Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Закінчення -ОВ(-ОВА), -ЕВ(-ЕВА) в українських прізвищах

Подякував (-ла): 294 раз.
Подякували: 377 раз.
Стать: Жінка

Re: Закінчення -ОВ(-ОВА), -ЕВ(-ЕВА) в українських прізвищах

Повідомлення SNIGURIVNA » 16 жовтня 2017, 11:11

в36 Ольга написав:Может быть, таким окончанием обозначали незамужних дочерей? :shock:
Нет, по моим наблюдениям, попадается у жен и вдов чаще.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Подякував (-ла): 294 раз.
Подякували: 377 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення SNIGURIVNA » 18 січня 2018, 15:19

Мені здається, що це може бути цікавим:

у метриках за першу половину 18ст. по одному з моїх сіл вдів пишуть, вказуючи покійного чоловіка (Марія вдова Михайла Іваненка була б Мрія Михайлиха Іваненчиха, для прикладу, а Мотря вдова Івана Василенка - Мотря Іваниха Василиха). Хочеться сподіватися, що той, хто писав, таки дотримувався порядку ім`я покійного перед прізвищем, бо часом що є що не є очевидним, як от у другому прикладі.

Заміжні жінки так не записані жодного разу.

Вже у 1780-х рр такого немає. Коли це зникає, не можу сказати, бо за проміжок часу у сорок років нічого з документів не збереглося.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Хайо Банцхаф
Мій щоденник Зображення

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 77 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення sergm » 29 жовтня 2018, 12:46

Закінчення -ОВ(-ОВА), -ЕВ(-ЕВА), -ЄВ(-ЄВА), -ІВ(-ІВА), -ЇВ(-ЇВА) зустрічались навіть у польськомовних католицьких МК. Тож апріорі не можуть бути російськими. Слід також зазначити, що перші два варіанти більш притаманні польській фонетиці, останні два - українській.
Зустрічались як у чоловіків, так і у жінок, означаючи для перших "син такого-то", для других переважно "жінка такого-то" (хоча і варіант "донька такого-то" не виключений). Як правило, прізвища патронімічні - Антошкови, Антосєви, Банкови, Божкови, Бенедєви, Малкови, Собкови, Танькови тощо…
Збираю генеалогічні матеріали по селу Попова Гребля, Чечельницькій волості, Ольгопільському повіту, Балтсько-Ольгопільському католицькому деканату, Брацлавсько-Подільській шляхті

Поперед.

Повернутись до Українські прізвища з закінченням на

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], D_i_V_a, Dikiy_Dik, Falcon, Google Adsense [Bot], ukrgenealogy, Мария Халюк