Хочу розібратися

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:Вот один из фондов:
Фонд 823 - КАНЦЕЛЯРИЯ МИТРОПОЛИТОВ ГРЕКО-УНИАТСКИХ ЦЕРКВЕЙ

Есть ещё и книги
Opisanie_dokumentov_arhiva_Zapadnorusskih_uniatskih_mitropolitov_1470_1700_01
Opisanie_dokumentov_arhiva_Zapadnorusskih_uniatskih_mitropolitov_1701_1839_02
О, есть таки фонд!!! Меня обманули...
Востаннє редагувалось 03 липня 2020, 22:45 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:Думаю що так.
Підстава так думати?
А що ви маєте на увазі під словом підстава?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення alex1952 »

D_i_V_a писав:
alex1952 писав:..."Жалоб на униатов там не найдешь". Я нашел море жалоб.
Саша, прочитай ВНИМАТЕЛЬНО написанную мной фразу и убедись сам как ті ее перевернул...
Извини. Действительно, жалоб униатов я там не встречал, очевидно они жаловались в другие инстанции. Разумеется, поводы для жалоб были у обеих сторон. Но прошу учесть, что власть и сила на местах были у польской знати, владеющей целыми поветами. Православие вытеснялось, церкви захватывались или сжигались. Наверное, костелы тоже горели и ксендзов (парохов-униатов) унижали, грабили и даже убивали. Не знаю. Время было смутное. Опять же татары, гайдамаки...Другой информации кроме архивов нет.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:Думаю що так.
Підстава так думати?
А що ви маєте на увазі під словом підстава?
Під словом "підстава" я маю на увазі те джерело інформації, де говориться, що у 1596 році більшість православних українців була за укладення унії, а ті, хто поїхали її укладати, справді були делеговані якимись соборами-зборами, а не діяли тихцем на власний розсуд (вести дискусії про щось, це одне, а мати згоду більшості зацікавлених - інше). Вище ж Ви були написали:
Думаю що так. Що це були дійсно справжні представники православної більшості...
Справа в тому, що йдеться про людність кінця 16ст. Вже саме це має навести на певні думки. Це навіть не заглядаючи у подальші події, які жодним чином не підтверджують загальноукраїнського всеприйняття унії.

І ще отаке питання: от уніатська церква утворилася, і де відбувалися служби, де і як для них знаходили приміщення, у який спосіб? Скільки церковних споруд використовували уніати, і скільки з них вони ж побудували у перший рік-два-десять свого існування?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення Balymba »

Невже пересічні люди в 16 столітті були наскільки ознайомлені з різницею між православ'ям і уніатством - адже зміни обряду не відбувалося? Одна із віток мого роду жила в довоєнний час на межі з Буковиною, де з одного боку ріки були греко-католики, а з іншого - православні. Звичайні люди не знаходили різниці між обрядами - ходили то в ту, то в іншу церкву, хрестили дітей одні в одних. Та і священники не брали один одного за барки - маю приклад коли син православного священника одружився з дочкою греко-католицького. Всі релігійні війни місцевого значення відбувалися виключно з чийогось підбурення, а не на основі розуміння людей.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення SNIGURIVNA »

Balymba писав:Невже пересічні люди в 16 столітті були наскільки ознайомлені з різницею між православ'ям і уніатством - адже зміни обряду не відбувалося?.
Пане Balymba, і я ж про це! Широкі маси не розбиралися у тонкощах. І ще вони нічого не хотіли міняти. Віра - це серьозна річ (інвестиція у вічне краще життя), а церква, це її важливий інструмент (десь же треба дізнаватися, як правильно інвестувати, та й батьки і діди наші вже свої внески тут зробили...). Проста людина не хотіла втрачати гарентій, які давала традиція, хай навіть реформатори і намагалися не чіпати обряду.

Сюди ж можна додати, що в умовах існування у чужій державі православ'я було способом самоідентифікації для українців. І на цьому тлі передача церкви під зверхність Ватикану теж мала чітке забарвлення. Особливо, якщо врахувати той досвід, який мали православні українці від спілкуванні з поляками католицького віросповідання.

Ну і те, у який спосіб усе було зроблено, не могло не створювати г'рунту для конфліктів.
Всі релігійні війни місцевого значення відбувалися виключно з чийогось підбурення, а не на основі розуміння людей.
Ну, якщо уявити, що два священника претендують на одну церковну споруду, і кожен веде за собою громаду вірян, переконаних ним, що їх діло святе і праве, то може статися багато лиха, щоч це й буде локальний конфлікт. А так ці люди цілком нормально співіснують. Тим більше, що Ви навели приклад, коли для людей так історично склалося, так з діда-драдіда було, що тут от православні, а тут греко-католики. Але чим свіжіше, тим гостріші реакції, це час і звичка, якщо не ятрити, рівняє гострі кути.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення Balymba »

SNIGURIVNA писав: Віра - це серьозна річ (інвестиція у вічне краще життя), а церква, це її важливий інструмент (десь же треба дізнаватися, як правильно інвестувати, та й батьки і діди наші вже свої внески тут зробили...). Проста людина не хотіла втрачати гарентій, які давала традиція, хай навіть реформатори і намагалися не чіпати обряду.
.
Не знаю як де, але складається враження, що в моїх краях аж до початку 19 століття, церква не відігравала великої ролі в житті людей. Неодноразово зустрічаю випадки хрещення дітей через кілька місяців, а то і років після народження. Священники рідко були авторитетами серед простого народу, і церква швидше виконувала роль місця зустрічі і спілкування людей, ніж спасіння їх душі.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення SNIGURIVNA »

Balymba писав: Неодноразово зустрічаю випадки хрещення дітей через кілька місяців, а то і років після народження.
Причину цього треба шукати у більш давніших віруваннях, які часом у деяких місцевостях не зникали, а залишалися частиною народної віри. Тобто не від безвір'я, а від глибокої, але своєрідної віри так робили.
Заглиблюватися не буду, бо це вже не по темі, хоча такі речі завжди цікавезні .
Священники рідко були авторитетами серед простого народу
Старі люди вчили, що священник іноді і є найбільший грішник, але це випробовування для вірян, які мають все одно триматися віри, виконувати все, що належно і дбати про свою душу.

Ставлення до священника не тотожне ставленюю до церкви/віри.

І те, що церква/споруда є ще й місцем спілкування теж нормально.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

Тема називається - Хочу розібратися? Створюючи назву, думала тільки про себе.
Сподіваюсь що тема допомеже кожному пройти свій шлях...

У нас викладено цікаву світлину. От на щось подібне я і очікувала :wink:
Будемо роздивляться її по шматкам і ставить запитання. Нажаль не все вдається там прочитать...
Виглядає так що там по кутках дати важливих віх для автокефальної церкви. Що це за дати? Про що вони говорить?
І карта в середині, точніше шматок... лівобережжя?
Дати - 1051, 1620, 1685 - про що йдеться?
І ще там багато підписів які не читаються, але зрозуміло - це історичні події які треба знать і пам'ятать...


Зображення
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 31 липня 2018, 18:03 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Фото взяты отсюда:

Документальна виставка
Визволення вірою
До відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України


http://tsdazu.gov.ua/index.php/ua/compo ... ticle/1374
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей