Середюк

Це прізвище

Отримав при народженні
2
67%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
1
33%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 3

Аватар користувача
Середюк
Повідомлень: 13
З нами з: 16 січня 2018, 20:24
Стать: Чоловік
Подякували: 1 раз

Середюк

Повідомлення Середюк »

Прізвище походить від складання декількох слів в значенні - осердя, вісь, золотник, як невелика та важлива частина, без якої ціле не існуватиме.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Середюк

Повідомлення SNIGURIVNA »

Середюк писав:Прізвище походить від складання декількох слів в значенні - осердя, вісь, золотник, як невелика та важлива частина, без якої ціле не існуватиме.
А можна джерело інформації?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Середюк
Повідомлень: 13
З нами з: 16 січня 2018, 20:24
Стать: Чоловік
Подякували: 1 раз

Re: Середюк

Повідомлення Середюк »

Див. Забава А.Б. Тлумачний санскритсько-український словник езотеричних термінів. - Львів: "Сполом" , 2007. - с. 143.
Сарвабхута антаратма - внутрішне Я всіх істот. (шсш) Шрі Свамі Шівананда "Словник Йоги і Веданти".
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Середюк

Повідомлення SNIGURIVNA »

Середюк писав:Див. Забава А.Б. Тлумачний санскритсько-український словник езотеричних термінів. - Львів: "Сполом" , 2007. - с. 143.
Сарвабхута антаратма - внутрішне Я всіх істот. (шсш) Шрі Свамі Шівананда "Словник Йоги і Веданти".
І жодного шансу затертим тлумаченням, як то нащадок середньої дитини чи народженого у середу, чи син того, хто часто сердився "як середа на п`ятницю" ? Зображення
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Середюк
Повідомлень: 13
З нами з: 16 січня 2018, 20:24
Стать: Чоловік
Подякували: 1 раз

Re: Середюк

Повідомлення Середюк »

З якого це дива? Хіба слово середина відрізняється від Середюк, де логіка? До чого тут день тижня, чи ще щось? Значення не змінються навіть при зміні порядку приголосних в слові - срд, дрс, сдр, дср. Прізвище Середюк відображає основну якість заповідану нащадкам, лише невіглас прирівняє сардак (верхній одяг) та сердце. Чи не так?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Середюк

Повідомлення D_i_V_a »

Середюк писав:...лише невіглас прирівняє сардак (верхній одяг) та сердце. Чи не так?
Не так...
Допитлива людина, яка налаштована толерантно до думок інших та до альтернативних думок загалом, та що знає, що мова за віки зазнає змін і через століття звучить зовсім по-іншому, ось така людина буде мати свою точку зору, але розгляне всі можливі і неможливі варіанти.

Звісно наприкінці свого пошуку людина залишиться при своїй думці, мабуть таке вже трапилось з Вами. Але дозвольте іншим, хто долучився до процесу пошуку походження прізвища Середюк, у цій темі висловити і свою, можливо не схожу на Вашу, думку.
У дискусії (не суперечці) народжується істина :!:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Середюк
Повідомлень: 13
З нами з: 16 січня 2018, 20:24
Стать: Чоловік
Подякували: 1 раз

Re: Середюк - ді_ва

Повідомлення Середюк »

Щоби скласти хоч якусь думку про тему розмови, як необхідне має бути предметне знання. Методом тикання пальцем в небо - жодного, хоч найменш можливого судження не складеш, а не те щоб виснувати думку. Так що прошу до обговорення теми: Саурадж - Середюк, паралелі в культурі.
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Середюк - ді_ва

Повідомлення SNIGURIVNA »

Середюк писав:Щоби скласти хоч якусь думку про тему розмови, як необхідне має бути предметне знання. Методом тикання пальцем в небо - жодного, хоч найменш можливого судження складеш, а не те щоб виснувати думку. Так що прошу до обговорення теми: Саурадж - Середюк, паралелі в культурі.
Чи мижу я сподіватися, Середюк जी, що Ви розвієте мої сумніви своїми мудрими відповідями?
Де саме ця обіцяна тема? Я вже мрію, що вона допоможе поповнити мої скромні знання священної мови і подарує багато цікавого.
एक जिंदगी एक मौका |

Чи дозволите спитати ще, щоб я була певна, що правильно зрозуміла Ваше твердження у попередніх дописах теми "Середюк"?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Середюк - ді_ва

Повідомлення D_i_V_a »

Середюк писав:...Так що прошу до обговорення теми: Саурадж - Середюк, паралелі в культурі.
Я "пас".
Я в цій темі випадково... просто зреагувала на слово невіглас... навіть подивилась у словнику, щоби впевнитись, що я його зрозуміла так, як воно дійсно є.
До теми мені сказать немає чого, я скоріш за все відношуся до тих невігласів ;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Середюк
Повідомлень: 13
З нами з: 16 січня 2018, 20:24
Стать: Чоловік
Подякували: 1 раз

Re: Середюк

Повідомлення Середюк »

Мої вітання та шанування дописувачам по темі.
1. Станіслав Губерначук "Трипілля і українська мова". - Київ.: Фенікс, 2005. с 45."...префікс СУ-, як і в нас нині, надавав слову відтінок вищого ступеню, збільшеної якості та ін.".
2. Саурадж - СРД - сердцевина системи, монада. О. А. Торопова Магия вечности.
3. Невіглас, са, м. - невежда. Борз. у. З грішми дурня-невігласа почитують. Ном №1431. СУМ Б. Грінчеко НАН України. -К.: Наук. думка, 1996. - с. 532. Якби було мені треба то лаявся б я інакше, бовдур, наприклад. Бовдур, ра, м. 4) болван, чурбан, неотёса, там само Т1 с78.
4. Продовжити обговорення вважаю за можливе лише при дотриманні тону розмови в якому відсутні нотки сарказму.
5. Залишаю за собою право викладати відомості в той спосіб, який вважаю за потрібне.
Відповісти

Повернутись до “С”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Олексій Василюк і 34 гостей