ПО ВУЛИЧНОМУ

Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: ПО ВУЛИЧНОМУ

Повідомлення Falcon »

SNIGURIVNA писав:Яке може бути походження у КОПИЦАН ?
можливо так називалась людина, що заробляла складанням сіна в копиці
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ПО ВУЛИЧНОМУ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Falcon писав:
SNIGURIVNA писав:Яке може бути походження у КОПИЦАН ?
можливо так називалась людина, що заробляла складанням сіна в копиці
Про копиці сіна і я думала. А ще згадалося з Кози-Дерези "за при копи куплена". До 18 ст., здається, ходили. У Вікі знайшла:
На українських землях, які знаходились у складі Речі Посполитої, особливо — Великого князівства Литовського — облік монет протягом 15-18 ст. вівся переважно на копи. Литовська копа дорівнювала 60 литовським грошам або 600 пенязям (денаріям). Литовські монети були якіснішими польських, які підраховувались «золотими» (1 копа грошів = 2,5 золотого).

У 17 столітті копа грошей дорівнювала 75 польським чи 60 литовським грошам, 50 московським копійкам.
Ну, ще перекручене "копирсун" від "копирсувати"...
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ПО ВУЛИЧНОМУ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Початок про Ронзенко і версія:
В метрической книге Успенского собора Кинешмы 9 ноября 1819 г. зарегистрировано бракосочетание "приписного из итальянцев" Никифора Антонова (бывшего Никифора Антони) с мещанской дочерью Феодосией Васильевой. Так в Кинешме начался род Иноземцевых, которые в 1869 г. поменяли фамилию и стали "РОНЗИНыми". Иноземцевы-РОНЗИНы были прихожанами Воскресенской церкви Кинешмы. У Никифора Антонова и Феодосии Васильевой в 1830 г. родился сын Илья. У Ильи Никифоровича Иноземцева в браке с Марией Алексеевной родились 11 детей, 7 из которых умерли во младенчестве. Сыновья Ильи Никифоровича - Никифор, Иван и Михаил были в Кинешме мастерами "металлических дел". Их потомки сейчас живут в Кинешме, Заволжске, Иванове, Москве, Красноярске...

Источник: http://rus.ruvr.ru/2012_09_03/Oni-navse ... -v-Rossii/
Джерело
Видимо, она образована от итальянского слова ronzo – «беспрерывное жужжание/гудение», «приглушённые звуки голосов», либо от испанского ronza – «подветренная сторона». Таким образом, прозвище Ронзя мог получить шумный ребенок, человек с громким голосом, либо моряк.
Джерело
От тільки той, кого лише раз записали Ронзенко, народився ще на початку 19ст. у Черкаському повіті, і якщо корінь "ронз" і прийшов із Європи, то, імовірно, раніше і у за інших,ніж описано вище, обставин.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей