Хочу розібратися

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

З перебігом подій у церковному житті у 19 ст на українських землях царської Росії начебто вже розібралась.
Там все виглядало приблизно так - з 1795 року Росія остаточно утвердилася і пішло поступове, хоча й спочатку м'яке переведення населення до греко-московської церкви. Далі будемо називать його московським православ'ям.
Уніатську церкву просто переслідували і знущались.
А з католицькою стали боротися через отбирання земель і примусове хрещення дітей батьків конфесійно-змішаних шлюбів у м.православну віру.
Наприкінці 19 століття видно тенденцію через яку було створено умови для переходу у м.п. вже й іудеїв.

Оце зараз написала коротку хронологію і подумалось - ото може такі тенденції й були поштовхом для більшовицького лозунга - "Релігія - опіум для народа".
Ну добре, скажімо, що з 19 ст розібрались.

Тепер хочу розібратися, а що ж було у 18-му?
Які течії великих і малих релігійних струмків тоді мали місце.

З того, що до сих пір потрапило на очі, видно що у європі були часи релігійного потепління та навпаки релігійного гніту.
Що релігійне питання не заважало шлюбам людей різних конфесій. Що самих конфесій з часом стає все більше.

То почнемо тоді з 17 століття. От прямо з часів Богдана Хмельницького.
Яка ситуація тоді була? Які релігійні конфесії?
Цікавить люба думка, головне якомога детальніше промалювати картину.
Востаннє редагувалось 06 серпня 2018, 16:14 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення Aushanbibi »

Дуже чудово це описано в книзі Генріка Літвіна "З народу Руського. Шляхта Волині, Київщини та Брацлавщини"
Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

Aushanbibi писав:Дуже чудово це описано в книзі Генріка Літвіна "З народу Руського. Шляхта Волині, Київщини та Брацлавщини"
Книгу нажаль ще не прочитала :oops:

phpBB [video]
Востаннє редагувалось 27 липня 2018, 12:10 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

З другої теми
D_i_V_a писав:
в36 Ольга писав:Таня, может ты теперь поверишь, что уния и православие - это не одно и то же. Или Похилевич не убедителен? :D
Ха-ха-ха! Я так и думала что ты меня не понимаешь... тоесть не можешь понять, что именно я пытаюсь тебе объяснить...

Но это другая тема, там и будем дискутировать.
Мне так же интересно мнение форумчан по этому поводу, тема все-таки не легкая и запутанная и, как теперь выясняется, полна фальсификаций и обманов, и искаженных интерпретаций...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

Думаю, що найголовніше питання, яке треба ставити при проясненні слова ПРАВОСЛАВ'Я - кого прославляли попи наприкінці служби? Якого митрополита? Або взагалі, кому бажали благополуччя і довголіття?
Не така я вже і розумна, щоби самій здогадатися що це питання одразу дасть відповідь на важливе питання - якщо в 17 столітті говоримо про православ'я, то чи мається на увазі саме московське?
Допомогла сучасна ситуація з православ'ям на Україні. І хто безпосередньо в цьому вареві не живе, то проблематику не зрозуміє...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Хочу розібратися

Повідомлення в36 Ольга »

Нееет, я все поняла. :D Очень хорошо помню твои слова :"Униатство - равно православие."
Но документы 18 и 19 веков говорят обратное. Униаты и православные враждовали.
P.S. О современном житье-бытье говорить не хочу.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Хочу розібратися

Повідомлення SNIGURIVNA »

Джерело більше ніж загальнодуступне: Наталія Полонська-Василенко ІСТОРІЯ УКРАЇНИ томІ, з сторінки 373 "ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ЛИТОВСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ ДОБИ" або тут і далі зі сторінки 469 "ДУХОВНЕ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ХVІІ СТОЛІТТЯ" за кліком.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Хочу розібратися

