Малоросійський Гербівник

Відповісти
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Малоросійський Гербівник

Повідомлення АннА »

Малоросійський Гербівник.jpg
«Малоросійський гербовник» (рос. Малороссийский гербовник) – науково-популярне видання, що здійснене за постановою зборів предводителів і депутатів дворянства Чернігівської губернії від 16 серпня 1912 істориками-генеалогами Вадимом Лукомським та Владиславом Модзалевським і надруковано в Санкт-Петербурзі 1914 році.
Оздоблення здійснив українськмй художник-графік Георгій Нарбут. При складанні «Малоросійського гербовника» використані малюнки і описи гербів українських дворянських родів, частина яких увійшла до загальноросійського «Гербовника», частина містилася у «Збірнику гербів малоросійського дворянства», складеним чернігівським губернським предводителем дворянства, істориком Григорієм Милорадовичем наприкінці 19 століття; зображення гербів на різних пам'ятках мистецтва і побуту України, зокрема, надгробках з деяких цвинтарів Чернігівщини, портретах, зброї, посуду з ряду чернігівських музеїв і приватних колекцій, печатках та інші. Ці матеріали головним чином взяті з приватних зібрань Петра Дорошенка і Владислава Модзалевського, Музею українських старожитностей імені Василя Тарновського Чернігівського губернського земства, матеріалів Чернігівської губернської вченої архівної комісії та деяких інших архівних зібрань.

«Малоросійський гербовник» містить описи гербів 609 родів козацької старшини і української шляхти та їхніх нащадків, а також таблиці – зображення гербів: 108 родів, герби яких були надані й затверджені російськими імператорами; 156-ти інших українських дворянських родів і 133-х родів польського походження. У кінці праці вміщено покажчики українських («малоросійських») родів і польських гербів.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Малоросійський Гербівник

Повідомлення АннА »

"МАЛОРОССИЙСКИЙ РОДОСЛОВНИК" – генеалогічна збірка В.Модзалевського, що містить понд 200 родовідних розписів укр. козацько-старшинських та поміщицьких родів Чернігівщини, які походили з козацької верстви.
Осн. джерелами "М.р." були архівні матеріали Департаменту герольдії в Санкт-Петербурзі та особисті приватні архіви.
Упорядник включив до збірки інформацію про службовий і майновий стан представників родів, а також відомості ін. характеру.
1908–14 в Києві було надруковано 4 томи праці. Матеріали до 5-го тому тривалий час зберігалися у фондах Бібліотеки національної України імені В.Вернадського.
2004 спільними зусиллями Українського генеалогічного і геральдичного товариства, Інституту історії України НАН україни та Ін-ту рукопису НБУВ за матеріалами В.Модзалевського було здійснено видання вісьмох розписів українських козацько-старшинських родів, зокрема: Тимошенків, Томар, Трощинських, Турковських, Фаїв та Фаїв-Зеневичів, Фененків, Ханенків, Ходолеїв, Ходотів.
У насупних випусках – 4-му і 5-му – були оприлюднені родоводи Холодовичів, Чарнишів, Черняків, Чесноків, Чуйкевичів, Шаул, Шендюхів, Шираїв, Шрамченків, Шуб, Шумів, Яворських, Якимовичів-Кожуховських (див. Якимовичі), Якубовичів.

Дж.: Модзалевский В. Малороссийский родословник, т. 1–4. К., 1908–14; Його ж. Матеріали до "Малоросійського родословника", вип.1: Томари. К., 1996; Його ж. Малороссийский родословник, т. 5, вип. 3–5. К.–СПб., 2004.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Відповісти

Повернутись до “Література стосовно шляхетського стану”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей