Лозінський, Лозинський, Лозинский

Це прізвище

Отримав при народженні
2
40%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
2
40%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
20%
 
Всього голосів: 5

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення Vitaly Savitar »

Походить від слів лоза, лозина, перше з яких є народною назвою деяких кущових порід верби, а друге - назвою окремого стебла цієї лози.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення ukrgenealogy »

Лозинські - герба Сас
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення D_i_V_a »

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква села Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
5 шлюб, 20 січня 1846
Наречений – Деревни Дмитровки однодворец Iакимъ Павловъ Лозинский православнаго Исповедания Первым браком, 25
Наречена – Девица деревни Дмитровки Казенная Крестьянка Анна Даниилова Пустовойтова православная первым браком, 16
Свідки - Пожениху родный отец Павел Александров Лозинский и дворянин деревни Дмитровки Криштоф Кулевский
поневесте родный отец Данiилъ Трофимов Пустовойт и дворянин Феодор Андреев Черепанский
ЦДІАК ф.127, о.1012, д.2317

Наречена - це моя тітка в глибині... мати померла, то батько старшу дочку швидко видав заміж...
Взяв другу дружину... от від тієї другої вже тягнеться і моя гілка.
Що з цим Данилою Трохимовичем було? Чому дочку за шляхтича в ті часи віддав? Чи вже шляхетна родина на той час бідна була? Чи сам Данила багатий (про це маю сумнів)? Чи може наша Ганна така гарна була, що Юхим встояти не міг?... Щось там такесь було...
Буду рада за ваші підказки...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Наречена - це моя тітка в глибині... мати померла, то батько старшу дочку швидко видав заміж...
Взяв другу дружину... от від тієї другої вже тягнеться і моя гілка.
Що з цим Данилою Трохимовичем було? Чому дочку за шляхтича в ті часи віддав? Чи вже шляхетна родина на той час бідна була? Чи сам Данила багатий (про це маю сумнів)? Чи може наша Ганна така гарна була, що Юхим встояти не міг?... Щось там такесь було...
Буду рада за ваші підказки...
Як цікаво читати свої старі записи...
Пройшов рік і за цей час віднайшлась пра...бабуся і запис про вінчання, і нове сімейне прізвище.
З того запису зробила висновки, що таки був мій Данила заможною людиною. Свідками на весіллі було по три людини з кожної сторони - такого ще не зустрічалось жодного разу! :o
Так поступово краплина за краплиною збирається інформація про часи, про які вже ні хто не може нічого розповісти... А Я МОЖУ! І розповідаю... да так, що родичі слухають відкривши рота, хі-хі-хі
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення D_i_V_a »

Прізвище записано Лозицький, не Лозинський, але нехай поки полежить тут, бо може це одна з гілок Лозинських, що пішла (чи залишилась у римо-католицтві), та прізвище в когось зазанало змін про які може довідаємось з часом.

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква с. Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
74 шлюб, 10 листопада 1919
Наречений - Дер. Дмитровки крестьянин Станислав Викентьевич Лозицкий, римско-католическаго вероисповедания первым браком, 23
Наречена - Села Пивень крестьянка Наталия Сильвестрова Ляшукова, православного вероисповедания первым браком, 19
Свідки - По женихе: Крестьяне д. Дмитровки Димитрий Алексеев Павленко и Иван Михайлович Саецкий;
по невесте: крестьяне д. Дмитровки Павел Ионович Сарнавский и Виктор Петрович Даценко
ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.606
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення D_i_V_a »

Священицькі роди Лозинських також були
Історично першим варіантом української абетки латиницею прийнято вважати варіант від священника та мовознавця Йосипа Лозинського, який запропонував його ще в далекому 1834 році. За основу мовознавець взяв польський правопис.

Попри те, що варіант Лозинського не отримав широкої підтримки українців, суперечка навколо цього питання викликала десятки дискусій (які навіть отримали власну назву - “азбучні війни”). Та ідея отримала підтримку з боку самого імператора - 1852 року Франц Йосиф I наказав відповідати на звернення українців українською мовою в латинському правописі Лозинського.
Джерело
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Козак_Es
Повідомлень: 9
З нами з: 22 листопада 2017, 21:19
Стать: Чоловік
Подякували: 3 рази

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення Козак_Es »

і який щит має прізвище Лозинський або Лозинська у Львові.
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення ukrgenealogy »

Козак_Es писав:і який щит має прізвище Лозинський або Лозинська у Львові.
Тут є картинки http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.ph ... t=24#p1138
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Лозінський, Лозинський, Лозинский

Повідомлення D_i_V_a »

Козак_Es писав:і який щит має прізвище Лозинський або Лозинська у Львові.
Це питання досить складне.
Спочатку треба дослідити свою гілку і дізнатися у якій країні вони жили у 19 столітті. Якщо не Російській державі, то я з порадами допомогти не можу, бо не знаю.
А якщо ж жили десь на Поділлі, Волині чи Київщині, то пробували подать на визнання у російському дворянстві на початку 19 ст. Але справа не стає легкшою, бо їх було багатенько.
За довідником Лисенка/Чернецького серед тих, що подавали, є
44 родини - Лозинських
2 - Лозинські-Ярмоловичі
5 - Лозицькі
1 - Лозницькі

З Київської губ тільки 1 родина, більшість проживала в Подільській губернії
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Л”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей