Пошук по священицьких родах

Чи знали ви про священиків серед ваших пращурів до того як почали дослідження власного родоводу?

Так
15
68%
Ні
6
27%
Були якісь натяки
1
5%
Розповіли дальні родичі
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 22

Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення в36 Ольга »

В Днепропетровском архиве есть метрические книги до 1920 года, если, конечно это тот самый н.п. - Преображенська церква, с. Томаківка Катеринославського повіту Томаківської волості. Но та ли эта Томаковка?
Прежде чем обращаться в архив, вы должны точно знать три вещи, без которых поиск не даст результатов : ФИО, место и год рождения бабушки.
Аватар користувача
Zarik
Повідомлень: 16
З нами з: 03 березня 2017, 23:17
Стать: Жінка
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 17 разів

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення Zarik »

в36 Ольга писав:В Днепропетровском архиве есть метрические книги до 1920 года, если, конечно это тот самый н.п. - Преображенська церква, с. Томаківка Катеринославського повіту Томаківської волості. Но та ли эта Томаковка?
Прежде чем обращаться в архив, вы должны точно знать три вещи, без которых поиск не даст результатов : ФИО, место и год рождения бабушки.
Эти данные бабушки у меня есть, но дальше как продвигаться я не знаю. Священником был ее дед по линии отца, мой прапрадед. Поэтому мне нужно знать место и год рождения прадеда, чтобы двигаться дальше, но пока не получается найти эту информацию
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення D_i_V_a »

Zarik писав:...Он служил в церкви в дореволюционный период, и в селе на него называли пресвитер...
Шановні, мені здається ви щось пропустили...
Мова іде не про православного священика, скоріше за все про баптистського або лютеранського...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення АннА »

Баптисты в Томаковке Екатеринославского уезда
http://anabaptist.ru/obmen/hystory/ist1 ... 0215a.html
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення в36 Ольга »

Община баптистов в Томаковке существовала с 1890 г., возможно, Сорокоус Лазарь Моисеевич был самым первым пресвитером.
Zarik писав:Эти данные бабушки у меня есть...
Этих данных недостаточно, если вы знаете их от родни. Но в документах о рождении (которые, я надеюсь, вы сможете найти в ЗАГСе или архиве) должны быть указаны имена родителей и место работы. Когда найдете бабушкиного отца, уже тогда можно думать, где искать ее деда. И через голову бабушки перепрыгивать нельзя, можно пойти не в ту степь.
Вы не указали год рождения бабушки. Поэтому вообще не понятно, в какое же время жил Лазарь Моисеевич Сорокоус. Тем более, если, как оказалось, он не прадед вам, а прапрадед (вы же написали, что он дед вашей бабушки). Или я совсем запуталась :D
Расскажите, пожалуйста, подробнее историю вашей семьи.

А в Томаковке Томаковского района проживало очень много Сорокоусов : Иван, Николай, Федор, Федот, Петр, Михаил, Яков, Марк, Емельян... Может они все ваша родня? :D
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення АннА »

Zarik писав: Бабушкино свидетельство не сохранилось, но я знаю точно, что она родилась в с. Томаковка Никопольский район, Днепропетровская область
Є питання про Вашу Томаківку.
Створила тему - Томакíвка, смт, Томаківський р-н, Дніпропетровська область http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.php?f=73&t=2430

Але, якщо Ви написали що бабушка народилась у Нікопольському районі, то це буде зовсім інший населений пункт з співзвучною назвою - Тома́ківське — село в Україні, в Нікопольському районі Дніпропетровської області https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0 ... 0%BA%D0%B5
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Zarik
Повідомлень: 16
З нами з: 03 березня 2017, 23:17
Стать: Жінка
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 17 разів

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення Zarik »

D_i_V_a писав:
Zarik писав:...Он служил в церкви в дореволюционный период, и в селе на него называли пресвитер...
Шановні, мені здається ви щось пропустили...
Мова іде не про православного священика, скоріше за все про баптистського або лютеранського...
Я читала, что термин пресвитер есть и в православной и католической церкви, вот про баптистов не знала. Вероятность того, что он был православный больше, т.к. я знаю, что его детей и внуков крестили в Православной Церкви. Поэтому я написала в эту тему...
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення D_i_V_a »

Zarik писав:... т.к. я знаю, что его детей и внуков крестили в Православной Церкви. Поэтому я написала в эту тему...
Навіть він сам з великою імовірністю був хрещений у православній церкві...

Маю велику цікавість до теми баптизма. Свого часу, думаю так є у багатьох, сприймала це з великою осторогою та підозрою.
Але з того часу як у моєму житті з'явилась церква, як будова та інтерес до церкви як релігії про що розповідаю тут, несподівано з'явився інтерес до теми баптизма. Виявилось що сьогодні у селі є баптистська церква. Побудували її американці. Будова кам'яна, нова, тепла. У архіві навіть побачила що є документи від 1990-х років про запит на створення баптистської громади. А потім виявилось, що на прикінці 19 поч. 20-го століття там вже була баптистська громада... і в сусідніх селах були...
У єпархійних відомостях віднайшовся текст про відзнаку місцевого жителя, який був баптистом та повернувся до православ'я та почав повертати "заблудших".

Пресвітерами у католицькій та православній називають священнослужителів високого рангу.
Слово пресвітер у значенні священик - типове для баптистів а також для протестантських церков.
Навіть якщо він не був баптистом, цю версію всеодно треба перевірити. Виглядає так, що там у місцевості була потужна баптистська громада. Я би наприклад була горда таким фактом, що мій предок був просвітером.
Нажаль у мене в родоводі досі не знайдено священиків ні з якої конфесії :(
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав: Пресвітерами у католицькій та православній називають священнослужителів високого рангу.
(
Не зовсім так. В УГКЦ - "пресвітер" чи "парох" - керівник окремої парохії, "протопресвітер" - декан (в православній здається відповідає посаді "благочинного").
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Zarik
Повідомлень: 16
З нами з: 03 березня 2017, 23:17
Стать: Жінка
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 17 разів

Re: Пошук по священицьким родам

Повідомлення Zarik »

D_i_V_a писав: Пресвітерами у католицькій та православній називають священнослужителів високого рангу.
Слово пресвітер у значенні священик - типове для баптистів а також для протестантських церков.
Навіть якщо він не був баптистом, цю версію всеодно треба перевірити. Виглядає так, що там у місцевості була потужна баптистська громада. Я би наприклад була горда таким фактом, що мій предок був просвітером.
Нажаль у мене в родоводі досі не знайдено священиків ні з якої конфесії :(
[/quote]
Я эту версию не опровергаю, просто это неожиданно для меня, я предполагала, что искать нужно в 2-х направлениях, а появилось еще одно. Я совсем недавно увлеклась генеалогией и очень хочу найти информацию об этом прадеде. По той короткой информации, что о нем сохранилась, он был очень неординарным человеком. Пока безрезультатно, но у меня появилась цель найти о нем данные, даже на каком-то интуитивном уровне, сложно объяснить...
Відповісти

Повернутись до “Священики”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей