СИРОТИНЕЦЬ

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Сиротинець - дім для сиріт, дитбудинок.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

В Киеве на содержание приказа общественного призрения в 1890-е гг. поступало не меньше 2 тыс. детей в год.
Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Си́рота — як основне значення вживається для позначення дитини, що не досягла повноліття і що росте без одного чи обох батьків (відповідно напів- або повний сирота). В переносному значенні ж так часто називають кожного, хто поніс важку втрату. Слово «сирота» походить від латинського serotinus, що в перекладі означає пізній ( так у давнину називали пізню дитину, адже пізня дитина завжди рано стане сиротою).

Соціальне сирітство — соціальне явище, спричинене ухиленням або відстороненням батьків від виконання батьківських обов'язків по відношенню до неповнолітньої дитини.
Джерело: uk.wikipedia.org
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Законодавча діяльність у сфері опіки і піклування відновилася за правління Катерини ІІ, яка до 1775 року видавала закони стосовно особливих видів та у особливих випадках опіки: про опіку у колоністів, опіку у Слобідській губернії, опіку на випадок «генерального межевания». Це були окремі опікунські норми, які в подальшому були впорядковані та знайшли своє відображення в «Учреждении для управления губерниями» 1775 р. У ньому зазначалося: «Если где устроение сиротских домов будет неудобно или потребует издержек, кои отнимут способы к оказанию призрения большему числу сирот, то Приказ неимущих сирот отдает за умеренную плату надежным добродетельным и добронравным людям для содержания и воспитания с обязательством, чтобы представить их во всякое время Приказу» .
В такий спосіб поєднувалися традиційні сімейні форми опіки з державними, що дозволяло зняти навантаження на органи опіки. Їх роль після влаштування дитини-сироти в сім’ю зводилася до контролю за належним виконанням опікуном своїх обов’язків та фінансування його діяльності.
Щодо сирітських будинків, то організація догляду тавиховання в них дітей спочатку була на досить низькому
рівні. У деяких з них були відсутні елементарні умови проживання. Більшість була переповнена (до 1000 дітей). Таке велике скупчення дітей та погана організація призводили до великої дитячої смертності: у 1764 р. вмерло 424 з 542 дітей, що поступили, інколи вмирало 80-87 дітей із кожних ста. Для покращення ситуації з 1797 року в сирітських будинках було встановлено централізоване керівництво і запроваджено суворий контроль за дотриманням правил утримання, догляду і виховання дітей, передбачалося запобігання проникненню туди будь-яких передових ідей і впливу, які могли зашкодити вихованню покірних, богобоязливих дітей – майбутніх лакеїв поміщиків і купців.
Такий плачевний стан організації державної опіки зумовлювався тим, що до сирітських будинків потрапляли діти-сироти з найнижчих суспільних прошарків (яких відмовилися усиновлювати чи брати під опіку їх родичі), «підкидьків» або «ганебно народжених дітей». Окрім держави, про них просто нікому було більше потурбуватися.
В Україні якщо дітей-сиріт не всиновлювали родичі чи інші люди, то їх передавали на виховання в приюти і
школи при церковних закладах. У разі, якщо такі діти були кріпаками, то спочатку вони були козачками, а потім панською прислугою, що мало відрізняється від звичайного кріпацтва.
А після того, як у 1861 році було відмінено кріпацтво «Общим положением о крестьянах, вышедших из крепостной зависимости», обов’язок щодо піклування про круглих сиріт покладали на селянські общини . У разі, якщо видавалося неможливим влаштувати дитину в сім’ю, опіку на себе перебирала держава, адже на
кінець ХІХ ст. було сформовано розгалужену систему державних опікунських установ. Так, у Київські губернії діяло 25 установ різного типу для сиріт і безпритульних, у Чернігівській губернії – 13.
Відзначимо, що з часів перших сирітських будинків кінця XVIII ст. ситуація там значно покращилася. Наприклад, сирітський будинок у місті Чернігові, що знаходився на утриманні губернського земства. Він був розрахований на 125 дітей – сиріт, напівсиріт, дітей, чиї батьки відбували покарання, «підкинутих» або безпритульних дітей віком 7–12 років. Діти відвідували школу з п’ятирічним терміном навчання та виховувалися у релігійному дусі.
Церква також продовжувала брати активну участь у соціально-педагогічній підтримці дітей, які потребували
захисту. При православних монастирях облаштовувалися школи з гуртожитками або притулками. В них дітей, позбавлених родини, забезпечували місцем проживання, їжею, одягом, надавали хоча б мінімальну загальну і професійну освіту, збагачували знаннями про правила і норми поведінки у суспільстві, рятували від пороків, які безсумнівно чекали дітей «на вулиці». У 1891 р. для вихованців церковних притулків стало обов’язковим засвоєння навчального матеріалу, передбаченого програмами загальноприходських
шкіл.
Таким чином, закладені ще у ХVІІІ ст. основи розбудови дитячих притулків дали свої позитивні результати,
забезпечуючи можливість встановлення опіки всім потребуючим. Однак наголосимо, що державна форма опіки в Україні до 1917 р. була особливою, вимушеною мірою і застосовувалася в крайніх випадках, коли прилаштувати дитину в сім’ю було неможливо.
Назар Рудий ІНСТИТУТ ОПІКИ І ПІКЛУВАННЯ В УКРАЇНІ: ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

