Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Українські замовляння

Онлайн

Подякував (-ла): 3998 раз.
Подякували: 1745 раз.
Стать: Жінка

Українські замовляння

Повідомлення D_i_V_a » 15 листопада 2016, 12:18

Живу в Києві на горах, кладу хрест у головах: з ким вінчатися, з ким заручатися, з тим і за руки держатися!

З книги "Українські замовляння", Київ 1993, Видавництво художньої літератури "Дніпро"
До книги ввійшли найцінніші й найдосконаліщі тексти української магії, народних чаклунських дійств.
Цей найменш вивчений шар національної словесності сягає своїм корінням у найглибшу язичницьку давнину, ввібравши також елементи християнських уявлень про світ.
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 19 листопада 2016, 14:00, всього редагувалось 2 разів.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Онлайн

Re: Українські замовляння

Повідомлення D_i_V_a » 15 листопада 2016, 12:37

Добрий день тобі, сонечко яснеє!
Ти святе, ти ясне-прекрасне: ти чисте, величне й поважне; ти освіщаєш гори, і долини, і високії могили, - освіти мене, рабу Божу, перед усім миром: перед панами, перед попами, перед царями, перед усім миром хриятиянським - добротою, красотою, любощами й милощами; щоб не було ні любішої, ні милішої од раби Божої народженної, хрещеної, молитвяної Марії.
Яке ти ясне, величне, прекрасне, щоб і я була така ясна, велична, прекрасна перед усім миром християнським. На вікі віків, амінь
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 19 листопада 2016, 14:08

Сонечко, ясне, красне, освіщаєш гори, долини, освіти моє личко, щоби моє личко було яне-красне, як сонечко. - "Позбавлю я росу, а збавлю з жінок, з панів повагу, з попів пиху, з парубків гордість, з дівок красу".

Подякував (-ла): 1823 раз.
Подякували: 652 раз.

Повідомлення АннА » 06 квітня 2017, 21:34

ВОРОЖІННЯ, ворожба – практика довідування про долю людини та спосіб безпосереднього впливу на неї з допомогою спец. магічних дій (гадання, зняття порчі тощо).
Вважається, що спершу ворожбу було скероване на убезпечення від ворога.
У язичницькі часи у слов'ян ворожба була прерогативою волхвів (зокрема, відомо, що у середньовічних балт. слов'ян жерці гадали при святилищах за допомогою священних коней).
У християн. часи, коли ворожіння перестало бути реліг. справою, як свідчать нар. повір'я, окрім ворожок, гадалок і відьом, до ворожіння міг вдаватися будь-хто, практика ворожба була досить поширеною і зводилася до певних правил – виголошення відповідних молитов та вчинення дій з предметами та речовинами (свічками, водою, волоссям, кров'ю, вугіллям тощо).
У давнину було поширене гадання за різними природними прикметами та ознаками речей: шумом дерев, криком птахів, виттям вовків, станом нутрощів забитих тварин. Серед дівчат було популярним гадання - ворожіння про заміжжя в ніч на Різдво та Новий рік.
У наш час поширеніше гадання на картах та по лініях долоні (хіромантія), що також є пережитком ворожіння.
Із повагою, Ганна

Повернутись до Українська генеалогія та етнологія

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Барилович Тамара, al_mol, Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], trigger, Людмила Тышкевич, Мария Халюк, Ярина