Алгоритм подання запитів

Відповісти
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Алгоритм подання запитів

Повідомлення D_i_V_a »

Ще хотілося б в розділі "Питання та поради стосовно теми "АРХІВИ"" якийсь алгоритм подання запитів для подібних мені новачків.
Наскільки я розумію, мені треба звернутись по електронці до обласного архіву з проханням переглянути метричну книгу церкви села за потрібний рік, і знайти запис про народження прабабусі?
Вони у відповідь вишлють рахунок, я оплачу, і тоді отримаю інформацію., а вже в наступних запитах вказуватиму її батька, коли знатиму рік народження, і відповідно дізнаюсь його батьків?
Чи можна робити якийсь комплексний запит про всіх по питомому прізвищу тих країв?
Не рідко отримую по приватним запитання на які не зовсім повно можу відповісти.
Ось і це питання відноситься до таких.
Викладено для сворення нової теми з дозволу автора

Що я можу сказать... що архіви не люблять робить родовідні дослідження, тобто комплексні запити, бо це забирає багато часу і відовлікає людей від основної роботи. Їм краще коли присилають конкретний запит - подивіться туда, чи є там мої, або надайте мені копію такої-то справи...
При цьому вони дуже гнучкі і розуміють, що по метричним треба дивиться і сусідні роки, але якщо людина сама цього в запиті не зазначила, подивиться книги за декілька років, то зазвичай працівник архіву дивиться те що просили. Це що стосовно новачків...

Щодо перевірених часом користувачів, помічено що ставлення більш добре. Архівісти (а це зазвичай одна і та ж людина) вже знають, що шукає дослідник і, я маю думку, що вони також якби співдосліджують і переймаються отою особистою ситуацією... :D

Про все інше Ви написали правильно - отак воно зазвичай і відбувається...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Алгоритм подання запитів

Повідомлення D_i_V_a »

Запити - це споріднена тема в "Абетці", там вже проговорювали це питання.
Але тут тема мабуть на своєму місці.

Ось приблизний текст запиту:

Директору архіва .... (дані на сайті архіва)
від ПІБ
Адреса: ...
Тел.: ...
Е-mail: ...

Запит
Прошу надати копії виписки з метричної книги церкви такого-то села, такого повіту та губернії, такого то року (чи відрізку часу) про одруження (народження, смерть) мого прадіда ПІБ (прізвище (ім'я, по батькові) вказати з можливими видозмінами). Прошу ткож вказати прізвища свідків/хрещених.
Оплату гарантую

З повагою
Повний ПІБ

Якщо висилаєте запит по електронній пошті, то дату можна не вказувать, вона фіксується системою
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Алгоритм подання запитів

Повідомлення al_mol »

фактически на всех сайтах архивов есть кнопка "ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН", перейдя по ней Вы найдете информацию как сделать запрос, нормативную базу, и требование данного архива, ведь не смотря на то, что мы имеем дело с гос. архивами, требования у них почему-то разные :roll:


Пример: сайт ЦГИАУ
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Алгоритм подання запитів

Повідомлення D_i_V_a »

al_mol писав:... ведь не смотря на то, что мы имеем дело с гос. архивами, требования у них почему-то разные :roll: ...
Ха-ха-ха, як влучно сказано... :lol: :lol: :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Алгоритм подання запитів

Повідомлення al_mol »

и самое главное когда делаете запросы, делайте их на каждого человека отдельно, потому-что через месяц можете получить такой ответ:

"У зв’язку з великою завантаженістю плановими завданнями, а також зі значним збільшенням кількості запитів держархів області не проводить генеалогічних досліджень. При необхідності ми підтверджуємо інформацію про конкретних осіб, якщо відомі рік, місце їх народження (шлюбу, смерті), дівоче прізвище, віросповідання.
Для дослідження родоводу, а також для пошуку відомостей за нечітко зазначеними даними ми запрошуємо до самостійної роботи в читальному зал"


эта фраза есть на всех сайтах архивов ...
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
dimocritus
Повідомлень: 123
З нами з: 06 грудня 2022, 00:21
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 92 рази
Подякували: 58 разів

Re: Алгоритм подання запитів

Повідомлення dimocritus »

Питання щодо архівного етикету. Скажімо, архів надав мені перелік документів, наприклад, фото метричних книг. Чи можу я вільно передавати ці зображення третім особам, викладати на файлообмінники й таке інше, як до цього ставляться архіви? А бібліотеки?
Відповісти

Повернутись до “Запити”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей