Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Це прізвище

Отримав при народженні
1
20%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
2
40%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
2
40%

Всього голосів : 5

Онлайн

Подякував (-ла): 3900 раз.
Подякували: 1706 раз.
Стать: Жінка

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a » 10 вересня 2018, 15:27

Мария Халюк написав:Говорила зі знайомим педагогом історії. Вона каже що католицизм міг передатися від предків які його прийняли за привілегії і права (сенату наприклад) у Речі Посполитій. А католик у русичів автоматично- поляк. Чомусь я вірю у цю версію...
Ой, щось наговорила Ваша педагог...Це її приватна думка, а не фахові знання. Це їй так думається.
Релігійне питання - це суто сімейне питання, без всяких сенатів.
Може бути політика держави на переорієнтування населення до якоїсь однієї конфесії, як то за Речі Посполитої на окатоличення чи за царської Росії поворот на московське православ'я. Але надати католицтво одній людині/родині як винагороду... звучить більш ніж дивно...
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 11 вересня 2018, 16:41, всього редагувалось 1 раз.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 45 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення sergm » 11 вересня 2018, 16:07

Теза про державну політику примусового окатоличення в Речі Посполитій була і є досить популярною серед українських, а тим більше російських істориків. Але не підтверджується історичними даними.
Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Подякував (-ла): 2 раз.
Подякували: 5 раз.

Повідомлення Мария Халюк » 13 вересня 2018, 18:46

sergm написав:Теза про державну політику примусового окатоличення в Речі Посполитій була і є досить популярною серед українських, а тим більше російських істориків. Але не підтверджується історичними даними.

Можливо, потрібно дивитися по самій моїй гілці. Але як пояснити те, що Дідківські майже всі православної віри, а мої- католики, а рід один?

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 13 вересня 2018, 20:32

Мария Халюк написав:
sergm написав:Теза про державну політику примусового окатоличення в Речі Посполитій була і є досить популярною серед українських, а тим більше російських істориків. Але не підтверджується історичними даними.
Можливо, потрібно дивитися по самій моїй гілці. Але як пояснити те, що Дідківські майже всі православної віри, а мої- католики, а рід один?
Бо корінь один, але той корінь на прізвище Дідковський вже був відомий у 16 столітті і тоді іх вже було багато.
У мене по іншому прізвищу знайшлась "родичка". Наш спільний пращур жив у 17 столітті, між його синами і нами 11 поколінь. Від обох пішли величезні роди, а прізвище одне. Вже давно можна одружуваться/виходить заміж між собою, доречі, що у Дідківських із сіл дуже часто трапляється :shock: .

Вам треба почитать додаткову літературу. В інтернеті багато невеликих статей українських істориків. Читайте ТІЛЬКИ українською, бо у російських істориків часто зовсім інші погляди. Погугліть, пошукайте в мережі, якщо будуть питання пишіть десь на форумі в темах.

На Ваше питання я вже відповіла
Про польське походження - це питання важке... треба досліджувать свою гілку і уважно придивляться до бабусь... Якісь були у них причини для переходу
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 45 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення sergm » 14 вересня 2018, 00:05

Мария Халюк написав:

А як пояснити, що на момент поділів Речі Посполитої (1795) римокатоликів на Правобережжі (Волинь, Київщина, Поділля) було 15%, а якісь 100 років по тому - 3% (до речі, як і зараз)?
Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Повідомлення Мария Халюк » 14 вересня 2018, 08:23

sergm написав:
Мария Халюк написав:

А як пояснити, що на момент поділів Речі Посполитої (1795) римокатоликів на Правобережжі (Волинь, Київщина, Поділля) було 15%, а якісь 100 років по тому - 3% (до речі, як і зараз)?

Можливий і такий варіант. Дякую. Поки я базую свої гепотизи на найбільш відомих фактах. Та можу висловити подяку за більш поглиблену інформацію. Якщо буде ще щось, напишіть будь-ласка.

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 14 вересня 2018, 19:01

Загальну картину про національність як Дідківських так і взагалі всіх людей одного прізвища, дають перегляди різних баз.
Наприклад "Реабілітовані історією".
http://www.reabit.org.ua/index.php?STAR ... 4_till=&f7[]=all&f14[]=all#list
Це посилання на список де Ді(е)дкі(о)ських занесено досить мало.
Але можна самому передивитися книги. Ось по Житомирській області.
В Житомирській області найбільша концентрація Дідківських і, порівняно з іншими місцевостями, великий процент тамошніх Дідківських пишуться поляками. Цьому є пояснення - Житомир історично був сильно католицьким.

Повідомлення Мария Халюк » 18 вересня 2018, 12:57

D_i_V_a написав:Загальну картину про національність як Дідківських так і взагалі всіх людей одного прізвища, дають перегляди різних баз.
В Житомирській області найбільша концентрація Дідківських і, порівняно з іншими місцевостями, великий процент тамошніх Дідківських пишуться поляками. Цьому є пояснення - Житомир історично був сильно католицьким.
Я зі своїм архіваріусом нормально поговорити ще не можу, вона шукає. Але каже що у базі мій прапрадід записаний із титулом «Дворянин». Але треба перевірити, адже велика вірогідність тески. Та підтвердила місце вінчання. Ну вже хоч щось маю.
,
Востаннє редагувалось Мария Халюк в 20 вересня 2018, 09:35, всього редагувалось 1 раз.

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 18 вересня 2018, 18:48

Мария Халюк написав:...Але каже що у базі мій прадід записаний із титулом «Дворянин»...
А від якого року той запис?

Повідомлення Мария Халюк » 19 вересня 2018, 19:44

sergm написав:
Мария Халюк написав:
D_i_V_a написав:Загальну картину про національність як Дідківських так і взагалі всіх людей одного прізвища, дають перегляди різних баз.
Я зі своїм архіваріусом нормально поговорити ще не можу, вона шукає. Але каже що у базі мій прапрадід записаний із титулом «Дворянин». Але треба перевірити, адже велика вірогідність тески. Та підтвердила місце вінчання. Ну вже хоч щось маю.
,

А що дивного в тому, що нащадок польських шляхтичів певний час був російським дворянином?
Прошу вибачення, пане. Я помилилася, це був батько моєї прабабусі.Та чи не нагадаєте мені той момент, де є здивування, або не впевненість? Дати народження нажаль не знаю, та моя прабабуся народи у 1919 році. Тож ще її батько мав титул.
Востаннє редагувалось Мария Халюк в 20 вересня 2018, 09:34, всього редагувалось 1 раз.

Поперед.Далі

Повернутись до Д

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Balymba, Barcha, Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Kasia, Kostyntunivna, ukrgenealogy