Каневській

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
1
50%
Цікавлюсь
1
50%
 
Всього голосів: 2

Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Каневській

Повідомлення АннА »

DVK_Dmitriy писав:Сумской архив.

1. Полтавська губернія
2. Полтавська єпархія
3. Преображенська церква, с. Великі Будки Роменського пов. Полтавської губ.
4. –
А клірові там є?
Мабуть пані Дніпрянка краще дивиться клірові?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Каневській

Повідомлення D_i_V_a »

Каневські проживали і в селі Волиця що на Фастівщині. Село належить до трьох які досліджую. Було присілком Півнянської церкви.

Волиця свого часу була слободою, тобто заселялось на спустошених землях. Була також фільварком, який належав католицькій церкві.
Через таку його особливість туди заселялися також і шляхтичі.
Родина Каневських жила там з 18 ст. Були, мабуть, католиками які на протязі 19 ст поступово, через одруження з православними, поставали також православними.
Вони також були шляхтою яку називали чиншова. Це так звана середня, або дрібна шляхта, яку у 1840-х роках декласували.

Для Вас, пані Дніпрянка, важливою буде інформація, що Ваші Каневські також були зі шляхетного стану, але пішли по священицькій службі/стану.
З нашими Каневськими вони скоріше за все родичі, але от у якій глибині... це може ніколи й не прояниться...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Каневській

Повідомлення D_i_V_a »

У мене особисто до цього прізвища є цікавість, бо моя тітка у глибині на початку 20 ст вийшла заміж за Йосипа Каневського, жителя Волицького.
Розшукую нащадків цієї пари.

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква с. Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
27 шлюб, 2 листопада 1903
Наречений - Васильковского уезда деревни Волицы, крестьянинъ Їосифъ Викторовъ Каневскій православного вероисповедания первым браком, 18
Наречена - того же уезда деревни Дмитровки крестьянка Елена Пантелеймонова Дидковская православного вероисповедания первым браком, 22
Свідки - По жениху: д.Волицы крестьяне Їуліанъ Яковлевъ Домарацкій и Автономъ Галактіоновичъ Музыченко; По невесте: д.Волицы крестьянин Їоаннъ Александровъ Косминскій и д.Дмитровки крестьянин Григорій Павловъ Жицкій
ЦДІАК Ф.127, О.1078, Сп.1371
Востаннє редагувалось 14 квітня 2018, 20:42 користувачем D_i_V_a, всього редагувалось 1 раз.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Каневській

Повідомлення АннА »

Дніпрянка писав:Щіро дякую, спробую розібратись
Ось приблизний текст запиту до архіва http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... &t=69#p909.
Якщо живете не в Сумах, то висилайте його по електронній пошті. Ось адреса - http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... wpoll#p239.

Через тиждень передзвоніть в архів і запитайте чи прийнято до виконання та скільки чекати на відповідь.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Дніпрянка
Повідомлень: 13
З нами з: 11 грудня 2017, 21:19
Стать: Жінка
Подякували: 8 разів

Re: Каневській

Повідомлення Дніпрянка »

D_i_V_a писав:Каневські проживали і в селі Волиця що на Фастівщині. Село належить до трьох які досліджую. Було присілком Півнянської церкви.

Волиця свого часу була слободою, тобто заселялось на спустошених землях. Була також фільварком, який належав католицькій церкві.
Через таку його особливість туди заселялися також і шляхтичі.
Родина Каневських жила там з 18 ст. Були, мабуть, католиками які на протязі 19 ст поступово, через одруження з православними, поставали також православними.
Вони також були шляхтою яку називали чиншова. Це так звана середня, або дрібна шляхта, яку у 1840-х роках декласували.

Для Вас, пані Дніпрянка, важливою буде інформація, що Ваші Каневські також були зі шляхетного стану, але пішли по священицькій службі/стану.
З нашими Каневськими вони скоріше за все родичі, але от у якій глибині... це може ніколи й не прояниться...
Дякую. Дуже цікаво. Але, як мені відо мо, мїй прадід та його родичі проживали в Великих Будках та Москальовкі, що десь поряд. Прадід був не тільки священик, ай коваль. А про його дружину нічого не знаю. В1919році він мусив в Бессарабію бігти, мабуть там і помер в1939роцґ.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Каневській

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Начало поисков здесь настолько банальное и простое, что даже не интересно.

