Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Загоровський

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 38 раз.
Подякували: 26 раз.

Загоровський

Повідомлення Вернер » 08 січня 2018, 18:08

ЗАГОРОВСЬКІ – український шляхетський рід, пов'язаний родинними зв'язками з князями Вишневецькими, Заславськими, магнатами Зборовськими, князями Збаразькими, Курцевичами-Булигами, Сангушками, Чорторийськими та ін., відомий у 2-й пол. 17 ст. на Волині.
Швидке піднесення роду почалося з Петра Богдановича Загоровського (р. н. невід. – 1566) – городничого і ключника луцького, маршалка господарського – та його сина Василя Петровича (див. В.Загоровський), які енергійно займалися адм., військ. (боротьба проти татарських набігів) та меценатською діяльністю. Були протекторами Загоровського монастиря Різдва Богородиці, Свято-Іллінської церкви в м. Володимир (нині м. Володимир-Волинський), оборонцями православ'я, засновниками шпиталів у Володимирі та с. Суходоли (нині село Володимир-Волинського р-ну Волин. обл.), надавали допомогу освіт. закладам, підтримували контакти з кн. А.Курбським та його культ. гуртком, листувалися з ним.
На поч. 17 ст. частина чл. роду Загоровських переходить у католицизм, про що з гіркотою писав М.Смотрицькийу своєму "Треносі".
Загоровські обіймали важливі адм. посади на Волині впродовж 17 ст.: Андрій – земський підсудок Волинського воєводства 1605–16.
Один із Загоровських – Григорій – протонотарій митрополита М.Рогози, згодом, з 1596, – полоцький єпископ, прийняв унію (див. Берестейська церковна унія 1596).
Серед представників роду по жін. лінії – Варвара Михайлівна – дружина кн. Івана Дмитровича Курцевича-Булиги (чернече ім'я Ієзекіль, в хіротонії Йосиф; див. Й.Курцевич-Коріятович).
Їхній син Максим Курцевич-Булига (р. н. невід. – 1687) був уман. полковником (1664), гетьманом наказним Війська Запорозького.
Ймовірно, з цього роду походять вихованці Києво-Могилянської академії – Йосиф (чернече ім'я; 1714–77) – ієромонах – та його племінник Ієронім (чернече ім'я; 1741–1804) – ігумен, настоятель Гамаліївського Пустинно-Харлампіївського монастиря та ректор Новгород-Сіверської духовної семінарії (1796–99).
Час плине

Повернутись до З

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей