Лисенко

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
2
67%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
33%
 
Всього голосів: 3

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Лисенко

Повідомлення Vitaly Savitar »

Походить чи то від прізвиська лисий, що вказувало на чоловіка, який не мав волосся на голові, чи то від слова лис, яким називається відома тварина, будучи відповідно і прізвиськом людини, що мала подібний даному звіру характер.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
Dio
Повідомлень: 3
З нами з: 10 квітня 2017, 18:15
Стать: Жінка
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 6 разів

Лисeнко/Лісенко/Лысенко

Повідомлення Dio »

В першу чергу вибачаюся за погане знання мови, бо сама я грузинка.
Шукаю інформацію про Лисенка Василя Дмитровича, мого прадіда. Під війни жив в Горлівці, пропав безвісти в 1941 році. Дружина його, Марія, і дочка Людмила після війни змушені були виїхати в Калінінград (квартиру віддали родині шахтарів, а їм сказали йдіть, куди хочете). Зі свекрухою прабабуся не ладила, тому після від'їзду зв'язок обірвався. Знаю, що сім'я жила в селі Сталіновка.
Шукаю інформацію про рід Лисенко
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Лiсeнко/Лисенко/Лысенко

Повідомлення АннА »

Dio писав:В першу чергу вибачаюся за погане знання мови, бо сама я грузинка.
Шукаю інформацію про Лисенка Василя Дмитровича, мого прадіда. Під війни жив в Горлівці, пропав безвісти в 1941 році...
Для грузинки у Вас дуже гарна письмова українська, не всі українці можуть такою похвалиться!

А Ви вже ці сайти (ОБД Меморіал , Пам'ять народа та Подвиг народа) дивились http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... &t=73#p879
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Dio
Повідомлень: 3
З нами з: 10 квітня 2017, 18:15
Стать: Жінка
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 6 разів

Re: Лiсeнко/Лисенко/Лысенко

Повідомлення Dio »

АннА писав:
Dio писав:В першу чергу вибачаюся за погане знання мови, бо сама я грузинка.
Шукаю інформацію про Лисенка Василя Дмитровича, мого прадіда. Під війни жив в Горлівці, пропав безвісти в 1941 році...
Для грузинки у Вас дуже гарна письмова українська, не всі українці можуть такою похвалиться!

А Ви вже ці сайти (ОБД Меморіал , Пам'ять народа та Подвиг народа) дивились http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... &t=73#p879
Анна, дякуємо, дивилася скрізь. З Німеччини відповіли, що серед полонених немає. У ОБД "Меморіал" знайшовся один Лысенко Василь Дмитрович, але він в армію був призваний з евакуації (з Саратова), а мій пішов добровольцем в перший день, ще в Горлівці. І дружина у нього Марія Гаврилівна, а моя прабабуся Марія Федорівна.
У ОБД є ще Лисенко Василь Дмитрович, він вийшов з оточення і був розстріляний (мабуть за це) в лютому 1942 року. Щоб перевірити наш чи не наш, потрібно знати місце народження, а я не знаю.
Може хто знає, в якому районі могло знаходитися село Сталіновка, де жили прадедушкіни родичі, як воно зараз називається?
Шукаю інформацію про рід Лисенко
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Лiсeнко/Лисенко/Лысенко

Повідомлення АннА »

Dio писав:Може хто знає, в якому районі могло знаходитися село Сталіновка, де жили прадедушкіни родичі, як воно зараз називається?
А це хіба не біля Горлівки десь там було?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Лiсeнко/Лисенко/Лысенко

Повідомлення АннА »

Хоча, ось на цьому сайті "Список об'єктів, названих на честь Сталіна ", каже що - це Яворівка Черкаська область
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Лiсeнко/Лисенко/Лысенко

Повідомлення АннА »

Яворі́вка— село в Україні, у Драбівському районі Черкаської області
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Dio
Повідомлень: 3
З нами з: 10 квітня 2017, 18:15
Стать: Жінка
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 6 разів

Re: Лiсeнко/Лисенко/Лысенко

Повідомлення Dio »

АннА писав:Яворі́вка— село в Україні, у Драбівському районі Черкаської області
Анна, дякуємо, напевно, це те село, тому що бабуся згадувала, що вони їздили туди на поїзді, а від Яворівкі якраз в 7 кілометрах залізниця, якщо вірити Вікіпедії. Буду шукати Лисенков там.
Шукаю інформацію про рід Лисенко
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3179
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 665 разів

Re: Лисенко

Повідомлення Вернер »

ЛИСЕНКИ – український козацько-старшинський рід у Лівобережній Україні.
Найвідоміші його представники: Іван Якович (р. н. невід. – п. 1699) – черніг. полковник (1669–71), генеральний осавул (1672–76), переяслав. полковник (1677–78, 1690–92), учасник російсько-турецької війни 1676–1681, Кримських походів 1687 і 1689 та Азовсько-Дніпровських походів 1695–1696. За військ. та дипломатичні заслуги отримав значні земельні володіння в Переяславському полку;
Федір Іванович (р. н. невід. – п. 1751) – ген. осавул (1724–41), генеральний суддя (1741–51), 1737 дістав у володіння с. Кліщинці Лубенського полку (нині село Чорнобаївського р-ну Черкас. обл.), наприкінці 1740-х рр. разом зі своїм зятем – генеральним писарем В.Туманським (див. Туманські) – вдався до закріпачення козаків і селян цього села, що згодом (вже після його смерті) стало причиною Кліщинського повстання 1767–1770;
брати Микола Віталійович (див. М.В.Лисенко; 1842–1912) – композитор і громад. діяч – і Андрій Віталійович (1851–1910) – лікар за професією, добровольцем брав участь у війні Сербії проти Туреччини 1876 і в російсько-турецькій війні 1877–1878. Переслідувався царським урядом, перебував у еміграції. Автор книги про війну в Сербії "Між добровольцями 1876 року";
Остап Миколайович (13 липня 1885 – 1 жовтня 1968) – син Миколи Віталійовича, музикознавець, автор спогадів про свого батька.

Зображення
Час плине
Відповісти

Повернутись до “Л”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей