Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення в36 Ольга »

По моей церкви таких же записей много. Просмотрела МК с 1840 по 1864. Однополых близнецов во ВСЕХ случаях называли одинаково. Но, если заглянуть в 3ий раздел, то выясняется, что очень часто оба ребенка вскоре после родов умирали, либо умирал один из них. Поэтому у меня созрел вывод: называли одинаково, зная, что будет замечательно, если в результате в живых останется хоть один из новорожденных.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

в36 Ольга писав:По моей церкви таких же записей много...
А я впервые такое вижу. Обычно по моим селам в церквях священники однополых близнецов называли разными именами (именно поэтому я тоже подумала, что конкретно эта пара могла быть уж очень слабенькой, настолько слабенькой, что быть может вообще спешили покрестить, и было не до выбора имен). А вот разнополых частенько называли Федор и Феодора или Евфим и Евфимия...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

Кому траплялося бачити запис про мертвонароджену дитину у метричних книгах?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення в36 Ольга »

А такое вообще возможно? Ведь в книги записывали крещение. Кто ж станет мертвого крестить?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:А такое вообще возможно? Ведь в книги записывали крещение. Кто ж станет мертвого крестить?
Хрестить ні хто не буде, а от у 3-й частині (померлі) було у мене декілька записів про померлих породіль де згадувались і їх померлі діти.
Зараз читаю про цю тематику цікаву статистику...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення в36 Ольга »

Про третью часть из головы вылетело. Действительно, там записи встречались.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення D_i_V_a »

Ірина Ворончук Волинь 16-17 ст
Одним із найважливіших показників, що розкриває прокреаційну поведінку подружніх пар, є міжгенетична пауза, тобто проміжок між черговими пологами. Час між датою шлюбу і датою народження першої дитини називають протогенетичним інтервалом. Аналізуючи та узагальнюючи демографічні явища, характерні для європейської родини, Анджей Вичанський зауважив, що, на противагу усталеним переконанням, діти не народжувалися щорічно. Якщо перша дитина з’являлася через рік після укладення шлюбу, то наступні - з дедалі більшими інтервалами: друга дитина через 21 місяць після першої, третя - через 24 місяці, четверта - через 25 місяців, далі цей інтервал міг коливатися від 20 до 36 місяців, а перед останніми родами - до 4 років419. Ж.-Л. Фландрія, спираючись на французькі матеріали, виводить трохи інший показник: за його обрахунками, міжгенетичний інтервал між черговими пологами становив два або трохи більше двох років420. За спостереженнями Станіслава Боровського, найкоротшим був проміжок між шлюбом і першою дитиною, потім інтервали між народженнями зростали. На підставі метричних книг він обраховує генетичний інтервал між черговими народженнями у 18 місяців, тобто у півтора року421. Проте, послуговуючись тим самим джерелом (щоправда, з іншого регіону Польщі), Ева Бродницька збільшує відповідний показник до 2,6 років422. Отже, в обрахунках дослідників немає єдності навіть тоді, коли їх висновки ґрунтуються на одних і тих самих джерелах. Це свідчить як про складність самої проблеми, так і про застосування різних дослідницьких методик в процесі її вивчення.
Плідність залежить не лише від часу укладання шлюбу, а й від тривалості самого життя, зокрема й подружнього. Як пам’ятаємо, більшість дослідників вважає, що середня тривалість життя в XVI-XVIІ ст. становила 29-30 років423. За великої смертності обмеженою була і тривалість подружнього життя, пересічний показник якого коливався від 8 до 12 років. У нашому випадку можна з певністю констатувати, що лише незначна частина чоловіків і жінок мала одиничні шлюби, натомість більшість через смерть шлюбного партнера одружувалась вдруге або й утретє, і ці шлюби зазвичай давали нових нащадків. Цілком зрозуміло, що дітність родин була дуже різною, проте число народжень було тим більшим, чим довше тривало подружнє життя, тож час існування шлюбу був головним чинником дітності родини. За спостереженнями Ст. Боровського, число потомства у разі максимального тривання подружнього життя наближалося до максимальної плідності, становлячи 12 народжень на одну матір. Якщо перший шлюб тривав протягом 12 років, то подружжя в середньому мало шестеро дітей, а зв’язки, що тривали до 5 років, увінчувались народженням не більше як трьох дітей424.
...
Беручи до уваги, що до метричних книг не записували близько 12 %, а подеколи навіть і 20 % народжень, він визначав коефіцієнт дітності - 6,4 для всіх подружніх пар і 7,3 для пар, які мали дітей, а для повторних шлюбів - у середньому 2,4 дітей, а для чоловіків, які мали дітей у другому шлюбі - 4,в427.
...
Звернувши увагу на низький показник народжень в європейських країнах, Анджей Вичанський пояснював його такими чинниками: по-перше, годуванням матір’ю дитини протягом 12-18 місяців, що, як вважають, стримувало запліднення; по-друге, відповідно до тогочасної лікарської доктрини, період вигодовування дитини вилучався із сексуального життя подружжя430
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення SNIGURIVNA »

в36 Ольга писав:А такое вообще возможно? Ведь в книги записывали крещение. Кто ж станет мертвого крестить?
Оказывается, возможно.

Часть "кто у кого родился" по факту является частью "кто был крещен". Даже родившиеся (крикнувшие, вздохнувшие, пожившие некоторое время), но не крещенные, туда не попадали. Я была в этом абсолютно уверена.

Но наткнулась на такую запись именно в первой части (не в третьей!).

Сначала думала, что произошла ошибка. Но нашла еще две такие же записи: вместо имени младенца значится мертворожденный, родители записаны как обычно, а там, где должны быть восприемники, стоит значек в виде Z.

По времени это рубеж 19/20вв. Харьковская губерния.
D_i_V_a писав:у мене декілька записів про померлих породіль де згадувались і їх померлі діти.
Якось під час обговорення запису про смерть однієї жінки (там нічого немає про немовля), виникало питання про те, як відбувалося поховання у разі, якщо жінка помирала вагітною чи під час пологів, коли дитина так і не виходила на світ? Є ж народи, які чітко дотримуються правила, що одне тіло не може бути труною для іншого. Як робили в таких випадках наші предки?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав: По времени это рубеж 19/20вв. Харьковская губерния.
Це важливе уточнення
Востаннє редагувалось 08 березня 2018, 15:26 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи про НАРОДЖЕННЯ в метричних книгах

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Є ж народи, які чітко дотримуються правила, що одне тіло не може бути труною для іншого. Як робили в таких випадках наші предки?
Народи чи релігії?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Lanet і 21 гість