Игнатий Никифоров Каневский (приб. 1878 г.р.) в должности псаломщика
женится на Екатерине Иоанновой Григоренковой (приб. 1882 г.р.) дочери Священника Иоанна Григориева Григоренко.
Со временем становится здесь же Священником.
Мать Екатерины - Варвара Гавриилова.
Сестра Екатерины - Мария.
Предположительно ещё одна сестра - Наталия.
Брат Екатерины - Личный Дворянин Григорий Иванов Григоренко.

Как я уже писал, брат Игнатия - Исидор, сестра - Лукия.
Отец Игнатия - пономарь Николаевской церкви села Москалевки - Никифор Иванов Каневский.

Первый ребёнок Игнатия - дочь Мария.

Каневские:

Иван Григориев Каневский - приб. 1777 г.р.

его сын Иван Иванов Каневский - приб. 1808 г.р.
ж. Ксения Космина
их дети:
Андрей - приб. 1832 г.р.
Соломонида - приб. 1838 г.р.
Василий - приб. 1841 г.р.
Симеон- приб. 1843 г.р.
Никифор - приб. 1846 г.р.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Дніпрянка
Повідомлень: 13
З нами з: 11 грудня 2017, 21:19
Стать: Жінка
Подякували: 8 разів

Re: Каневській

Повідомлення Дніпрянка »

Огромная Вам благодарность от меня и особенно от моего папы-Каневского Анатолия Сергеевича-ему уже 88 лет и он ничего не знал о своей бабушке. Только то, что она умерла и 4х детей Игнату помогала растить сестра. У меня есть фото прадеда с достаточно взрослыми детьми. Старший сын похоже в юнкером мундире, а младшие Алексей и Сергей до революции учились в бурсе. Единственно, о ком есть сведения, о Марии. А прадед в Бессарабии, вряд-ли был священником, поэтому не знаю, где искать его могилу. Вам, как профессионалу в области поиска, это кажется простым, а я ещё пока не до конца разобралась, как и где искать. Может Вы меня проконсультируетепо по очень сложному поиску... Я о своей прабабушке знаю очень много, кроме основного - её девичьей фамилии и её семьи . По мужу Завалишина Фаина Алексеевна, уроженка г. Чернигов, 1885г, еврейка . О ней есть и в Википедии. А вот о семье я знаю только, что были сестры, одна из них Циля. Нашла информацию, что в Черниговском историческом музее есть метрические раввинатские книги 1884-1887годов.Но как искать, зная только два имени... Да, брак заключен, предположительно в 1904
Архангельской ссылке, а ему, очевидно, предшествовало крещение, но об этом ничего не знаю, это мои предложения. Подскажите, если можете. Ещё раз благодарю за помощь. С уважением
Аватар користувача
Дніпрянка
Повідомлень: 13
З нами з: 11 грудня 2017, 21:19
Стать: Жінка
Подякували: 8 разів

Re: Каневській

Повідомлення Дніпрянка »

Я не дуже швидко іду в своїх пошуках, але клірові записи Преображенской церкви, де служив мій прадід, та Епархіальні відомості Полтавської епархії продивилася уважно. Але не знайшла запису про шлюб Ігната Каневського з Катериною Григоренко. Ні запису про ії смерть, ні імені та прізвища мати Ігната. За допомогу буду дуже вдячна. Після революції він був військовим священиком та опинився в Бессарабії, частина якої відійшла до Румунії. Так він опинився в ємиграції. В Бухаресті стає настоятелем православного храму св. Миколая. 1922-1933р .Храм був закрит, а протоірей Ігнатій Каневській помер у 1934р. Родина не знает, де його поховано. Але я сподіваюсь, що настоятеля ховали на подвір'ї храму. Хто має якусь підказку чи може надати інформацію, відгукніться
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Каневській

Повідомлення ГіП »

АннА писав:Великі Будки у ЦДІАКу http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_ ... ly_054.xml

А по якому архіву Ви дивились зведений каталог?
це наші В.Будки(Недригайлівський р-н)
є Великі Будки й у сусідньому Роменському районі :)
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Каневській

Повідомлення ГіП »

ГіП писав:
АннА писав:Великі Будки у ЦДІАКу http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_ ... ly_054.xml

А по якому архіву Ви дивились зведений каталог?
це наші В.Будки(Недригайлівський р-н)
є Великі Будки й у сусідньому Роменському районі :)
вірніше шапка наших, а справи роменських В.Будок :)
у наших була Миколаївська церква
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Відповісти

Повернутись до “К”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей