Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Етимологія, походження, творення прізвищ
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 624 рази

Re: Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Вище вже згадувалися Бабаки.

У мене з моїми Бабаками теж не все зрозуміло.
Спершу (1760-ті) у містечку є кілька родин Бабаків.
Потім років двадцять зостаються без висвітлення в документах, бо нічого не збереглося, і от там вже є родини Бибиків.
Отже чи то Бабаків перекрутили на Бибиків (навіть у назвах населених пунктів часто літери "а" та "и" плутали), чи то Бабаки переїхали (у сусідньому містечку на той час є кілька родин), а Бибики колись звалися будь-як інакше та отримали своє нове прізвище з якоїсь причини.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:Вище вже згадувалися Бабаки.

У мене з моїми Бабаками теж не все зрозуміло.
Спершу (1760-ті) у містечку є кілька родин Бабаків.
Потім років двадцять зостаються без висвітлення в документах, бо нічого не збереглося, і от там вже є родини Бибиків.
Отже чи то Бабаків перекрутили на Бибиків (навіть у назвах населених пунктів часто літери "а" та "и" плутали), чи то Бабаки переїхали (у сусідньому містечку на той час є кілька родин), а Бибики колись звалися будь-як інакше та отримали своє нове прізвище з якоїсь причини.
зустрічав літеру "а" у вигляді двох паличок, як "и"
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:зустрічав літеру "а" у вигляді двох паличок, як "и"
Часто таке буває. Якщо не знати прізвища, то і не понятно...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Яків
Повідомлень: 272
З нами з: 09 лютого 2019, 06:40
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 149 разів
Подякували: 56 разів

Re: Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Повідомлення Яків »

Скузик, Скузов, Скуз, Скузь (с. Півні, Васильківський повіт, Київська губернія).

Чим більше занурююсь углибину років, завдяки метричним книгам Іоанно Златоустівської церкви, що добрі люди виклали на Форумі,
тим більше пізнаю про походження свого прізвища. Ще до недавна вважав корінним і початковим - Скуз, а сьогодні спостерігаю, що на початку та у середині ХVІІІ ст. у церковних книгах члени нашої родини писалися - Скузик або Скузык. Уже на початку ХІХ ст. - у більшості писалися - Скузова, Скузов, рідше залишається Скузик. І у середині ХІХ ст. і далі в переважній більшості - Скуз із твердим знаком на кінці.
Зараз сере рідних є прізвище Скузь. Наприклад онук Скуза Василя Денисовича має прізвище Скузь.
Думаю, що на початку ХХ ст. при оформленні уже радянських паспортів (а за основу бралися, у тому числі, і метричні книги) було прочитано твердий знак " Ъ " як мякий знак на кінці прізвища, от і маємо Скузь.
Таким чином, Скуз - корінне, а початкове (за наявною інформацією) поки що Скузик. Я так думаю, а далі побачимо.
Василь Скузик (1754-?), Ефросинія Матвеева Скузычка (1765-29.03.1841)
- так записано в МК 1841.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9520
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6268 разів
Подякували: 3668 разів
Контактна інформація:

Re: Схожі прізвища жителів однієї парафії - чи це випадково?

Повідомлення D_i_V_a »

Яків писав:Таким чином, Скуз - корінне, а початкове (за наявною інформацією) поки що Скузик. Я так думаю, а далі побачимо.
А далі все буде крутиться навколо корінного Скуз... :wink: , допоки не віднайдеться, що це козацьке прозвище, яке переросло в прізвище :Yahoo!:

Ось тут про прізвища і різні їх закінчення viewforum.php?f=388

А від себе додам, що Фастівщина - край козацький. Все, що було великого в історії козацтва, має коріння з цих країв. Один Палій/Гурко приніс краю скільки слави!
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “ПРІЗВИЩА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей