Галя і Галина - походження імен

Відповісти
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Галя і Галина - походження імен

Повідомлення D_i_V_a »

Навколо жіночого імені Галя вже давно триває дискусія про походження та час його появи.
"Олію в полум'я" додає ще українська мова, яка використовує це ім'я не тільки до офіційної форми Галина, але також до офіційного імені Ганна (Анна).

Тему створення для обговорення цього питання.
Востаннє редагувалось 21 грудня 2016, 14:10 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 2 разів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Галя - походження імені

Повідомлення D_i_V_a »

Моя мама Галина не знала свого батька українця та після його смерті і до заміжжя не мала контактів з Україною. Тому колись з великим обурення розповідала мені як нові родичі з під Фастова казали їй, що по українськи її ім'я є Ганна. Вона була обурена та казала що це нєвєжество.
Ми (люди) отримуєм інформацію від батьків та довіряємо їх знанням. Трапилось так, що все життя в Україні, ні коли не чула про таку особливість української мови, навіть у школі, та мала думку, що ім'я Ганна до Галі немає зовсім ніякого відношення.

Десь зо два роки почула передачу по укр. радіо де цю проблематику було висвітлено і на мій подив та велике здивування зрозуміла, що гнів моєї матусі був марним... не знала вона просто... не могла собі такого уявити бо зростала у другому середовищі...
Ось тут буде доречі мамина улюблена фраза - век живи, век учись... :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Галя - походження імені

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Десь зо два роки почула передачу по укр. радіо де цю проблематику було висвітлено і ...
З того часу тримаю це питання "у полі зору" :D
На сьогодні знаю, що Галя - це зменшена форма від Ганни, а от ім'я Галина можливо уперше з'явилося у 20 столітті...
Отакі історичні дива ;)

Майже не зустрічала імені Галя у документах ХІХ століття. А вчора віднайшовся запис 1846 року.
Записи з іменем Галина поки зовсім не зустрічались...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Галя - походження імені

Повідомлення ГіП »

D_i_V_a писав: На сьогодні знаю, що Галя - це зменшена форма від Ганни, а от ім'я Галина можливо уперше
Так все ж просто, Галя - зменшена форма від Ганни, а Галина- це (новоутворена) збільшена форма від Галі
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Галя - походження імені

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:Так все ж просто, Галя - зменшена форма від Ганни, а Галина- це (новоутворена) збільшена форма від Галі
Це просто, коли мама є українською Галею та про це знає... бо її деякі люди Ганнуся називають...
А коли вона російська Галина/Галя, та каже що такого не може бути, то все стає дуже складно... :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “ІМЕНА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей