Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Імена та їх походження

Онлайн

Подякував (-ла): 3217 раз.
Подякували: 1466 раз.
Стать: Жінка

Re: Імена та їх походження

Повідомлення D_i_V_a » 22 вересня 2017, 12:00

DVK_Dmitriy написав:...Многое зависело от священника.
У одного сплошные Iоанн да Мария, а у другого спектр имён побольше!...
Не вірю я в це твердження... Про нього досить багато говорять, але у мене зовсім інший досвід...
У кожній родині були родові імена, які жили й переходили з покоління у покоління на протязі півтора століття (періоду по якому є документи).
Наприклад у моїх Дідковських ім'я Петро майже не зустрічається, а у Козловських Петро - це сімейне ім'я.
Тоді при чому тут священики?
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 961 раз.
Подякували: 698 раз.

Повідомлення в36 Ольга » 24 вересня 2017, 10:42

Без священника никуда. Он мог предложить родителям несколько имен на выбор, а родители уже выбирали то, что ближе к сердцу.
А мог и не предлагать, - как захотел, так и нарек. Думаю, тут все зависело от настроения батюшки и от его отношения к семье новорожденного.
На самом-то деле выбор и в те времена был огромен, допустим, именины Антонов чуть не 50 раз в году. А Петрами и Иванами нарекали круглогодично, тут именин вообще не счесть.

Онлайн

Re: Допомога у читанні текстів - польська мова

Повідомлення D_i_V_a » 22 листопада 2017, 13:21

З другої теми
D_i_V_a написав:
в36 Ольга написав: Ян Непомуун?
Має бути НЕПОМУК - Ян Непомук. Його у Празі зкинули з моста у річку. Досить відоме ім'я. Святий.
Може там написано Nepomuuk, хоча я читаю останню як N

в36 Ольга написав:Да, ты права, я не обратила внимание, что это те самые, что были с двойными именами.
И только Ян-Непомуцен как-то не совсем мелодично. :D
Бо ти з цим іменем не стикалась. На заході, в Чехії та прилеглих країнах досить відоме, але у формі Непомук.
Людина досить відома, такий собі реформатор замучений інквізицією.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала

Подякував (-ла): 961 раз.
Подякували: 698 раз.

Повідомлення в36 Ольга » 22 листопада 2017, 13:32

D_i_V_a написав:Бо ти з цим іменем не стикалась.

С чего ты решила, что не встречалась? Непомука видела в инете, но я думала, что это его фамилия. С именем никак не ассоциировалось.
И только в Лешином документе стало ясно, что это все-таки имя.

А, кстати, имя у твоего Непомука, скорее всего, стало фамилией.

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 22 листопада 2017, 14:08

в36 Ольга написав:...А, кстати, имя у твоего Непомука, скорее всего, стало фамилией.
Ні, прізвище/прозвисько стало іменем.
А прізвище-прозвище пішло від назви НП де він народився
Ян, син Вельфина, народився в 1340 році в селі Непомук
У нас він Непомуцький, бо у нас закінчення змінюються як і в латинській мові вказуючи відмінок і тому ми за цим відмінком розумієм, що він походить з Непомуку.
У інших мовах такого немає. Беремо за приклад німецьку.
Ось, що вони пишуть (і чесно кажучи, їх вікіпедії довіряю більше, ніж нашій :? )
Johannes Nepomuk oder Johannes von Pomuk[1] (lat.: Joannes de Pomuk, tschech.: Jan Nepomucký oder Jan z Pomuka, * um 1350 in Pomuk bei Pilsen; † 20. März 1393 in Prag) war ein böhmischer Priester und Märtyrer.
Йоханес Непомук або Йоханес з Помука (лат.: Йоханес де Помук, чеська: Ян Непомуцький (ну звісно, слов'янська мова :D ) або Ян з Помука, * в 1350 в Помук коло Пільзена; † 20. березня 1393 в Празі). Був священиком у Богемії та мучеником.
Його зкинули з мосту в ріку і ця легенда є найпоширенішою. В Празі навіть цей міст є досі і присвяений Непомуку.

Але за стільки років від дати події "все поросло мохом". Тільки з німецької вікі видно, що НП в той час називався Помук, і яким чином він став Непомук знають мабуть тільки фахівці...

І ще важливий факт - Чехії тоді ще не було. Був чесько-слав'янський народ у складі німецькомовної держави Богемії.

Подякував (-ла): 68 раз.
Подякували: 491 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення cronoster » 22 листопада 2017, 18:14

Святий Ян-Непомуцен (1340-1393), чеський народний св"ятий. Народився в селі Непомук, яке належало довколишньому цістерціанському монастирю під Зеленою Горою. Прийняв мученицьку смерть від рук Вацлава 4. Тіло було зашите до мішка і втоплене у Влатаві. Є патроном Чехії і святим, що відвертає повені.
Власне недавно знайшов запис народження одного з моїх предків Яна-Непомуцена Гутенка в 1762 року.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Шукаю пращурів: Гутенки, Чернятовичі, Писарські, Гіпнери, Нікіфоровичі, Голембьовські, Ту(о)манюки, Глущенки...

Поперед.

Повернутись до ІМЕНА

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість