Йорж

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Йорж

Повідомлення Vitaly Savitar »

Дане прізвище утворене від імені Йорж, що походить від назви риби родини окуневих із колючими плавцями. Це старе слов'янське ім'я, як і багато інших (наприклад, Щука, Вовк, Сокіл), є підтвердженням того, що в минулому люди з самого народження співвідносили себе з сутністю певної тварини або рослини. Так, в народній традиції йорж асоціювався зі спритністю і пронизливістю. Цілком можливо, що і ім'я Йорж було дано спритному, непосидючому і допитливому малюку. Крім того, в народі за старих часів йоржами називали задиристих, сварливих, упертих людей. В такому випадку прізвисько Йорж могло бути дано родоначальнику з метою підкреслити саме такі риси характеру як запальність або нестриманість в прояві емоцій, тобто прізвище вказувало на характер та поведінку предка.

Існує й інша версія. Основою прізвища послужило мирське ім'я Йорж, утворено від загальнослов'янського слова jez', яке означає "їжак". До прийняття слов'янами християнства наречення дитини ім'ям, що представляє собою назву тварини, було дуже поширеною традицією. Це відповідало поганським уявленням людини про світ. Даючи дитині таке ім'я, батьки хотіли, щоб природа сприймала дитину як свою, щоб до нього перейшли ті корисні якості, якими наділене це тварина. Їжак в народних уявленнях асоціювався мудрістю, мав відвертати і цілющими властивостями. Вважалося, що колючки цієї тварини можуть служити оберегом. Так, у поляків для захисту від злих сил клали собі на груди шкурку їжака. У деяких слов'ян талісманом для молодих під час першої шлюбної ночі служив особливий калач "їжак", а в Польщі хліб у формі їжака печуть у нареченої напередодні весілля.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Відповісти

Повернутись до “І,Ї,Й”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей