Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

Десь колись вже писала, що інколи вдовці (по моїх метриках 19 ст.) одружувались вже через 2 місяця після похорон дружини. З нашої точки зору зарано. Сама ж себе вмовляла, що правила змінюються, що тоді у вдового залишались діти, господарство, воли, корови, що йому бідному було робити. Умовила себе, що такі тоді були звичаї. Ніхто не "носив" траур цілий рік, що це вже нова мода.

А от наскільки нова? Було цікаво.

Початок був тут.
Генріх Сенкевич "Пан Володиєвський", і він додав свої п'ять копійок до цієї теми.
Пану Михалу дозволено было ехать дорогой, какая ему глянется, и он завернул в Ченстохову, на Анусину могилу. Там выплакавшись вволю, он двинулся дальше, в плену свежих еще воспоминаний, и невольно думал, что все же тайное обручение с Кшисей было несколько преждевременно. Он смутно чувствовал: в скорби и в трауре есть нечто священное, чего нельзя касаться, пока оно само не развеется, не поднимется облачком к небу и не исчезнет в небесных высях.
Случалось, правда, что вдовцы женились через месяц или два после похорон, но они не собирались до этого постричься в монахи, да и удар не постигал их на пороге счастья столь долгожданного. Впрочем, если грубые эти души не понимали святости скорби, то стоило ли следовать их примеру?
Описує справи 1668 року. Але чи не переніс він звичаї і погляди свого 19 століття, точніше другої половини 19 ст, на описуване ним 17 століття?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Kasia
Модератор
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2017, 21:38
Стать: Жінка
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 153 рази

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Kasia »

Хоч це і явно не запис вінчання, але розібратись у шлюбові якось важкувато. Чи я правильно зрозуміла?
"младенєц Улианна законновєнчаних родітєлєй Самуїла Мизинового зятя та його жени Євдокії"
Яке ж тоді прізвище у дитини? І чому траплялись такі випадки, що чоловік записувався просто чиїмось зятем?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Яблонський, Павінський, Розборський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Kasia писав:Яке ж тоді прізвище у дитини? І чому траплялись такі випадки, що чоловік записувався просто чиїмось зятем?
Kasia, прошу до теми ЗЯТЬ моєї захалявної.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Київська губернія, проміжок часу 1790-1820рр.

Багато питань стосовно по батькові: одна людина може мати їх кілька, судячи з різних записів.
Я зараз не про те, що найчастіше на те є причини.
Я про те, що на сьогодні у тих випадках, коли є можливість перевірити справжнє по батькові, саме записи про шлюб найчастіше дають рідне . Записи батьків дитини чи хресних грішать часто й густо.
Але, може бути, у мене просто склалося таке враження.
Хотілося б спитати у шановної громади дослідників, чи це так, чи у вас геть інші висновки?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Київська губернія, проміжок часу 1790-1820рр.

Багато питань стосовно по батькові: одна людина може мати їх кілька, судячи з різних записів.
Я зараз не про те, що найчастіше на те є причини.
Я про те, що на сьогодні у тих випадках, коли є можливість перевірити справжнє по батькові, саме записи про шлюб найчастіше дають рідне . Записи батьків дитини чи хресних грішать часто й густо.
Але, може бути, у мене просто склалося таке враження.
Хотілося б спитати у шановної громади дослідників, чи це так, чи у вас геть інші висновки?
У мене свіжа знахідка і прямо гарно сідає в вище написане...
По документах початку 19 ст вирахувались брати Красовські, які побатькові були Андрійовичами. Поряд них жила мати з рідким ім'ям.
По РК 1795 мати записана по дівочому Тичина, а сини йдуть як Васильовичі Красовські.

В цій же РК зафіксований дуже старий житель Василь Красовський, який скоріш за все дітей не мав, бо по проживанню записаний з дружиною і якимись дальніми родичами.
Роблю припущення, що незважаючи на авторитетність документу РК, все ж і там траплялись помилки - записали випадково хлопців по дядьку, або двоюрідному діду, тобто старшого у роді.
Отакі у нас пошуки... прямо детектив... все з'ясувалось дякуючи рідкому імені матері...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

1847 рік.

Запис про вінчання дочки Черкаського міщанина з мешканцем с.Балеклеї "считающим себя дворянином".
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення Falcon »

Яків Гринник. 5-й шлюб
ЗображенняЗображення
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення ГіП »

29 червня 1883 року в Михайлівській церкві с.Хоружівка вінчались:
Харківського університету студент Яків Євгенович Штейн правосл., першим шлюбом- 22 роки.
Закінч. курс Інституту повивальних бабок Анастасія Марківна Маркова правосл., першим шлюбом-29 років.
Свідки:
- відслухавший повний курс університ. Медицинських наук Андрій Мих. Богдановський,
- с.Хоружівки фельдшер Мих. Петрович Кривошеін,
- Громадянин Швейцарського Союзу Андрій Єгорович Фавр,
- с.Курм. фельдшер Прокофій Семен. Дяченко.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення SNIGURIVNA »

Натрапила на запис про вінчання між парубком, що був кріпаком і належав власникові, і дівкою з державних селян. Цікаво, як у таких випадках відбувалася процедура отримання дозволу на шлюб?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Записи ВІНЧАНЬ - запрошую приєднатись

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:Натрапила на запис про вінчання між парубком, що був кріпаком і належав власникові, і дівкою з державних селян. Цікаво, як у таких випадках відбувалася процедура отримання дозволу на шлюб?
десь попадалась справа про покарання священика, за те, що обвінчав кріпака без дозволу пана :)
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей