков, поки що залишається поза світ. екуменічним рухом.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ – об'єднавчий рух християнських церков

Повідомлення D_i_V_a »

У Софії Київській відбулася міжконфесійна молитва за Україну

Зображення´

У соборі Святої Софії Київської сьогодні, 9 квітня, відбувся міжконфесійний захід «Спільна молитва за Україну». Участь у ній взяли лідери Церков і релігійних організацій України.

Про це йдеться у дописі Глави УГКЦ у Фейсбук.

Участь у молитві взяли: Глава УГКЦ Патріарх Святослав, Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній, речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря), екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, єпископ Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Віталій Кривицький, Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант, голова Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Аганесян та священик Православної Церкви України, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

Зображення

Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЕКУМЕНІЧНИЙ РУХ – об'єднавчий рух християнських церков

Повідомлення D_i_V_a »

Завтра у світі починається Тиждень молитов за єдність християн
17.01.2023

"Навчіться чинити добро, шукайте справедливості» (Ісая 1, 17) – під таким гаслом буде проходити цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн, матеріали для якого традиційно підготувала Папська Рада сприяння єдності християн та Всесвітня Рада Церков спільно з Міжконфесійною Радою Церков Міннесоти в США.

Як повідомили РІСУ в Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, тиждень молитов триває у світі 18-25 січня, але в деяких країнах він затягується через велику кількість спільнот, які хочуть до нього долучитися.

У п’ятницю, 20 січня 2023 р., о 18.00 год. у Патріаршому соборі Воскресіння Христового (вул. Микільсько-Слобідська, 5, метро Лівобережна) відбудеться Екуменічний молебень, організований Українською Греко-Католицькою Церквою.

"Молитву в прямому ефірі транслюватиме «Живе телебачення», тому приєднатися до неї зможе кожний охочий", — запевняє протоєрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

Під час Молебню спільно молитимуться Отець і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук), єпископи та духовенство католицьких, православних та протестантських Церков.

Участь у спільній молитві візьме владика Михаїл Аніщенко, єпископ Команський, керуючий Місією «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні» та Екзарх Вселенського Патріарха у м. Києві. Він поділиться своїми роздумами над згаданими словами пророка Ісаї "Навчіться чинити добро, шукайте справедливості", які є головною темою розважань.

«Тиждень молитов за єдність християн є однією з небагатьох нагод, коли християни усвідомлюють, що розділення між Церквами та спільнотами веде до ізоляції та віддаляє від Бога. Тому у підготованих текстах стверджується, що для того, щоб навчитися чинити добро, потрібно постійно самовдосконалюватись у чиненні добра та шукати справедливості, адже єдність не можлива без справедливості. Це особливо актуально сьогодні для України, яка шукає справедливості та бореться за справедливий мир», — зазначив у своєму коментарі до анонсу події протоєрей Ігор Шабан.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей