Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

МІЙ ДІД КОЗАК?

Подякував (-ла): 290 раз.
Подякували: 368 раз.
Стать: Жінка

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA » 10 січня 2018, 19:17

Лора написав:Но где я не писала , не спрашивала на форумах, мне никто не объяснил что это за ревизия 1701 г ?

О, як цікаво!

З 1649 по 1764 Чернігівщина перебувала у складі кількох полків Гетьманщини. Полковий перепис?
Я знайшла за 1701 г. Перепись Харьковского полка. Думаю, щось аналогічне.
А що кажуть у ДАЧО?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Подякував (-ла): 38 раз.
Подякували: 76 раз.

Повідомлення Лора » 11 січня 2018, 00:59

Я спрашивала на форумах "Козацких полков", а запрос делать в ДАЧО или ДАПО или вообще искать в Киеве , точно не знаю.
Булат , Бережний, Харченко, Безверхий, Авраменко, Мельник, Рябоштан, Кочубей, Рибас,Глушко, Вербоноль.

Онлайн

Подякував (-ла): 3909 раз.
Подякували: 1711 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 11 січня 2018, 18:54

Лора написав:... по ревизии 1701 года состоящие...
Ось з цієї книги - "досліджені як масиви "казок" 1756 і 1761/62 рр, так і окремих старшин. Наприклад, "сказка" сотника новоміського Стародубського полку Тимофія Силенка детально знайомить з його бойовою біографією протягом 1705-1734 рр. Проте автор не вказав того факту, що його сотництву передувало знаходження в компуті значкового товариства...
В Інституті рукопису НБУ ім.Вернадського зберігається цілий збірник тестаментів 1636-1761 рр..."

Може стосовно 1701 р мова йшла про компут?
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення SNIGURIVNA » 24 січня 2018, 17:29

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Повідомлення SNIGURIVNA » 24 січня 2018, 17:30

Мій щоденник Зображення

Онлайн

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 51 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення sergm » 26 липня 2018, 03:13

SNIGURIVNA написав:До вчорашньої теми:
D_i_V_a написав:
D_i_V_a написав: І ще треба звертати увагу на вісх хлопчиків з таким ім'ям, можливо він записаний по іншому прізвищу...

Вечероньки не доїла, нічки не доспала, передивилася Сповідку 1836 року і тепер володію безцінними відомостями :lol: про чотирнадцятьох Антонів у віці від 2 до 72 років, що на той час були прихожанами обох православних церков нашого волосного містечка.
Дворянину-другорозряднику на цей час має бути десь 40-41 рік. "По малолетству" такого не загубишь.
А підходящого дядька так і не знайшлося :(

Або не з наших, переїхав пізніше. І прізвище - співпадіння.
Або має бути причина не відвідувати жодної з православних церков (не атеїзм же!).

Паралельно шукала свою другу пропажу. Ту, про яку писала у Зять. Тепер думаю, якщо уявити собі, що дядько таки рідня хлопчикові по матері, то, може, він у нього знаходився ці кілька років? Є ж глуха згадка, що возив він пана, був кучером. Втім, там інше прізвище господаря, і трактувалася вона завжди під іншим кутом зору...

Більшість шляхтичів були католиками. В костьолах дивились?
Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 26 липня 2018, 12:37

sergm написав:Більшість шляхтичів були католиками. В костьолах дивились?
Не зовсім згодна з таким твердженням, бо маю справу з парафією церкви села Півні в якій присілками були 2 НП - Волиця і Дмитрівка.
І можу з 100-відсотковою впевненістю сказати, що в тих присілках жила шляхта більшістю греко-католицька, яка потім (в кінці 18 ст) без особливих проблем перейшла в православ'я.
Римо-католики в присілках також були, але їх було набагато менше, а через шлюби з православними (через примус після 1830-х років) то і їх діти стали православними, а вони повимирали.
Ці 2 присілка знаходились на землях католицької церкви, що в 1840-х роках були відібрані і належали до відомства казеного майна. Так звані казені села.

А от в Півнях шляхта не жила. Було декілька сімей, мабуть управителі Браницьких, але і ті після реформи 1861 року зникли. Так от і вони також були православні і зустрічаються в метричних. Село належало до Білоцерківського графства Браницьких.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала

Повідомлення SNIGURIVNA » 26 липня 2018, 13:58

D_i_V_a написав:
sergm написав:Більшість шляхтичів були католиками. В костьолах дивились?
І можу з 100-відсотковою впевненістю сказати, що в тих присілках жила шляхта більшістю греко-католицька, яка потім (в кінці 18 ст) без особливих проблем перейшла в православ'я...

Католикам у метричних, якщо вже так ставалосяся, що вони користувалися послугами православного священника, робили припис, що це люди іншого віросповідання. У конкретному випадку такого немає. Хоча загалом не рідкість.

Я теж схиляюся до думки, що та частина роду, яка змогла довести своє походження, плавала під зручним прапором, тобто міняла віросповідання і не один раз (уперто православні вже у 1795 році записані посполитими). Але я поки що не зрозуміла, де шукати греко-католиків (з римо-котоликами все ясно). Ну, от не траплялося мені на очі нічого. В жодному джерелі краєзнавчому жодної згадки про греко-котолицьку церкви у містечку.
Мій щоденник Зображення

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 26 липня 2018, 20:43

SNIGURIVNA написав:Католикам у метричних, якщо вже так ставалосяся, що вони користувалися послугами православного священника, робили припис, що це люди іншого віросповідання. У конкретному випадку такого немає. Хоча загалом не рідкість...
Що не рідкість? Що немає такого припису?
Я не сперечаюсь, тільки розповідаю про свій досвід.
Приписки робили... тільки в записах вінчань або народжень і то тільки по головних персонах. По кумах і по свідках вже не робили. В записах смертей не бачила приписок про іншу конфесію, але і ховали зазвичай малолітніх дітей.
А за Речі Посполитої здається взагалі такого межування не було.

Повідомлення SNIGURIVNA » 26 липня 2018, 22:35

D_i_V_a написав:Що не рідкість?
Не рідкість випадки, коли у православній церкві хрестили, вінчали чи відспівували представників інших церков, як то римо-католиків чи лютеран (у метриках по моїх селах примітки "греко-католик" не зустрічала жодного разу).

Що немає такого припису?
У записах про смерть справді припис про інше віросповідання я бачила не більше, ніж двічі. До слова, йшлося про дорослих.

Але от питання, яке все ще без відповіді: чому шляхтичів, які спромоглися підтвердити своє походження, і прізвища яких вкрай рідко, але світяться по метриках православних церков села, немає у жодній сповідці?
Мій щоденник Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до SNIGURIVNA

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], sergm, Юлія Дударенко