Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Хочу розібратися

Подякував (-ла): 85 раз.
Подякували: 100 раз.
Стать: Чоловік

Re: Хочу розібратися

Повідомлення alex1952 » 27 липня 2018, 18:55

Позвольте высказаться. Несмотря на то, что мои предки - православные священники ранее были униатами, я считаю, что уния и православие не только различны канонически, но уния (а ранее католицизм) всегда была враждебна православию. В поисках униатских истоков я просмотрел Описи фонда 990 ЦГИАКа (Переяславско-Бориспольской Духовной консистории,1733-1785 гг.) и был просто ошеломлен количеством дел о жалобах православных священников и прихожан на притеснения униатов, которые выражались в захватах и поджогах церквей, грабежах, насилии, избиениях и даже убийствах церковнослужителей, рапортах о переводе их в другие приходы в связи с захватом церкви униатами. Особенно поразило обилие дел о восстановлении после пожара, постройке новых церквей и пополнение церковным инвентарем - иконы, книги, утварь были утрачены в результате набегов, правда в качестве погромщиков упоминаются военные отряды поляков, татары и ...гайдамаки. Вплоть до обложения православных церквей денежным налогом (Ф.990, Оп.1, д. 1599, 1781 г.). Подобных дел сотни.

Подякував (-ла): 4080 раз.
Подякували: 1772 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 27 липня 2018, 20:34

alex1952 написав:... В поисках униатских истоков я просмотрел Описи фонда 990 ЦГИАКа (Переяславско-Бориспольской Духовной консистории,1733-1785 гг.) и был просто ошеломлен количеством дел о жалобах православных священников и прихожан на притеснения униатов...
Саша, а що ти ще сподівався знайти в 990 фонді? Ось його опис.
Жалоби уніатів на православних там не знайдеш :wink: .

Хоча вони повинні буть в своєму окремому фонді, а от який це і чи є такий взагалі, це питання...
Колись від когось чула, що уніати якщо не самі знищували свої документи боячись переслідувань, і це було якщо ще не в 19 столітті... :cry:
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення D_i_V_a » 27 липня 2018, 20:40

в36 Ольга написав:Согласна, не существуют, т.к. у каждой конфессии своя правда. И знак равенства (как в Таниной версии) тут не к месту.
А я не ставлю знак дорівнює, я кажу що він буде стояти коли церкви об'єднаються. І що сьогодні, чисто візуально, для римо-католика немає ніяких зовнішніх відмінностей між літургією уніатів та православних, бо це грецька літургія. І що римо-католик, який ніколи не чув про унію, прийшовши на службу до "братів" уніатів, скаже що вони православні.
Ось що я говорю тобі вже пару років...
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський

Подякував (-ла): 85 раз.
Подякували: 100 раз.

Повідомлення alex1952 » 28 липня 2018, 11:39

Таня, ты глубоко ошибаешься. Я просмотрел описи Ф.990 (а их три). и своими глазами видел огромное количество дел о притеснениях, даже масса дел с просьбами о переводе в другой приход содержала приписку " о притеснениях". Я заказал сами дела (начиная с самых старых) и мне выдали 4 большие рулона (мормонских), которые я читал с трудом. Фото пришлю по Вотсапу. Но номера дел, могущих меня заинтересовать (о назначениях, переводе священников учениках Переяславской Семинарии, я записал в тетрадь, и просто был поражен. В теме "Троцкие" почитай о наездах управителей графини Браницкой на моего родственника Прих. Священника Острыйской церкви Александра Троцкого, так это детский лепет. Например: 990.1.634 (1768) Дело о преследовании униатами православного населения и принуждению их к переходу в унию; дело 635 - просьбы прихожан о назначении православных священников взамен униатских; дела 644-647 "в связи с нападениями гайдамаков, конфедератов, татар. Восстание гайдамаков". Дело 651 о переходе жителей и священников Переяславско-Бориспольской Епархии из унии в православие (125 листов). 652 (132 листа), 653 (60), 654 (118), 655 (135), и тд. до дела 659. Далее: дело 660 (1768) "Дело о возвращение в православие священников, насильственно присоединенных к унии" (18 листов); дела 661-663 о переходе жителей из унии в православие (300 листов!!!). Далее дела 664-667 " О восстании гайдамаков, принуждении православных к переходу в унию (150 листов). Дело 683 (1769) "Доношение священника Каневского дух. пр-я Крупа Ивана о строительстве новых церквей взамен сгоревших"; 685 (1765) "Дело о разорении татарами церквей переяславско-Бориспольской Епархии (25 листов). прочтение только 1й-й описи у меня заняло полтора дня, если бы я выписал из описи только номера, содержание дел по этому вопросу, то это заняло бы страниц 10-15. Не доверяй описанию в интернете.
"Жалоб на униатов там не найдешь". Я нашел море жалоб.