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Нееет, я все поняла. :D Очень хорошо помню твои слова :"Униатство - равно православие."
Но документы 18 и 19 веков говорят обратное. Униаты и православные враждовали.
P.S. О современном житье-бытье говорить не хочу.
Нічого ти не розумієш. Мої слова народилися після прочитання ось цієї інформації.
Зауваж, пропозиція Любомир Гузара про об'єднання прозвучала ще 2011 року. Тоді вона викликала відчуття здивування і питання "чому? як це таке можливо?" А сьогодні це питання вже нікого не дивує.
Головним посилом Гузара було - що майбутня церква також може мати назву православна. То що заважає вже сьогодні її вважати такою, якщо у майбутньому така назва не є порушенням так званих "канонів"?
Головні, з моєї точки зору, посили виділила жирним.
Маю думку, що у минулому вивчення історії релігії було справою обов'язковою і що наші пра були в цьому питання більш освічені.
Що з якого боку не подивитися на історію християнства за останні 2 тисячі років, то все одно прийдеш до одного знаменника - ми всі християни і що поділ на конфесії робили земні люди, хоч і в сутанах.
І ще маю думку, що в часи полегшення релігійного гніту, а такі часи в минулому були, зростала вірогідність свідомого переходу до іншої конфесії, не дивлячиь на дідів і прадідів...
Гузар запропонував об'єднати всі церкви: Московський патріархат збентежений Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/guzar-zaproponu ... heniy.html
12 лютого 2011, 17:17
Екс-глава Української греко-католицької церкви запропонував об'єднати всі українські церкви в єдину Київську церкву.

Пішовши у відставку, глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар зробив заяву, яка для багатьох виявилося сенсацією: він вважає необхідним об'єднання всіх українських церков в єдину Київську церкву.

"Ми до цього не будемо повністю собою, поки не з'єднані з нашими православними братами, відновивши єдину Київську церкву", - пояснив свою позицію Гузар, якого цитує "Сегодня". Чи означає це готовність грекокатоликів відмовитися від унії 1596 року, коли частина православних лідерів Київської метрополії пішла під заступництво Папи Римського, невідомо.

Нардеп, греко-католик Тарас Чорновіл, стверджує, що так: "Якщо українська церква буде єдиною, вона не може бути ні під керівництвом Риму, ні під керівництвом Москви. Правда, це дуже далека перспектива, пов'язана, до того ж, з ідеєю зближення католицизму з православ'ям взагалі ".

Втім, православні церкви Україні повні на цей рахунок скептицизму і, більше того, вважають, що таким чином греко-католики намагаються привести православних під владу Папи.

"УГКЦ не проти увійти до помісної церкви і навіть не проти того, щоб вона називалася православною, - говорить прес-секретар УПЦ МП Василь Анісімов. - Але насправді мова йде про нову унію, тому що під усім цим мається на увазі верховенство Папи Римського. Про таку ідею, до речі, вони вже писали керівництву УПЦ пару років тому".

Аналогічна і позиція УПЦ Київського патріархату. "З цією позицією Любомира Гузара ми знайомі. Мова йде про те, щоб українська церква була в єдності з римським престолом, ставши мостом між католицизмом і православ'ям, - каже її прес-секретар Євстратій Зоря. - А коли ми говоримо про єдність, ми маємо на увазі православ'я, але для УГКЦ розрив з Римом неможливий".

Політолог Вадим Карасьов вважає, що певні варіанти об'єднання є. В основному вони пов'язані з тим, що зараз позиції Київського патріархату в країні слабшають і є ймовірність, що його велика частина увіллється в УПЦ МП. А ось ті, хто не захоче йти до РПЦ, цілком можуть об'єднається з греко-католиками. Або під "кураторством" Рима, або навіть організувавши православну церкву, незалежну від Папи.

Відповідь на ключове питання - чи може в разі об'єднання з українськими православними церквами УГКЦ розірвати зв'язок з Ватиканом, - Любомир Гузар не дав. Однак журналісти отримали його у глави секретаріату верховного архієпископа УГКЦ Олекси Петріва: "Зв'язок зі святим престолом розірвана бути не може. Цей зв'язок є суттю нашої віри".

Тим часом експерти припускають, що за закликами Любомира Гузара до об'єднання може стояти більш приземлена мета - розширення зони впливу греко-католицької церкви. Тобто, йде мова про те, що в умовах, коли Московський патріархат робить кроки щодо приєднання до себе УПЦ КП, Гузар робить хід на випередження, роблячи УГКЦ орієнтиром для тих сил у Київському патріархаті, які не хочуть вливатися в МП, пропонуючи їм вибір між верховенством Москви або Ватикану.
Цю статтю перепостили тоді в усьому інтернеті, ось ще інше видання, чи може вони були першими.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Хочу розібратися

Повідомлення АннА »

в36 Ольга писав: Униаты и православные враждовали.
А чи існують дружні одна до одної конфесії?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Хочу розібратися

Повідомлення в36 Ольга »

АннА писав:А чи існують дружні одна до одної конфесії?
Согласна, не существуют, т.к. у каждой конфессии своя правда. И знак равенства (как в Таниной версии) тут не к месту.
Відповісти

Повернутись до “Релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей