Хібуха

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Хібуха

Повідомлення Vitaly Savitar »

Існує кілька версій походження прізвища:

1. Прізвище могло утворитися від слов'янського дієслова "хибати" - "трястися, хитати". Таке прізвисько міг отримати невизначений, нестійкий чоловік, який часто міняв свою думку чи рішення. З часом ім'я могло перерости у прізвище й дістати жаргонну форму - Хібуха. У давньоруській мові існують також слова "хибалка, хибалда", що означають - пустунка, баловниця, тобто не серйозна жінка.

2. За другою гіпотезою, у цьому прізвища мусульманські коріння. Прізвище Хібухін може бути слов'янською формою мусульманського імені Hibatulla, котре, в свою чергу, має складну структуру і складається з двох частин. Перша - HIBAT - назва, що перекладається з арабської як "подарунок", "відданість". Друга - Улла - одна з форм імені Аллаха. Таким чином, ім'я Hibatulla буквально означає "дар Божий". Можливо також, що прізвище Хібухін бере свій початок від арабського слова "Хібла", що означає "покоління". У цьому випадку ім'я може означати "наступник раси".

Опираючись на той факт, що носії цього прізвища проживають в основному в південних областях України, зокрема зафіксовані в Криму, Маріуполі, Одесі, Херсоні, де з найдавніших часів помітні мусульмани, то ця версія може бути цілком ймовірною. Варто поцікавитись своїм родом глибше, аби отримати більш точну відповідь...
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Відповісти

Повернутись до “Х”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей