ДІАРІУШ

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав: Якщо описати перший похід до архіва, то можна уявити таку картину - я, таке собі веселе і бадьоре цуценя, яке всіх любить...
Суперська історія!
Але це не відповідь на питання про самий початок ;) , бо самий початок, це причина рішення дізнатися більше. І це завджи найцікавіше.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Але це не відповідь на питання про самий початок ;) , бо самий початок, це причина рішення дізнатися більше. І це завджи найцікавіше.
Ось тут коротенька версія про початок...
Мій батько писав книгу. Письменник він був никудишній, але знав що у мене це виходить непогано, то приговарював, що я його книгу маю відредагувати. Я його, як я на той час казала, "писанину" сприймала таким чином, що після смерті мами йому є чим займатися... у планах було написати 3 повісті про різні періоди його життя - випробування атомної бомби у 1961-му, Кубу 1962 року, та Чорнобиль. Він всюди був. Я ж йому завжди казала - "Кому потрібна твоя воєнщина? Пиши про старі часи в селі, ти так багато знаєш цікавого."
Він мене інколи просив про допомогу - казав я буду диктувать а ти записуй - бо у мене це швидко виходить. А у мене завжди були відмовки. То коли він несподівано помер, до роковин спромоглась видать книгу. 2 місяці над нею працювала, дійсно довелось інколі незрозумілі речення переписувати трохи по іншому, добре що він багато розповідав, та не раз, та я знала про що мова. Шматки з однаковою темою були розкидані на різних сторінках, треба було їх збирати до купи.
А загалом він написав тільки одну частину, почав 2-гу та було трохи про село. Та ще у нього було невеличке хобі до якого ми відносилися з посмішкою... він складав вірші... дуже прості, але милі і щирі... про своє життя... Пам'ять у нього була гарна, то він їх пам'ятав у голові, а під кінець життя дещо записав, от вони у кількості 10 штук і увійшли у збірку.
У частині про село він згадав ім'я свого прадіда Пантелимона і стало дуже цікаво чи такий дійсно був, бо більше це ім'я в сім'ї ні хто не знав.
От він і найшовся, а з ним і багато-багато інших яких сьогодні дуже люблю і рада, що вони з'явилися у моєму житті...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:... бо самий початок, це причина рішення дізнатися більше. І це завджи найцікавіше.
Аня, а як воно було у Вас?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Двадцять шість років тому фломастером на ватмані я намалювала свою першу версію родинного дерева.
Я нічого про це не знала, крім того, що бачила у книгах про королів франків.
Інтернету тоді просто не існувало.
Єдиним джерелом моїм на той час були розвповіді старших людей. З дідом мені абсолютно пощастило у всіх розуміннях!!!
І ідея писати під диктовку спогади у моєму випадку була моєю. І тепер я маю скарб.
Вже потім мені дали копіювати мемуари мого другого діда...
І були спогади інших родичів.
І лиспування з архівом.
І от цього року я дійшла до листування по електронці (з моєю любов`ю до паперових носіїв ).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...І ідея писати під диктовку спогади у моєму випадку була моєю. І тепер я маю скарб.
Вже потім мені дали копіювати мемуари мого другого діда...
Везе ж людям...
Знаю, що одна з дочок мого Пантелимона була письменницею, але попала під раздачу у 30-ті роки. Вона жила десь під Одесою. Нажаль не знаю її прізвище по чоловіку, тому не можу знайти. Це 2-га дочка зі списку, що в Одесі горнічною, вона потім в театрі працювала (якщо це не вигадки) - Акилина, тітка Кіля як про неї говорили родичі. Маю надію, що якщо знайду її нащадків, то може хоч від них дістанеться про минуле родини щось почитать... бо більше ніхто не спромігся...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Закон парності.
Виявляється, під час пошуків предків він ще ой як працює!
Іноді навіть перетворюється на закон купи.
Знайомо?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення cronoster »

Коли пройдено ще один рівень КВЕСТУ, обов"язково у свій час відкриється наступний:)))
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Сумний блюзовий настрій...

Я мала тільки її ім`я, але дуже хотіла дізнатися, хто вона, хто були її батьки...

Я шукала.

Я визнаю, що без метрик другої церкви, де вона вінчалася, у мене нічого не вийде. А їх вже не існує у природі.
Все.

Пререфразуючи знамениту молитву Карла Фрідріха Етінгера: "Господи, дай мне спокойствие принять то, чего я не могу изменить, дай мне мужество изменить то, что я могу изменить. И дай мне мудрость отличить одно от другого", можу тільки попросити про можливість знайти все, що можу бути знайдено, і прийняти той факт, що чим довше ти займаєшся пошуком, тим більше буде траплятися питань, якім судилося назавжди залишитися без відповіді, чим глибше у часі, тим менше джерел...

Шкода. Я так хотіла знати, хто вона...
І, може бути, вона і є та, на кого я думаю, але без доказів це ніщо.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Сумний блюзовий настрій...
Я мала тільки її ім`я, але дуже хотіла дізнатися, хто вона, хто були її батьки...
Я шукала.
Я визнаю, що без метрик другої церкви, де вона вінчалася, у мене нічого не вийде. А їх вже не існує у природі.
Все..
У мене є 2 такі прабабусі, по одній навіть знаю дівоче прізвище... але звідки вони були?...
Блюзова меланхолія настає коли дивлюсь на її єдине фото (по другій і фото немає), і подумки питаюсь - як тобі жилось, моя рідна?
Знаю, що важко. Чоловік помер молодим. Землю забрали та слава Богу не вислали як куркулів, вони були кандидатами. Любимого сина вбили японці у Манчжурії...
Сподіваюсь, що знайду звідки вона була, та "потягнути тамтешню нитку"...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ДІАРІУШ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:Сподіваюсь, що знайду звідки вона була, та "потягнути тамтешню нитку"...
Дай Боже!
Чим ближче у часі, тим більше шансів на несподіване джерело, яке кине промінь світла чи навіть подарує безцінну інформацію.

Я отримувала по запитах документи на родини, яких вивозили по кулацьких справах. А от до справи родини пра- якого не вивезли, а тільки землю забрали, ще не бралася.
Навіть не знаю, чи збереглося щось про це, чи десь лежать папірці про рішення, яке фактично вкоротило йому життя, бо без землі людина не змогла...

Але про мою незнайдену пані...
Вона народилася близько 1785 року.
І всі документи за той період зібрані, злічені і віддані у три архіви (отак майже біблійно).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей