Допомога у читанні текстів - російська мова

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

в36 Ольга писав:Так как же пацана назвали? Адам или Даниил??? :shock: Или по католической традиции Адам-Даниил?
Шановне панство, прошу допомоги. Оля душить мене "катком" і питається, чому це я так впевнена, що дитина була слаба, хто мені про таке сказав і чому я така "легковерная" ;) . "Нападає" тому що ні я ні вона ніколи не бачили католицьких метрик від того часу, і говорить, що може у католиків була така форма запису для хрещення однієї дитини по двох іменах і одне писали "молитвовал".
Те, що я кажу, що родина була уніатами (греко-католиками), а потім стали московського православ'я її не влаштовує церез дивне ім'я батька дитини ВОЙЦЕХ, з її точки зору чисто римо-католицьке.

Може у кого є приклади метрик від того часу або ще якісь докази?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Сивий
Повідомлень: 245
З нами з: 05 червня 2016, 18:04
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 89 разів
Подякували: 274 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Сивий »

Ну по перше в ті часи в метриках римо-католицьких писалося латиною і тільки.Часто в тих,що був в свій час католиком,але потім став православним залишались імена одержані раніше.Часто католики записували дітей в уніатських чи православних церквах.Приклад метрики римо-католицької нижче.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

Сивий писав:Приклад метрики римо-католицької нижче.
Читать важко.
І що там з роками? 1799, 1814, 1816 - як це так?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав: Те, що я кажу, що родина була уніатами (греко-католиками), а потім стали московського православ'я її не влаштовує церез дивне ім'я батька дитини ВОЙЦЕХ, з її точки зору чисто римо-католицьке.
Да, тут что-то не понятно с именем.

"4-е доказательство, свидетельство данное вместо метрики 1802 года ноября 23 дня жидовецким приходским священником Гавриилом Орчаковским , по выслушанию под присягою показания от тамошних жителей Федора Качора, Федора Загребельнюка, Григория Криштопчука и прочих в том что 1757 году апреля 23 дня Воицех родился от дворянина Михаила Домарацкаго и жены его Анны урожденной Дименской и крещен того села священником Иваном Зимовским."
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Сивий
Повідомлень: 245
З нами з: 05 червня 2016, 18:04
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 89 разів
Подякували: 274 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Сивий »

D_i_V_a писав:
Сивий писав:Приклад метрики римо-католицької нижче.
Читать важко.
І що там з роками? 1799, 1814, 1816 - як це так?
1820 рік,але не в тому річь. Раніше записи були такі ж.
А по темі можу сказати слідуюче. В 18 столітті ніхто не заставляв римо-католиків записувати дітей в уніатів,а коли і записували то обов'язково вказували на це.Причому релігійних споруд у католиків було достатньо.Пізніше теж вказували.Уніати теж записували дітей в католиків,але теж відмічали про це.Особливо це видно на початку 19 стл.,коли всіх переводили в російське православіє.
По іменам.Сьогодні читав метрики по Бершаді,уніатська церква, за 1770-і роки.Попався такий запис. Такий то шляхтич,з іменем наприклад Григорій Домарацький,не пам'ятаю точно,і його законно вінчана дружина "Зоська".
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:...Да, тут что-то не понятно с именем.
... Воицех
Брось говорить загадками :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

Сивий писав:... В 18 столітті ніхто не заставляв римо-католиків записувати дітей в уніатів,а коли і записували то обов'язково вказували на це...
Нажаль я це підтвердити не можу. У моїй церкві про те що людина іншої конфесії писали зрідка і то по нареченим, от по хрещеним і по смертям цього не видно.

Ось початок метричної книги від 1784 року, тієї звідки Войцех. Далі все іде без розділів на роки аж до 1793 року, потім до 1799 вже роки виділяють, але без таких кренделів.
По слову "презвытера" роблю висновок, що це уніатська церква. Священик один і той же. Тільки з січня 1788 до 12 серпня тогож року ідуть записи латинецею, але текст один в один що кирилицею і той же священик.

Тобто, зважаючи на неспокійні часи і переходом церков то в московське православ'я, то в уніатство, зрозуміти коли Золотоустівська церква була уніатською, коли православно неможливо. Але вона точно не була римо-католицько.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...По слову "презвытера" роблю висновок, що це уніатська церква. Священик один і той же. Тільки з січня 1788 до 12 серпня тогож року ідуть записи латинецею, але текст один в один що кирилицею і той же священик.

Тобто, зважаючи на неспокійні часи і переходом церков то в московське православ'я, то в уніатство, зрозуміти коли Золотоустівська церква була уніатською, коли православно неможливо. Але вона точно не була римо-католицько.
Священиками там були Шараєвські. Діма колись про них написав таке
1764-1772 – униат
1772-1775 – православный
1775-1794 - опять униат
далее его сын униат
после 1795 - сын православный
А у першій наявній сповідці за 1802 рік вся шляхта записана як "шляхта уніатська" і Войцех в купі, священик отой православний Шараєвський. :shock:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Сивий
Повідомлень: 245
З нами з: 05 червня 2016, 18:04
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 89 разів
Подякували: 274 рази

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Сивий »

По іменам могли називати як хотіли,я маю на увазі в домашньому побуті.Згодом це ім'я ставало вживаним і в церкві.В мого прапрадіда,церковного старости православного храму з 1873 року,було декілька синів.По споминам його сина,синів називали Ян,Бенедікт,Шимон,Сєвастьян і Ярема(офіціально Єрофей),а саме цікаве те що і його,прапрадіда,звали Тадеуш,що не лізе ні в які ворота,тому що офіційно був Василь.Прапрадід помер в 1927 році.
Аватар користувача
Олена
Повідомлень: 156
З нами з: 30 серпня 2016, 10:30
Стать: Жінка
Звідки: Олександрія
Дякував (ла): 104 рази
Подякували: 130 разів

Re: Допомога у читанні текстів - російська мова

Повідомлення Олена »

Добрий день. Можливо хтось зможе прочитати . Цікавить світлий великий текст . Це напис на фото від 1900 року. Саме фото у поганому стані. Буду вдячна за допомогу.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Відповісти

Повернутись до “Допомога у читанні текстів”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей