Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Нужний

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 279 раз.
Подякували: 433 раз.
Стать: Чоловік

Нужний

Повідомлення ГіП » 28 жовтня 2016, 11:06

З Нужними мої предки породичались 3 лютого 1913 року, коли 19-літній Яків Іванович Поперека одружився з Уляною(записано Іуліанія ) Петрівною Нужною(вік молодої чомусь не вказано, мабуть забули вписати). Свідками були: від жениха – Василь Михайлович Довбня та Іван Петрович Нужний(брат нареченої), а від нареченої-Федір Васильович Гога та Василь Іванович Поперека(дядько жениха).
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Конотоп, Олисеєнко, Фесенко, (Деркачівка)

Re: Нужний

Повідомлення ГіП » 28 жовтня 2016, 16:22

Версії читав в інтернеті різні, від чистильщика нужників :D й до дуже важного, тобто нужного чоловіка. Звісно згадували і нужного-нужденного.
А це якось, в сповідках по своєму селу якось наткнувся на «Ножевника», явно - прізвисько(там багато народу писалось не за прізвищем, а по-вуличному, наприклад мої Лучки завжди писались в сповідках Різунами, а в метриках Лучками). Очевидно такий «ножевник» був на селі і раніше, тільки називався по-іншому ̶ Нужний (виготовляв, ремонтував і точив ножі). Зміна «і» на «у» мені не дивина, колись, ще у минулому столітті, родичі з під Конотопа наш гірок(огірок) називали гурком :D . Я зразу думав, що «прикалуються», як кажуть зараз. А коли випала нагода побувати в їхньому селі то запитав у кількох прохожих і почув одинакову відповідь - гурок. Попадалось чергування «і-у» і в назвах населених пунктів, отож цілком робоча версія Нужний від ніж(нож). В етимологічному словнику варіант ножа-нуж теж присутній в деяких місцевостях.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Подякував (-ла): 4002 раз.
Подякували: 1745 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 28 жовтня 2016, 19:46

ГіП написав:...наткнувся на «Ножевника», явно ...
Мені дуже подобається версія про ножевника, і це дійсно може бути професійним прозвищем, що переросло у прізвище.
Тимпаче, що для мене - гурОк та гуркИ - це нормальна українська мова. Моє дитинство пройшло у Переяславі, а літні канікули під Фастовом, то я зараз і не знаю, чи так говорили в обох місцевостях, чи в якійсь одній...

Я Вам, пане Григорію, підкину ще одну версію. Може вона Вам і не сподобається, але має місце, бо віднайшлася у тлумачному словнику української мови. Читайте самі...
Я ж особисто схиляюсь до другої, застарілої версії, що може говорити про малий зріст предка, або його в'юнкий характер...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення ГіП » 28 жовтня 2016, 20:25

D_i_V_a написав:
Я ж особисто схиляюсь до другої, застарілої версії, що може говорити про малий зріст предка, або його в'юнкий характер...

ох як неподобається :D але прикинув пару-тройку персонажів, так дійсно вони малого зросту, не те шоб карлики, а так нижче середнього :D

Повідомлення ГіП » 29 жовтня 2016, 06:52

версія про низькорослого мабуть годиться і без порівняння з мухою, якщо низький то нижчий-нижній-нужний. А ще виявляється нижяк чи нижній - це той хто при розпилюванні колоди стоїть знизу ;)

Подякував (-ла): 191 раз.
Подякували: 109 раз.

Повідомлення surnameindex » 04 листопада 2016, 19:45

Удачи в поисках!
Surname Index
http://surnameindex.info/news/

Повернутись до Н

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Baidu [Spider], Ceratiomyxa, Dr_Livsi, Google Adsense [Bot], Kasia, Samot, sergm, Василь Прокопченко, Людмила Тышкевич