Домарацький, Домарадзький

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
1
25%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
1
25%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
2
50%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 4

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

З дворянської справи Домарацьких:
2-е доказательство, свидетельство от 25 июля 1791 года данное в Райгороде священником Сыдельковским дворянину Григорию Домарацкому, в том что он был в Райгороде за получением метрики своей, но по случаю пожара метрики вместе с церквою сгорели - родился в Райгороде
3-е доказательство, свидетельство даное 2 июля 1798 года в Житомире 12 помещиками и урядниками Волынской губернии дворянам Ивану Григорию, Антону Войцеху и Петру Михайловым сыновьям Ивановым внукам герба Остоя Домарацким с удостоверением о несомнительном дворянском с предков их происхождении - (наверное ошибочно приписан 5-м братом Иван?)
4-е доказательство, свидетельство данное вместо метрики 1802 года ноября 23 дня жидовецким приходским священником Гавриилом Орчаковским , по выслушанию под присягою показания от тамошних жителей Федора Качора, Федора Загребельнюка, Григория Криштопчука и прочих в том что 1757 году апреля 23 дня Воицех родился от дворянина Михаила Домарацкаго и жены его Анны урожденной Дименской и крещен того села священником Иваном Зимовским
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

Вчора у моєму житті трапилася подія на яку я вже давно сподівалась... що досліджуючи парафію села, в якій більше 2-х століть жили предки по батьківській лінії, з часом "повискакують" всі гілки та прізвища прабабусь... Вчора так і трапилось...

Я вже давно записала до свого підпису прізвище Домарацький... але це була не зовсім правда, бо вони не були кровними родичами, вони були прийомними батьками мого у енному числі прадіда Никодима Дідківського, що народився на початку 19 ст та залишився круглим сиротою.
Родина Домарацьких була завжди поруч з Дідківськими, тому і пригорнула мою увагу... та настільки, що я вирішила приписати їх до своїх... Цьому ще сприяло незвичне польське ім'я одного з них - Войцех. Коли пішла у ДАКО шукати дворянські справи Дідківських, то серед карток побачила одну з написом де стояло не тільки прізвище, а й ім'я Войцех Домарацький (Київська губ), та було одразу зрозуміло, що це з нашого села. Цікавість взяла гору, та я замовила справу. Вони були "не мої", але я чомусь це зробила та досить довго колупалася із їх справою і позаносила у "Дерево життя".

Минулий рік був багатим на знахідки - віднайшлися 5 дівочих прізвищ моїх пра...бабусь. Сімейна історія стала ширшою... скажу відверто, шо не кинулась одразу шукать та досліджувать нові прізвища - це неможливо робити одночасно з такою кількістю - треба обирати пріоритети...

Вчора вирішила я знову подивиться своїх Павленків у сповідці, яку тільки проглянула, але ще не обробляла. І о диво, побачила там новонайдене прізвище Тишкевич. Матрона Тишкевич була моєю православною пра...бабунею, а її чоловік Яков був католиком. Це перша католицька сім'я, що віднайшлась у родинному минулому.
Так от, моя Матрона стояла у тій сповідці зовсім одиноко на початку сторінки... зі своїми 24-ма роками... не написано що вдова... немає дітей... немає чоловіка... І хоча я шукала Павленків, несподівано зрозуміла, що це ж моя Матрона... це колись смішне, а сьогодні таке ріднесеньке старовинне ім'я Матрона (одразу встає питання, як її могли називати по-домашньому... або на польський лад), це ж та нововіднайдена.
А потім подивилась на двір до якого вона була приписана (на попередній сторінці) і все зрозумілось... Андрій Григорович Домарацький з дружиною, сім'єю сина, а донька Матрона мабуть тільки но вийшла заміж за католика та його звісно у сповідці і не було.

І виявилось що Домарацькі все-таки мої. І віднайшлось несподівано ще одне прізвище - Дименські...
Хочу трохи ще сказать про містику... бо воно все-таки щось є...
Більше року як стала заносити віднайдені дати народжень вже давно померлих родичів у комп'ютерний "нагадувальник". Подобається це мені. Роблю 2-ві справи - у той день запалюю свічку та кажу щось добре померлій людині, дякую за подароване життя. 2-м дзвоню до старости церкви та замовляю панахиди. Панахиди зазвичай замовляю на всіх, що випадають на той час. І хоча Войцех не кровний родич, але його дата народження занесена у нагадувальик і це найдавніша точна дата народження.
4-го травня за новим стилєм вперше у цьому році замовила за Войцеха Домарацького - ми ще із старостою дискутували, що за православне ім'я може бути аналогом, чи не Володимир? Вирішити сказати батюшці Войцех, а там хай сам вирішує. Войцех не був католиком, тому протиріч немає. А загалом протиріччя є тільки у нас в головах, коли хтось упирається "рогами" та каже що у якійсь церкві не можна поминати якихось людей...
Також пам'ятаю, що 4-го запалила свічку та сказала, що хоч ти мені і не кровний родич, але мабуть був не поганою людиною, царство тобі небесне...
Пройшов всього тільки місяць... і тепер я знаю, що Войцех дійсно мій дядько в глибині, а його брат Григорій - це мій рідний пра...дідусь
Знову буду декілька днів ходити вражена та приголомшена знахідками та тим, як це все відбулось...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

1911 рік , ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547, МК, 2 частина: "... Дер. Дмитровки мещанка Мария Дионисиева Домарацкая, православного вероисповедания, первым браком, 23" - прізвище по чоловіку Голобородько
Востаннє редагувалось 16 січня 2017, 16:21 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

1911 рік , ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547, МК, 2 частина: "... Деревни Волицы крестьянка Мария Павлова Домарацкая православного вероисповедания первым браком, 22 " - Заміжнє прізвище Бовенко
Востаннє редагувалось 16 січня 2017, 16:22 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

1911 рік , ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547, МК, 1 частина, 2 лютого -Деревни Волицы крестьянка Анна Францова Домарацкая, римско-католическаго вероисповедания, 34-х лет, приняла православие в сей Иоанно-Златоустовской церкви
Свідками були - крестьяне деревни Волицы Петр Яковлев Домарацкий и Гавриила Ярмульскаго жена Мария Стефанова
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення ukrgenealogy »

Домарацькі - герба Остоя
Домарадзькі - герба Ястшембець
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

Ось виписки з ревізської казки 1811 року.
Нажаль виписала не всіх Домарацьких, бо вони тоді не входили до мого родинного переліку, а їх було багатенько...
В цій казці їх чомусь записали ДУмарацькими :shock:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

Прізвище Домарацьких писали порізному, кому як чулося :lol: - і Домарецькі і Думарацькі...

Є.Чернецький "Правобережна шляхта за російського панування"
Список православних шляхетних родів
Васильківського повіту (1812-1815рр)
стор. 82
ДОМАРЕЦЬКІ, шляхта, парафія Свято-Золотоустївської церкви, с. Півні, мешкали у слободі Дмитрівці фастівського володіння київського римо-католицького біскупа.
Востаннє редагувалось 19 вересня 2018, 20:10 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква с. Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
66 шлюб, 7 жовтня 1918
Наречений - Деревни Волицы Крестьянин Михаил Павлович Домарацкий православного вероисповедания первым браком, 21
Наречена - Деревни Дмитровки Крестьянка Евфросиния Иванова Любарская, православнаго вероисповедания первым браком, 21
Свідки - По женихе Крестьне Деревни Волицы Яков Петров Домарацкий и Иосиф Александров Островский; по невесте Деревни Дмитровки Иоанн Якимович Барановский и Герман Константинов Синявский
ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.606
Востаннє редагувалось 11 лютого 2018, 21:57 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a »

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква с. Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
73 шлюб, 22 жовтня 1918
Наречений - Деревни Дмитровки Крестьянин Сергій Фаддев Домарацкий православного вероисповедания первым браком, 19
Наречена - Деревни Волицы Крестьянка Анна Григоровна Скварчинская, православнаго вероисповедания первым браком, 21
Свідки - По женихе Крестьне Деревни Дмитровки Иосиф Григориев Янковский и Антоний Лукин Дидковский;
по невесте села Парипс Крестьяне Иван Иванович Гаевский и Григорий Иванов Симон
ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.606
Востаннє редагувалось 11 лютого 2018, 21:58 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Д”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей