Потрібна Ваша допомога.

Відповісти
Аватар користувача
Валерій Клочко
Повідомлень: 3
З нами з: 30 листопада 2017, 19:43
Стать: Чоловік
Подякували: 2 рази

Потрібна Ваша допомога.

Повідомлення Валерій Клочко »

Допоможіть знайти інформацію про бій на станціі Кривин( 1918-1919) між армією УНР та совітами та про курінного арміі УНР Мирона Хомовича Кравчука.
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Потрібна Ваша допомога.

Повідомлення АннА »

Валерій Клочко писав:Допоможіть знайти інформацію про бій на станціі Кривин( 1918-1919) між армією УНР та совітами та про курінного арміі УНР Мирона Хомовича Кравчука.
Ось, знайшлось в мережі

Пам’ятна доба

Деталі
Автор: Петро МАЛІШ.
Категорія: Культура
Опубліковано: 11 квітня 2017
Перегляди: 291

Маліш П.І.

«Поділля в добу Української революції 1917-1921 рр.» — назва круглого столу, який відбувся в Хмельницькій обласній універсальній бібліотеці. У заході взяли участь науковці, письменники, студенти. Відкрила його Надія Синиця, директор закладу, заслужений працівник культури України.

Наголошувалося, що революція була явищем загальноукраїнським, рубіжною віхою в складному і динамічному перебігу нашої історії. Серед регіонів найбільш помітними стали Поділля і частина території сучасної Волині. Саме тут відбувалися доленосні події, що мали вплив на державотворчий процес, особливо у 1919-1920 років. Із червня Директорія та уряд зосередились у Кам’янці-Подільському, який на півроку став тимчасовою столицею УНР.
Кандидат історичних наук, голова Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців Юрій Блажевич розповів про роль духовенства в боротьбі за українізацію та соборність православного життя на Поділлі, утворення УАПЦ, яку очолив подолянин Василь Липківський. За короткий час було надруковано три мільйони українських шкільних підручників, перекладено Євагеліє та іншу релігійну літературу на рідну мову. Як наслідок, у нашому краї понад тисяча парафій стали українськими. 1920 року в Кам’янці-Подільському виходило 16 видань українською і лише одна газета — російською мовою.
Логічним продовженням став виступ кандидата історичних наук Віктора Адамського: богословський факультет у структурі Кам’янець-Подільського державного університету. Письменник, голова Товариства ім. Я. Гальчевського Богдан Теленько зупинився на трагічних уроках національної революції на теренах Поділля. Кандидат фізико-математичних наук, голова обласної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, поет Віталій Міхалевський повідав про подільських просвітян у роки революції. П’ятикурсниця Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Ольга Підберезна розповіла про кам’янецьку добу Української революції, а студентка того ж вузу Яна Ткачук — про трагедію на станції Кривин, де 23 грудня 1917 року відбувся бій між острозьким гімназичним легіоном імені Богуна та більшовиками. Вони загинули і поховані на Замковій горі, недалеко від Богоявленської церкви. Чому так сталося, що з ними не було дорослих і досвідчених, розповідає в романі «Заграва» Петро Воробей.
На круглому столі прийнято резолюцію. В ній ідеться про те, що необхідно встановити меморіальні знаки на місцях, пов’язаних із 100-річчям Української революції, та пам’ятний знак сорока убієнним гімназистам біля станції Кривин на Славутчині.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Валерій Клочко
Повідомлень: 3
З нами з: 30 листопада 2017, 19:43
Стать: Чоловік
Подякували: 2 рази

Re: Потрібна Ваша допомога.

Повідомлення Валерій Клочко »

Дякую.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Потрібна Ваша допомога.

Повідомлення D_i_V_a »

Валерій Клочко писав:Допоможіть знайти інформацію про бій на станціі Кривин( 1918-1919) між армією УНР та совітами та про курінного арміі УНР Мирона Хомовича Кравчука.
А в чому конкретно потрібна допомога?
Якщо Ви хочете досліджувати родовід пана Кравчука, то потрібно дізнатися що є по селу де він народився - Народився в селі Зарічне 14 серпня 1896 року.

В інтернеті є стаття

Історія
На Рівенщині відновили могилу полковника Армії УНР

четвер
31 серпня, 2017
10:56
Теги: Історія, УНР

24 серпня відбулось освячення хреста курінному армії УНР Мирону Кравчуку у Свято-Вознесенській церкві села Бугрин. Україна має багато забутих героїв, що вмирали захищаючи український народ від російської імперії

Один з таких невідомих героїв – Мирон Кравчук. Полковник Армії УНР Мирон Хомович Кравчук (1896 – 1919). Народився в селі Зарічне 14 серпня 1896 року. Воював в Армії УНР курінним у чині полковника. Загинув у грудні 1919 року у 23 роки в бою з більшовицько-московськими окупантами на станції Кривин. Похований у с.Бугрин Гощанського району Рівненської області.

Труну з його прахом з Острога до Бугрина ( їхати годину сучасним авто) побратими несли на руках. По дорозі в кожному селі заходили в церкву і відправляли заупокійну службу. Ховали полковника з великими почестями в Бугрині, біля церкви, в труну поклали шаблю, яку подарував Мирону Кравчуку сам Симон Петлюра. За неперевіреними відомостями, на похоронах був присутній С. Петлюра, штаб якого в цей час знаходився у м.Рівне.

Мешканці села Бугрин поставили на могилі Мирона Хомовича Кравчука козацького кам’яного хреста, який радянська влада в 1939 зруйнувала. Але вже одразу після закінчення Другої світової війни місцеві мешканці хрест відновили і до цього часу опікуються могилою українського героя.

Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Визвольні змагання (1917-1921)”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей