Кандул

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Сергій Кандул
Повідомлень: 3
З нами з: 22 січня 2018, 12:30
Подякували: 4 рази

Кандул

Повідомлення Сергій Кандул »

Мої пращури з прізвищем Кандул походять із села Горошине, Семенівського р-ну Полтавської області.
Втім, походження самого прізвища недостатньо вивчене. Частка "ул" підказує молдавське коріння як то "Бирзул", "Бобул", "Сандул".
Але саме такого звучання серед молдаських чи румунських прізвищ, я не знайшов. Деякі дослідники згадують прізвище "Кандула" серед поширених чувашських прізвищ. А на фейсбуці можна зустрітися його серед багатьох користувачів із Індії.
Але значення прізвища Кандул для мене досі лишається незрозумілим.
Буду дуже вдячний за продовження дискусії та обмін відомостями про походження цього прізвища.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Кандул

Повідомлення D_i_V_a »

Сергій Кандул писав:Мої пращури з прізвищем Кандул...
А Ви родовід по прізвищу досліджували? Чи знаєте як прізвище писали 100 років тому, 200 років? Чи змінювався напис?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Сергій Кандул
Повідомлень: 3
З нами з: 22 січня 2018, 12:30
Подякували: 4 рази

Re: Кандул

Повідомлення Сергій Кандул »

Я тільки починаю досліджувати родовід. Відправив кілька запитів у архіви Полтавської області. 100 років тому прізвище писалося так само, раніше не знаю.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Кандул

Повідомлення SNIGURIVNA »

Прізвище Кандул зустрічалося мені по Луганській обл. Здається, людина працювала викладачем у навчальному закладі...

Перевірила свою пам`ять, і точно є два осередки - ловіть фрагмент мапи від "РІДНІ":
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Кандул

Повідомлення D_i_V_a »

Сергій Кандул писав:...А на фейсбуці можна зустрітися його серед багатьох користувачів із Індії...
Мені це сподобалось... натякає на те, щоби ми таки за нашим патріотизмом не забували, що ми відносимося до індо-європейської раси... Ой, чи нації? Як правильно казати?

У таких випадках, коли питаються про можливе походження прізвища, люблю я подивиться в своєму тлумачному словнику української мови. Є у мене такий ;) .
Інколи находжу там цікавинки, а інколи взагалі нічого немає :? .

У Вашому випадку є ТРИ слова, що мають корінь канд. І перше слово мені особисто дуже подобається, бо територіально блище до нас, зв'язки з кримом на наших теренах були завжди тісними, і одна голосна буква є тільки відмінною, то це може говорити про імовірність походження...

У мене в зв'язку з цим питання - а де наголос у прізвищі? Я ставила на А, але може це не правильно....

І ще треба глянути у Даля. Він на "малороській мові" гарно знався і, порівнюючи з тлумачним словником сучасної укр мови, Даль писав у середині 19 ст, то у нього вискакує багато застарілих слів яких сьогодні вже і не почуєш...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Сергій Кандул
Повідомлень: 3
З нами з: 22 січня 2018, 12:30
Подякували: 4 рази

Re: Кандул

Повідомлення Сергій Кандул »

Спасибі, цікаві спостереження!

Кандиль або кандель ("свіча") - дуже гарний варіант. На Одещині, кажуть, було поселення німецьких переселенців Кандель.
Кандьор знайшов серед прізвищ 1649 року, але воно все-таки зовсім інше.

Цілком імовірно, що слід також перевіряти інші співзвучні слова і дивитися, як прізвище писалося раніше і як воно трасформувалося.
Можливо, корінь "канд" - це хибний шлях.
Відповісти

Повернутись до “К”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 23 гостей