До теми сирітства за часів Російської імперії: Как жилось сиротам в царской России
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

В 1895 году в Киеве в одноэтажном доме №28 по улице Фундуклеевской был открыт приют для приема и призрения питомцев (подкидышей). Его попечительницей была графиня София Сергеевна Игнатьева.

Первые такие заведения начали появляться с 1857 г., «когда законом были уничтожены провинциальные воспитательные дома, а вместо их тем же законом допущено принимать в приюты подкидышей только в неизбежных случаях, например, в случае поднятия младенца на улице полицией». Число «невостребованных» родственниками детей с каждым годом росло: если в первые годы существования приюта их было порядка 300, то в 1893—1894 гг. — 662—621. Эти цифры приводит врач Солодов в одном из разделов «Справочной книжки», выпущенной в 1896 г. для «членов VIСъезда общества русских врачей в память Н. И.Пирогова». Уникальная книга (когда-то бывшая собственностью Саратовской библиотеки) хранится сегодня в фондах Государственной научной медицинской библиотеки Украины, которая находится в Киеве. Приют на Фундуклеевской следовал установленным правилам, впрочем, не без редких исключений. Туда, например, принимали грудных детей, матери которых умерли в больнице. Иные поступали сюда «в исключительных случаях, по особому распоряжению приказа»: разрешалось принимать детей «за плату».
В XIX веке в заведении на Фундуклеевской был лазарет «на пять кроватей» исключительно для сифилитических (!) детей. Больных с грудного возраста и до трех лет лечили в приюте, а детей повзрослее отсылали в Кирилловскую больницу. Грудничков, как здоровых, так и излечившихся, отдавали для вскармливания грудью крестьянкам в деревни, а также частным лицам, изъявившим желание взять их на бесплатное содержание. Подростков с 12 лет брали за плату в прислугу, в обучение ремеслу. Персонал приюта состоял из врача А. В.Солодова, надзирательницы и прислуги («6 казенных кормилиц, 3 горничных, кухарка и дворник»). С 1890 по 1894 г. они «призрели» 2407 «подкидышей». В среднем в год в заведение поступал 131 больной ребенок (655 за всю «пятилетку»).
Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

ОДЕСЬКИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ СИРІТСЬКИЙ БУДИНОК (1868 — 1900 рр.) Т. М. Моісеєва
Цікавий досвід фінансування благодійної установи.
Востаннє редагувалось 05 січня 2018, 21:20 користувачем SNIGURIVNA, всього редагувалось 1 раз.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Перший у Таврійській губернії дитячій притулок відкрився лише за часів Кримської війни (1853-1856)
дружиною військового губернатора М. В. Адлєрберга Гамалією Максимільянівною (1808-1888). У той період у місті стрімко зростала кількість біженців та дітей, що втратили чи загубили власних батьків. Сімферополь, у якому в той період було розміщено від 11 000 до 13 000 поранених та хворих, потерпав від епідемії тифу. У таких складних умовах Г. М. Адлєрберг приймає рішення відкрити тимчасовий благодійний заклад, у котрому сироти і безпритульні діти могли б знайти прихисток та опіку . Під час воєнних дій Гамалія Максимільянівна активно займалась зібранням пожертв, організовувала доброчинні лотереї та заходи для відкриття в Сімферополі благодійного закладу. Загалом їй вдалося зібрати 56 500 руб, що дало змогу винайняти приміщення в приватному будинку та прийняти до установи 11 перших вихованців.
Повсністю тут: ДИТЯЧІ ПРИТУЛКИ ВІДОМСТВА УСТАНОВ ІМПЕРАТРИЦІ МАРІЇ В ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: СИРОТИНЕЦЬ

Повідомлення D_i_V_a »

Сирота - 1. дитина, підліток, що втратили батька й мати або одного з них; безбатченко, безрідний, сиротя;
2. У стародавній Русі - різні категорії феодального залежного селянства;
3. Пухирці, що з'являються на тілі людини від холоду або нервового збудження.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей