Демченко

Це прізвище

Отримав при народженні
2
67%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
33%
 
Всього голосів: 3

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Демченко

Повідомлення Vitaly Savitar »

Утворене від наймення Демко, що є пестливою формою імен Дем’ян та Дементій, перше з яких зродилося від латинського присвійного прикметника даміан чи дамійський, що означає присвячений богині Дамії, а друге - від римського родового імені Домітіус, що буквально означає приборкувач.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
Oxana
Повідомлень: 2
З нами з: 23 лютого 2016, 13:08
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 4 рази

Re: Демченко

Повідомлення Oxana »

По сімейній легенді моя бабуся, Демченко Тамара Олександрівна (прибл. 1910 р/н), була дочкою "градоначальника" м.Конотопа, підкажіть будь ласка де шукать пітверження цього факту ?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Демченко

Повідомлення в36 Ольга »

Oxana, градоначальник - это же губернатор! Ну, или мэр города. Если я ошибаюсь, пусть меня поправят.
Демченко - это девичья фамилия Тамары Александровны?
Востаннє редагувалось 25 лютого 2016, 18:27 користувачем в36 Ольга, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Демченко

Повідомлення в36 Ольга »

Конотоп в начале века входил в Черниговскую губернию. Каждая губерния в те времена ЕЖЕГОДНО выпускала очень нужную книжку, которая называлась "Памятная книжка (какой-нибудь там) губернии". И в этой книге собраны имена и адреса ВСЕХ должностных лиц.
Значит Вам для начала нужно полистать эту книгу и узнать, кто в начале ХХ века был градоначальником.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Демченко

Повідомлення в36 Ольга »

Оксана, я нашла в интернете "Календарь Черниговской губернии 1910 года". Фамилия Демченко здесь упоминается 5 раз, инициалы этих Демченко : С.Л. - Стефан Леонтьевич Демченко, журналист и архивариус на Шостенском пороховом заводе.
К.В. - Кир Васильевич Демченко, благочинный священник в селе Верещак;
О.Н.- Ольга Николаевна Демченко, учительница новых языков в городском 4-хклассном училище г. Глухов;
Л.Н.- Лидия Николаевна Демченко, учительница рукоделия в Женской гимназии г. Короп;
Г.Я. - Григорий Яковлевич Демченко. Городской голова, надворный советник, "кап. арт. в отставке", проживает в Конотопе, упомянут в книге аж 4 раза.
Аватар користувача
Oxana
Повідомлень: 2
З нами з: 23 лютого 2016, 13:08
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 4 рази

Re: Демченко

Повідомлення Oxana »

Ольга,щиро дякую за відповідь. Несподівалась, що так швидко і скільки інформації.
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Демченко

Повідомлення в36 Ольга »

Вы не ответили, Демченко - это девичья фамилия Вашей бабушки? Имеется ли в семье свидетельство о ее смерти? В этом свидетельстве должна быть записана дата ее рождения и место рождения. У Вас есть шанс проверить семейные предания, вполне вероятно, что она не в самом Конотопе родилась, а в соседнем селе.
А, может быть, в семейном архиве есть и документ о ее рождении?
Эти данные очень нужны, чтобы написать запрос в Черниговский архив. Запрос составить я Вам помогу. Отправите его в архив по эл. почте.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Демченко

Повідомлення D_i_V_a »

Ольга писав:Вы не ответили, Демченко - это девичья фамилия Вашей бабушки? Имеется ли в семье свидетельство о ее смерти?
...
Эти данные очень нужны, чтобы написать запрос в Черниговский архив. Запрос составить я Вам помогу. Отправите его в архив по эл. почте.
Маю досвід, що багатьом новачкам перші знахідки потрібно "переварити". Може Oxana ще й повернеться...

Свідоцтва про смерть мабуть немає, бо написано що рік народження приблизний. А у свідоцтві про смерть мають бути як мінімум дві точні цифри - у якому віці помер та рік смерті, то й вичисляється рік народження.

Ольга, чи можна у темі "запити" викласти нам "козу" запита скажімо до російського архіва? Щоби був приклад для тих хто зовсім не в темі.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Демченко

Повідомлення al_mol »

Oxana писав:По сімейній легенді моя бабуся, Демченко Тамара Олександрівна (прибл. 1910 р/н), була дочкою "градоначальника" м.Конотопа, підкажіть будь ласка де шукать пітверження цього факту ?
Я сразу прошу прощения, что не видел Ваше объявление раньше, Вы не активны, и оно затерялось...

действительно в 1910 Демченко Григорий Яковлевич был градоначальником Конотопа
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Відповісти

Повернутись до “Д”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей