Рай

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Рай

Повідомлення Vitaly Savitar »

Походить від особового ім'я Рай, що виводиться із дієлова "раїти" - тобто радити. На підставі ім'я "Рай" було утворено цілий ряд прізвищ, таких як: Rajowicz, Райко, Райкович, Райтко, Райдко, Раєвський тощо. В Україні ім,я "Рай", "Райко" вже з поч. 17 ст. фіксується як прізвище. У сербів ім,я Райко значиться вже з 13 ст., а у поляків Rajko фіксується у 1371 р.

За іншою версією, прізвище походить від слова «рай»: в багатьох говорах означає «ехо, відзвук, гул». Можливо, що предок жив недалеко від лісу, за що і одержав прізвисько Рай.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
surnameindex
Повідомлень: 780
З нами з: 18 липня 2016, 23:24
Дякував (ла): 194 рази
Подякували: 298 разів
Контактна інформація:

Re: Рай

Повідомлення surnameindex »

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Рай

Повідомлення D_i_V_a »

Це, з мого погляду, дивне прізвище зустрічається на початку ХІХ ст в парафії яку досліджую. Напротязі років не можу встановити правильну форму. Рід був НЕ багаточисельний і через відмінки писали їх по різному. Але проглядає так, що форма була просто - Рай.
То є сенс зкидати в цю тему всіх хто зустрінеться...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
olexaz
Повідомлень: 64
З нами з: 14 січня 2021, 17:47
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 79 разів

Re: Рай

Повідомлення olexaz »

D_i_V_a писав: 14 листопада 2023, 17:29 То є сенс зкидати в цю тему всіх хто зустрінеться...
Зустрічав Раїв в Брусилівському костелі. Наприклад, є запис за 1828 про народження в селі Озеряни сина Станіслава у Якуба по Миколаю та Анастасії по Григорію з Шиманських Раїв (ДАЖО 178-51-320). Але взагалі для Озерян прізвище не характерне.
На Радомишльщині є село Раївка ніби-то пов'язане з цією родиною: https://uk.wikipedia.org/wiki/Раївка_(Ж ... кий_район)
Відповісти

Повернутись до “Р”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 23 гостей