Гавриш

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
1
100%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
wikar
Повідомлень: 3
З нами з: 22 травня 2017, 19:04
Стать: Чоловік
Подякували: 2 рази

Гавриш

Повідомлення wikar »

Всім хто цікавиться прізвищем Гавриш. У самого предки з Київської області, Васильківського району, с. Велика вільшанка.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
wikar
Повідомлень: 3
З нами з: 22 травня 2017, 19:04
Стать: Чоловік
Подякували: 2 рази

Гавриш

Повідомлення wikar »

Походження прізвища Гавриш.
Володарі прізвища Гавриш дійсно можуть пишатися своїми предками, відомості про яких містяться в ряді документів, що підтверджують слід, залишений ними в історії України.
Прізвище Гавриш відноситься до поширеного типу українських прізвищ і утворена від хрестильне імені Гавриїл.
Після 988 р кожен слов'янин під час офіційної церемонії хрещення отримував від священика хрестильне ім'я. Таке іменування дозволяло вирішувати проблему ідентифікації: виділення конкретної людини з товариства. Тому саме церковні імена і стали активною базою для створення прізвищ.
Прізвище Гавриш сходить до хрестильному чоловічому імені Гавриїл, а точніше до його зменшувально, народно-розмовної формі - Гавриша. У XV-XVI століття подібна форма була дуже поширена в західній частині Русі, і особливо в Новгородській області. Відзначимо також, що предок роду Гавриш, швидше за все, був з простого стану, оскільки прізвища дворянства, як правило, утворювалися від повної форми імен. Просторечная ж форма в освіті прізвищ була застосована лише до простолюду.
Ім'я Гавриїл - це російськомовна версія біблійного імені Гавріель, що в буквальному перекладі означає «помічник Бога», «підтримує Бога». У багатьох європейських мовах це ім'я відтворюється в його спотвореній формі, як «Габріель», а в ісламі як Джибріл (Джабраїл). У православному іменника це ім'я з'явилося в честь біблійного персонажа - архангела Гавриїла - одного з семи головних ангелів, що підносять молитви людей до Бога. Згідно з християнською традицією, Гавриїл відкриває таємне знання Бога, повідомляє Діві Марії благу звістку про Народження Ісуса Христа (Благовіщення) і її смерті.
Архангел Гавриїл часто зображується на північних дверях іконостасу. Він також є одним з щитотримачів на Гербі Російської імперії. А ще Архангел Гавриїл вважається патроном пошти і філателії.
Найімовірніше, освіту прізвища Гавриш почалося приблизно в XIV столітті, що обумовлено історичними процесами. Так, з XVI століття Україна тісно контактувала з європейськими народами, де вже широко використовувалися прізвища в зв'язку з активним розвитком товарно-грошових відносин.
Основна маса населення протягом довгого часу залишалася без прізвищ. Початок їх закріпленню поклало духовенство, зокрема київський митрополит Петро Могила, який в 1632 році доручив священикам вести метрики народжених, вінчає, померлих.
Так нащадки людини на ім'я Гавриша отримали прізвище Гавриш.
Безумовно, прізвище Гавриш є чудовий пам'ятник слов'янської писемності і культури. Однак процес формування прізвищ був досить тривалим, тому остаточно говорити про точне місце і час виникнення роду Гавриш можна лише на підставі глибоких і серйозних генеалогічних досліджень.

Джерела: Словник сучасних російських прізвищ (Ганжіна І.М.), Російські прізвища (Унбегаун Б.О.), Російські прізвища: популярний етимологічний словник (Федосюк Ю.А.), Енциклопедія російських прізвищ (Хигир Б.Ю.), СУЧАСНI украiiнскі прізвища
(Редько Ю.К.).
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3154
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 662 рази

Re: Гавриш (Прізвище) - Пошук предків !

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра №120 (Херсон) від 21.08.1942, сторінка 2
ВВАЖАТИ недійсною загублену виробничу перепустку на ім'я Гавриш В. Г.
Час плине
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3154
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 662 рази

Re: Гавриш

Повідомлення Вернер »

Голос Дніпра (Херсон) №105 від 17.07.1942, сторінка 2
Вважати недійсними загублені: перепустку на ім'я Гавриш І. В., та продуктові картки Гавриш І. В., Гавриш П. Є., Рубан Є. Ф., Романової М. І.
Час плине
Відповісти

Повернутись до “Г-Ґ”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей