Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Було і таке....

Подорожі по регіонам, селам і містам, замкам і городищам України. І не тільки.

Подякував (-ла): 4002 раз.
Подякували: 1745 раз.
Стать: Жінка

Re: Було і таке....

Повідомлення D_i_V_a » 13 вересня 2018, 19:13

в36 Ольга написав:Леш, на мой взгляд, тут все-таки смена веры.
Нашла еще в интернете:
"Если католик проходил обряд конфирмации в подростковом возрасте, то переход из католицизма в православие происходит только через покаяние во время исповеди."
Возможно, процедура у 12-летнего мальчика была еще проще? Но я уверена, что он все-таки перешел из одной веры в другую.
У мене також є версія :)
Померлий батько був православним, то дитина ПОВИННА була бути охрещеною православною, це ж вже 1870-ті роки. Але.
Якщо батько був на час народження дитини померлим, або через якусь ще причину дитину охрестили в католицькій церкві, то у них у 9-10 років проходить та конфірмація, тобто свідоме прийняття віри. Таке правда і в православ'ї є - те що ми бачимо у сповідках що діти до 6-ти років за малолєтством не сповідувались, але окрім західної україни великого свята з цього православні не роблять. А от у католиків і протестантів ця конфірмація велике свято, запрошують всю родину. Проходить як правило на весні після пасхи одночасно для всіх дітей парафії.
Так от, можливо питання не правомірності хрещення дитини у католицтво вже давно "вітало" над родиною. І мати затягнула з цією конфірмацією і вирішили (вона/родина і православний священик) просто дитину перехрестить. Тобто те що було вже сказано - зміна віри.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 294 раз.
Подякували: 377 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 14 вересня 2018, 07:43

D_i_V_a написав: Так от, можливо питання не правомірності хрещення дитини у католицтво вже давно "вітало" над родиною. І мати затягнула з цією конфірмацією ...
Маєте подібні приклади?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 77 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення sergm » 14 вересня 2018, 08:11

в36 Ольга написав:Леш, на мой взгляд, тут все-таки смена веры.
Нашла еще в интернете:
"Если католик проходил обряд конфирмации в подростковом возрасте, то переход из католицизма в православие происходит только через покаяние во время исповеди."
Возможно, процедура у 12-летнего мальчика была еще проще? Но я уверена, что он все-таки перешел из одной веры в другую.

Тут саме той випадок, коли дитина не пройшла обряд конфірмації, під час якого відбувається не лише перша сповідь, а й миропомазання і перше причастя. У православних миропомазання відбувається під час хрещення. Тож з точки зору православ'я чин хрещення у подібних випадках є незавершеним.
Причиною переходу хлопчика на православ'я (як, до речі і згаданого пізніше відставного солдата) найімовірніше було саме земельне питання. У другій половині ХІХ сторіччя права католиків на володіння землею було суттєво обмежено, внаслідок чого значній частині довелось долучитись до православ'я. Нерідко до православ'я долучався лише хтось один із подружжя, на кого і оформлялось землеволодіння. По його смерті перейти на православ'я мусив хтось зі спадкоємців - другий із подружжя або діти.
Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Повідомлення D_i_V_a » 30 вересня 2018, 12:59

Цьому є пояснення, але виглядає смішно
З таблиці вкінці сповідної
Священик - 1
Дячек - 1
Жен их - 3 :ROFL:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський

Повідомлення sergm » 01 жовтня 2018, 11:10

D_i_V_a написав:Цьому є пояснення, але виглядає смішно
Священик - 1
Дячек - 1

Третя - вдова попереднього священника або дяка
Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Повідомлення D_i_V_a » 01 жовтня 2018, 11:48

sergm написав:
Священик - 1
Дячек - 1

Третя жінка - мати дружини священика і звісно вдова :wink:
Не можу сказать чи був її чоловік священиком цієї парафії, бо на парафію надибала випадково...

Повідомлення sergm » 01 жовтня 2018, 17:34

D_i_V_a написав:
sergm написав:
Священик - 1
Дячек - 1

Третя жінка - мати дружини священика і звісно вдова :wink:
Не можу сказать чи був її чоловік священиком цієї парафії, бо на парафію надибала випадково...

Або цієї парафії, або іншої. Жінці до духовного стану можна було потрапити лише через одруження. Дочка священика перебувала в духовному стані до заміжжя. Теща священика - тільки по власному чоловіку.

Повідомлення D_i_V_a » 03 листопада 2018, 20:26

1928 рік, Бюро мандрівок
Приймання й відрядження пасажирів до заокеанських країн зручними й швидкими французькими пароплавами. (Було і таке... 8) )

Подякував (-ла): 776 раз.
Подякували: 1930 раз.

Повідомлення al_mol » 06 листопада 2018, 21:22

Отголоски польского восстания
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Дослідження родоводу на замовлення - Podoliya@i.ua

Поперед.

Повернутись до Краєзнавство

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google Adsense [Bot]