Повідомлення D_i_V_a » 28 липня 2018, 12:50

alex1952 написав:..."Жалоб на униатов там не найдешь". Я нашел море жалоб.
Саша, прочитай ВНИМАТЕЛЬНО написанную мной фразу и убедись сам как ті ее перевернул...

Повідомлення D_i_V_a » 28 липня 2018, 13:24

Моя фраза
Жалоби уніатів на православних там не знайдеш
Жалоби уніатів до своєї верхівки у православному фонді не знайдеш.

Що стараюся донести. Щоби було зрозуміло, що фонди складаються тематично. В 990-му фонді знаходяться документи для нас сьогоднішніх православної церкви, що для людей які жили 200 років тому називалась греко-московська церква. І в цьому фонді по описах лежать документи з різних підрозділів МП з 18 ст.

Документи, що належали греко-католицькій (уніатській) церкві у 18 столітті на теренах Речі Посполитої відправлялися скоріше за все у Варшаву. Там і повинні були знаходиться листи уніатів, які скаржилися на православних, які їх притісняли і які заходили на їх територію, хоча в країні було прийнято рішення мати тільки одну грецьку гілку, тобто уніатську. Але якісь бандюки приходили і порушали встановлені порядки.
От і постає питання - що сталося з документами уніатської церкви після приєднання польші до Російської імперії (це десь 70% земель від всієї РП) після останього поділу 1795 року? Куди вони поділися? Де уніатський фонд?

Якщо такий фонд віднайдеться, то ти прочитаєш таку ж кількість "душещипательных" історій бідних уніатів, які потерпали від православних.
А головне, що потрібно знать, що багатьом священикам було взагалі все одно у якій церкві служить, вони хотіли вижити, бо були випадки вбивст священиків. То з приходом нової влади (а це були часи а-ля "белые ушли-красные пришли, красные ушли-белые пришли") вони швидко перестрибували до тої церкви яку від них вимагали. Ось тут доказ, нам потрібно тільки це
1764-1772 – униат
1772-1775 – православный
1775-1794 - опять униат
далее его сын униат
после 1795 - сын православный

Подякував (-ла): 294 раз.
Подякували: 377 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 28 липня 2018, 16:43

D_i_V_a написав:Там і повинні були знаходиться листи уніатів, які скаржилися на православних, які їх притісняли і які заходили на їх територію, хоча в країні було прийнято рішення мати тільки одну грецьку гілку, тобто уніатську. Але якісь бандюки приходили і порушали встановлені порядки.

Пані Тетяно, як гадаєте, укладаючи унію, особи, які це зробили, дійсно могли вважатися представниками православної більшості (хто і як саме їх делегував від українських православних) чи діяли скоріше за власними благими, як вони вважали, намірами?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Повідомлення D_i_V_a » 28 липня 2018, 18:18

SNIGURIVNA написав:Пані Тетяно, як гадаєте, укладаючи унію, особи, які це зробили, дійсно могли вважатися представниками православної більшості (хто і як саме їх делегував від українських православних) чи діяли скоріше за власними благими, як вони вважали, намірами?
Думаю що так. Що це були дійсно справжні представники православної більшості. І це були не тільки ті що її прийняли, а багато поколінь до них.
Потреба в унії дискутувалася в суспільстві вже декілька століть до Берестейської унії 1596 року. В дискусії брали участь не тільки церковники, а й можновладці.
Та ось хочаби з вікіпедії
Потреба Унії постала після розколу християн 1054 року на західну католицьку і східну православну церкви. Між візантійською і латинською Церквами першу Унію укладено на соборі в Ліоні (1274), другу — на Флорентійському соборі (1439), проте ні одна, ані друга не довели до повної єдності християн.

Подякував (-ла): 79 раз.
Подякували: 820 раз.

Повідомлення DVK_Dmitriy » 28 липня 2018, 19:03

Вот один из фондов:
Фонд 823 - КАНЦЕЛЯРИЯ МИТРОПОЛИТОВ ГРЕКО-УНИАТСКИХ ЦЕРКВЕЙ
http://www.fgurgia.ru/customsearch?obje ... 612329/p:1
Есть ещё и книги
Opisanie_dokumentov_arhiva_Zapadnorusskih_uniatskih_mitropolitov_1470_1700_01
Opisanie_dokumentov_arhiva_Zapadnorusskih_uniatskih_mitropolitov_1701_1839_02
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Подякував (-ла): 294 раз.
Подякували: 377 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 28 липня 2018, 19:09

D_i_V_a написав:Думаю що так.
Підстава так думати?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до Релігії

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Falcon, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Samot, Василь Прокопченко, Вернер