Українські замовляння

Відповісти
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Українські замовляння

Повідомлення D_i_V_a »

Живу в Києві на горах, кладу хрест у головах: з ким вінчатися, з ким заручатися, з тим і за руки держатися!

З книги "Українські замовляння", Київ 1993, Видавництво художньої літератури "Дніпро"
До книги ввійшли найцінніші й найдосконаліщі тексти української магії, народних чаклунських дійств.
Цей найменш вивчений шар національної словесності сягає своїм корінням у найглибшу язичницьку давнину, ввібравши також елементи християнських уявлень про світ.
Востаннє редагувалось 19 листопада 2016, 14:00 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Українські замовляння

Повідомлення D_i_V_a »

Добрий день тобі, сонечко яснеє!
Ти святе, ти ясне-прекрасне: ти чисте, величне й поважне; ти освіщаєш гори, і долини, і високії могили, - освіти мене, рабу Божу, перед усім миром: перед панами, перед попами, перед царями, перед усім миром хриятиянським - добротою, красотою, любощами й милощами; щоб не було ні любішої, ні милішої од раби Божої народженної, хрещеної, молитвяної Марії.
Яке ти ясне, величне, прекрасне, щоб і я була така ясна, велична, прекрасна перед усім миром християнським. На вікі віків, амінь
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Українські замовляння

Повідомлення D_i_V_a »

Сонечко, ясне, красне, освіщаєш гори, долини, освіти моє личко, щоби моє личко було яне-красне, як сонечко. - "Позбавлю я росу, а збавлю з жінок, з панів повагу, з попів пиху, з парубків гордість, з дівок красу".
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Українські замовляння

Повідомлення АннА »

ВОРОЖІННЯ, ворожба – практика довідування про долю людини та спосіб безпосереднього впливу на неї з допомогою спец. магічних дій (гадання, зняття порчі тощо).
Вважається, що спершу ворожбу було скероване на убезпечення від ворога.
У язичницькі часи у слов'ян ворожба була прерогативою волхвів (зокрема, відомо, що у середньовічних балт. слов'ян жерці гадали при святилищах за допомогою священних коней).
У християн. часи, коли ворожіння перестало бути реліг. справою, як свідчать нар. повір'я, окрім ворожок, гадалок і відьом, до ворожіння міг вдаватися будь-хто, практика ворожба була досить поширеною і зводилася до певних правил – виголошення відповідних молитов та вчинення дій з предметами та речовинами (свічками, водою, волоссям, кров'ю, вугіллям тощо).
У давнину було поширене гадання за різними природними прикметами та ознаками речей: шумом дерев, криком птахів, виттям вовків, станом нутрощів забитих тварин. Серед дівчат було популярним гадання - ворожіння про заміжжя в ніч на Різдво та Новий рік.
У наш час поширеніше гадання на картах та по лініях долоні (хіромантія), що також є пережитком ворожіння.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Українські замовляння

Повідомлення D_i_V_a »

Скільки років пройшло, а ця тема мені залишається цікавою... мабуть в ній сила нашого народу... а в цей час нам так потрібна сила... хочаб така, як у наших "відьом", що зустрічали окупантів...

Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Багатонаціональна Україна + Етно”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей