НЕ ПРИРОДНА смерть

Все стосовно записів у метричних книгах різних конфесій
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про СМЕРТЬ - перелік назв захворювань у минулому

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:... і йдеться про Петра пешого « Царя-Батюшки» , то ніби так і гармонує :D
Так його зараз говорять всюди і вже з зовсім іншим тлумаченням... хто з тих що його у повсякденні зараз вживають знає про його козацьке походження і про царя-батюшку? :?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Запис про СМЕРТЬ - перелік назв захворювань у минулому

Повідомлення al_mol »

Добре, більше не буду його вживати, краще погодитися, бо якщо буду виправдовуватися, то форум буде, не генеалогічний, а філологічний :P
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Запис про СМЕРТЬ - перелік назв захворювань у минулому

Повідомлення Balymba »

al_mol писав:Добре, більше не буду його вживати, краще погодитися, бо якщо буду виправдовуватися, то форум буде, не генеалогічний, а філологічний :P
У всьому є свій позитив. До цього випадку я навіть не припускав, що може бути таке походження вислову. Напевне все-таки різна ментальність... Бо якщо вже людину називають батьком (неважливо чи мова йде про рідного батька, чи про монарха, як колись у нас називали Франца-Йосифа Найяснішим Татом), відношення все одно мало бути шанобливим, а не іронічним ...
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Запис про СМЕРТЬ - перелік назв захворювань у минулому

Повідомлення D_i_V_a »

20 лютого 1809 - Слободки Волици житель Иван Мельник по несчастному случаю в мельнице тамошней волицкой убился нечаянно - 62, на отведенном кладбищи
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

НЕ ПРИРОДНА смерть

Повідомлення D_i_V_a »

Розумію, що ця тема не дуже приємна...
Але, якщо замовчувати, то це не означає, що такого не було...
Стосовно моєї ситуація, я поки тільки роблю припущення, що таке могло трапиться...

Приводом для створення теми є НЕ віднаходження запису про смерть.
Запис про смерть батька є, а мати зникає і малолітня дитина (а може і діти, бо вискочило якесь нове ім'я) опиняються при родичах...
Спочатку уява малювала картину, що і мати померла - бо це є єдина ймовірна версія для створення такої ситуації, що діти опиняються у родичів...
Але не віднаходження запису про смерть штовхає до роздумів... Що могло трапиться з матір'ю і не з'явиться в метричних книгах?...

Досліджую те що трапилось 200 років тому...
Батько дітей/дитини помер у 1810, у 1811 вони вже записані з другими людьми.
Питання - якщо мати з безвихіддя наклала на себе руки, то це ж не природна смерть? Це ж означає, що в метричних запису не віднайдеш? Чи не так?
У пізніші роки у таких випадках приїжджав становий пристав розбираться що ж там трапилось...
А як воно було у 1810-х?

Або ще версія... мати збожеволіла... могло ж і таке трапиться...
Що тоді? Як і де вона жила і чи могла потрапити до документів?

Може хтось може поділитись своїм досвідом у дослідженні, якщо взагалі такий є...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: НЕ ПРИРОДНА смерть та БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення al_mol »

D_i_V_a писав: У пізніші роки у таких випадках приїжджав становий пристав розбираться що ж там трапилось...
А як воно було у 1810-х? .
наверное просто закапывали, не хоронили, именно закапывали за пределами кладбища....я уже приводил пример подобного случая в теме Було і таке....
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: НЕ ПРИРОДНА смерть та БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a

Ваш случай действительно интересен.
Он в очередной раз многое показывает.
И в первую очередь, что надо стараться изучить, как можно больше документов.
Тогда истина будет ближе.
Поэтому расширим тему под рабочим названием "Возможные варианты развития событий".

Моделируем таку ситуацию.

А мать ребёнка (детей) после смерти мужа не умирает,
а как обычно опять выходит замуж.
Но!
Она выходит замуж за католика и брак совершается в костеле, а не в местной церкви.
Также предположим, что она ещё и становится католичкой.
Имеем семью католиков с сыном православным.
Поэтому в православной исповедке мы можем увидеть его в семье родственников.

Давайте подумаем дальше, какие могут быть варианты, где и под какой фамилией его ещё можно будет найти в следующих исповедках.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: НЕ ПРИРОДНА смерть та БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:...Ваш случай действительно интересен.
Он в очередной раз многое показывает.
И в первую очередь, что надо стараться изучить, как можно больше документов.
Тогда истина будет ближе.
Поэтому расширим тему под рабочим названием "Возможные варианты развития событий".
Моделируем таку ситуацию...
Можливо він навіть унікальний...
З того часу, як ми з Вами заглибились у цю тему, маю відчуття, що цей випадок може для когось і є цікавим, але мені він розбив всю так гарно складену конструкцію родового дерева Дідковських, що йшло аж до 1590-х років :(
Що від часу віднайдення запису про смерть дитини, яку я вже вважала своєю, бо по ній було знайдено запис про народження і ця дитина була прив'язана до мого пізніше жившого родича, розірвався ланцюжок і тепер взагалі не зрозуміло чиєю дитиною був мій Никадим...
Зараз маємо більше запитань ніж відповідей, то мабуть треба далі продовжувать моделювать ситуацію у їх рідній темі - темі Дідківські/Дідковські
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: НЕ ПРИРОДНА смерть та БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Определяйтесь, где продолжаем и пусть тогда перенесут сообщения, так как всё только начинается! :D
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: НЕ ПРИРОДНА смерть та БОГОДІЛЬНЯ

Повідомлення в36 Ольга »

D_i_V_a писав:...Приводом для створення теми є НЕ віднаходження запису про смерть....
Где-то читала, что имена самоубийц тоже вносили в МК, с пометкой, что тело предано земле без отпевания.
Правда, разговор шел о второй половине 19 века. Фиксировали ли смерть в МК начала 19 века и еще раньше - не знаю.
Відповісти

Повернутись до “Метричні Книги”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей