Перехрест

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Перехрест

Повідомлення Vitaly Savitar »

Префікс пере- виступає тільки в прізвищах, утворених від дієслів. Пререхрест – перехрестити, тобто змінити. Таке прізвище або прізвисько найчастіше давали тим, хто втікав від пана, переховувався і у новому помешканні ставав Перехрестом.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3179
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 665 разів

Re: Перехрест

Повідомлення Вернер »

ПЕРЕХРЕСТОВИ (Перехрести) та Перехрестови-Осипови (Перекрестови-Осипови) – козацько-старшинський, згодом – дворянський рід єврейського походження, що йде від Івана Яковича Перехреста (середина – 2-га пол. 17 ст.), який виїхав із Правобережної України, оселився в Слобідській Україні та, імовірно, посідав уряд бромлянського сотника.
Його син – Іван Іванович Перехрест (р. н. невід. – п. 1721) – військовий діяч, стольник та охтирський полковник (1678, 1683–89, 1694–1704). Відомий своїми зловживаннями й здирствами, за що 1704 був заарештований, позбавлений урядів та майна і засланий на 10 років до Архангельська (нині місто в РФ).
Син полковника – Данило Іванович (бл. 1670 – р. с. невід.) – відзначився під час військових дій російської армії проти шведів і на прохання козацької старшини був призначений охтирським полковником (1702–04), уряд якого ділив із батьком.
Правнук родозасновника – Василь Данилович – посів уряд сумського полковника (1728–37). Саме він заснував гілку Перехрестових-Осипових, одружившись із Марією Михайлівною Осиповою, спадкоємицею роду охтирського полковника Федора Осиповича Осипова (Ющенка), приєднавши її дівоче прізвище до свого.

Але продовжували існувати й ін. гілки Перехрестів, що походили також від нащадків охтирського полковника Івана Івановича.

Рід внесений до 2-ї і 6-ї частин Родовідних книг Харківської, Полтавської, Чернігівської та Курської губерній, а герб Перехрестових-Осипових – до 6-ї частини "Общего гербовника дворянских родов Всероссийской империи".
Час плине
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Перехрест

Повідомлення D_i_V_a »

Vitaly Savitar писав:Префікс пере- виступає тільки в прізвищах, утворених від дієслів. Пререхрест – перехрестити, тобто змінити. Таке прізвище або прізвисько найчастіше давали тим, хто втікав від пана, переховувався і у новому помешканні ставав Перехрестом.
Або міняв віру...
Вернер писав:ПЕРЕХРЕСТОВИ (Перехрести) та Перехрестови-Осипови (Перекрестови-Осипови) – козацько-старшинський, згодом – дворянський рід єврейського походження...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “П”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей