Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Галя і Галина - походження імен

Онлайн

Подякував (-ла): 3905 раз.
Подякували: 1711 раз.
Стать: Жінка

Галя і Галина - походження імен

Повідомлення D_i_V_a » 21 грудня 2016, 14:48

Навколо жіночого імені Галя вже давно триває дискусія про походження та час його появи.
"Олію в полум'я" додає ще українська мова, яка використовує це ім'я не тільки до офіційної форми Галина, але також до офіційного імені Ганна (Анна).

Тему створення для обговорення цього питання.
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 21 грудня 2016, 15:10, всього редагувалось 2 разів.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Онлайн

Re: Галя - походження імені

Повідомлення D_i_V_a » 21 грудня 2016, 15:06

Моя мама Галина не знала свого батька українця та після його смерті і до заміжжя не мала контактів з Україною. Тому колись з великим обурення розповідала мені як нові родичі з під Фастова казали їй, що по українськи її ім'я є Ганна. Вона була обурена та казала що це нєвєжество.
Ми (люди) отримуєм інформацію від батьків та довіряємо їх знанням. Трапилось так, що все життя в Україні, ні коли не чула про таку особливість української мови, навіть у школі, та мала думку, що ім'я Ганна до Галі немає зовсім ніякого відношення.

Десь зо два роки почула передачу по укр. радіо де цю проблематику було висвітлено і на мій подив та велике здивування зрозуміла, що гнів моєї матусі був марним... не знала вона просто... не могла собі такого уявити бо зростала у другому середовищі...
Ось тут буде доречі мамина улюблена фраза - век живи, век учись... :lol:
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 21 грудня 2016, 15:17

D_i_V_a написав:...Десь зо два роки почула передачу по укр. радіо де цю проблематику було висвітлено і ...
З того часу тримаю це питання "у полі зору" :D
На сьогодні знаю, що Галя - це зменшена форма від Ганни, а от ім'я Галина можливо уперше з'явилося у 20 столітті...
Отакі історичні дива ;)

Майже не зустрічала імені Галя у документах ХІХ століття. А вчора віднайшовся запис 1846 року.
Записи з іменем Галина поки зовсім не зустрічались...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Подякував (-ла): 277 раз.
Подякували: 433 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення ГіП » 23 грудня 2016, 09:20

D_i_V_a написав:На сьогодні знаю, що Галя - це зменшена форма від Ганни, а от ім'я Галина можливо уперше

Так все ж просто, Галя - зменшена форма від Ганни, а Галина- це (новоутворена) збільшена форма від Галі
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Конотоп, Олисеєнко, Фесенко, (Деркачівка)

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 23 грудня 2016, 11:19

ГіП написав:Так все ж просто, Галя - зменшена форма від Ганни, а Галина- це (новоутворена) збільшена форма від Галі
Це просто, коли мама є українською Галею та про це знає... бо її деякі люди Ганнуся називають...
А коли вона російська Галина/Галя, та каже що такого не може бути, то все стає дуже складно... :lol:

Повернутись до ІМЕНА

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Barcha, Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], sergm, ukrgenealogy