Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Дворянство - вищий прошарок суспільства Російської імперії

Чи були ваші пращури дворянами?

Так
3
75%
Ні
1
25%

Всього голосів : 4

Подякував (-ла): 3907 раз.
Подякували: 1711 раз.
Стать: Жінка

Re: Дворянство - вищий прошарок суспільства Російської імперії

Повідомлення D_i_V_a » 17 березня 2018, 22:35

коршуновалюдмила написав:Підкажіть, будь ласка, хто-небудь зустрічав в якихось документах де фіксували прибулих людей з іншого міста.? Мабудь в якихось жандармських участках, а потім за ними вже слідкували в церкві по сповідним розписам. Буду вдячна.
Я десь читала в художній літературі, що в 19 ст було прийнято представляться у міській адміністрації.

Ще можливо у поліції, у пізніші часи, коли почали часто мандрувати?

Про виїзди за кордон знаю точно, треба було виготовляти паспорти.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 3907 раз.
Подякували: 1711 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 18 березня 2018, 17:24

коршуновалюдмила написав:Підкажіть, будь ласка, хто-небудь зустрічав в якихось документах де фіксували прибулих людей з іншого міста.? Мабудь в якихось жандармських участках...
Мабуть дійсно в жандармських участках ;)
У мене є книжка "путеводитель".
Ось тут виклала для Вас.
Там є таке
В подчинении начальников губернских жандармских управлений были .... жандармские пограничные пункты и временные регистрационыые бюро.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 1106 раз.
Подякували: 808 раз.

Повідомлення в36 Ольга » 18 березня 2018, 17:51

D_i_V_a написав:Про виїзди за кордон знаю точно, треба було виготовляти паспорти.

И не только за кордон. Паспорта нужны были даже для перемещений по своей стране.

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 11 раз.

Повідомлення коршуновалюдмила » 29 березня 2018, 22:09

Знайшла в себе цікавий документ--ВИПИС ПРО ШЛЮБ за 1924 рік сина того самого Коршунова, що в 1898 році іздив до Ялти зі всією своєю родиною.
На звороті цього випису стоіть печатка " Ялта город зарегистрирована очередь на билет. п№6-10.08.26 г. " Я так вважаю, що це було
"свадебное путешествие" сина Коршунова на згадку, що його маленьким хлопчиком туди возили. І що б виіхати з Києва до Ялти в 1926 році відмічали квиток.

Подякував (-ла): 1778 раз.
Подякували: 643 раз.

Повідомлення АннА » 14 липня 2018, 22:27

ПРЕДВОДИТЕЛЬ ДВОРЯНСТВА – впродовж 1766–1917 – обраний на губернських і повітових дворянських зборах (на 3-річний термін) представник дворянства в Російській імперії. Посаду запроваджено маніфестом рос. імп. Катерини II від 14 грудня 1766 для кер-ва виборами депутатів до Комісії для складання "Нового Уложенія". Після виборчої кампанії 1767 предводителі (маршали) здійснювали кер-во виборами на посади до земських судів, підкоморських судів та ін. установ з виборними чиновниками; головували на дворянських зборах, комісіях про розгляд дворянства; наглядали за роботою пошти, станом шляхів сполучень, проведенням профілактики і боротьби з епідемічними хворобами, організовували громад. роботи, збір коштів на громад. потреби тощо. Функціональні обов'язки і права П.д. надалі регулювалися "Учреждением о губерниях 1775 года" (на Лівобережну Україну його дія поширилася 1782 із запровадженням намісництв) та положеннями земської реформи 1864. Посада проіснувала до Лютневої революції 1917, в результаті якої було ліквідовано станову організацію Рос. імперії.
Струкевич О.К.
Із повагою, Ганна

Поперед.

Повернутись до Дворяни, дворянство

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]