Шпак

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
100%
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Шпак

Повідомлення romiona »

Шпак (укр. Шпак, белор. Шпак, польск. Szpak) — украинская, белорусская и польская фамилия (от укр. шпак, белор. шпак, польск. szpak — скворец).
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Шпак

Повідомлення romiona »

Фамилия Шпак, скорее всего, произошла от польского слова «шпак», которое означает «седой человек». (Эта информация взята из книги «A Dictionary of Jewish Surnames from the Russian Empire» Александра Бейдера, см. http://www.avotaynu.com/books/DJSRE2.htm). Вероятно, что предок носителя этой фамилии перебрался в Польшу, будучи уже седым.
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Шпак

Повідомлення romiona »

Величезна кількість сучасних українських прізвищ кувалась у горнилі Запорозької Січі. Саме тут вперше виникла потреба офіційної реєстрації великого числа козаків на Запорозькій Січі. Де появлялось безліч втікачів з усієї України. В ті часи існував звичай надавати їм нові прізвища, щоб втікачів не могли розшукати їх власники. Та й козацтво з Гетьманщини, які перебували на Січі на цей час, змінювали свої прізвища на прізвиська. У козацьких реєстрах, складених після Зборівської угоди 1649 року, прізвищеві назви на (енко), наприклад, Голопупенко, Дубогризенко, Петренко, Василенко, Короцюпенко мають абсолютну кількісну перевагу над всіма іншими. Наприклад, у реєстрі Київського полку 1650 року найменування прізвищ на (енко) становлять 60% від усього складу прізвищевих назв.
За прізвищем, наданим на Січі, було можна дізнатись про поширені на Україні ремесла, промисли та про характер військової, торговельної діяльності, чим саме займалися прибульці. За козаком закріплювалась назва місцевості або міста, села, звідки прибув втікач. Значну групу прізвищ складають такі, в яких закладена характеристика особливостей зовнішнього вигляду, вдачі, властивостей поведінки Запорізьких козаків. Запорожці іноді надавали іронічні прізвища , які надавали не справжню ознаку, а її протилежність.
Помічаючи схожість з якоюсь рисою представників фауни і флори, особливо птахів, запорізькі козаки давали такі прізвища своїм товаришам: Сич, Сова, Сорока, Синиця, Ворона, Снігур, Голуб, Горобець, Лелека, Селезень, Кулик, Шпак, Чайка, Соболь, Шкапа.
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шпак

Повідомлення D_i_V_a »

romiona писав:... У козацьких реєстрах, складених після Зборівської угоди 1649 року, прізвищеві назви на (енко), наприклад, Голопупенко, Дубогризенко, Петренко, Василенко, Короцюпенко мають абсолютну кількісну перевагу над всіма іншими...
Прізвище Шпак також відноситься до прізвищ мого інтересу ;) , не через парафію що досліджую, а через коло знайомих...

Але зараз про друге. У нас є невеличка темка про прізвища з цим -енко http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.php?f=111&t=942 , тобто з тим що говорить про "молодший".
То мені здається, що у написаному про перевагу прізвищ на -енко говориться що на Запорізьку Січ прибули переважно молоді хлопці батьки яких ще були живі - от і маємо таку перевагу :D
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Шпак

Повідомлення romiona »

Мій прадід Шпак Опанас (Афанасий) Іванович помер у селі Мала Нехвороща, Машівський район, Полтавська область у 1943 році. Зі слів мого дідуся його батько воював на війні і коли повернувся з війни мусив повертати коня на якому воював...
Ось так закінчуються мої пошуки, оскільки архіви села згоріли у ВВ війну ((( Архіви Києва, Харкова і Полтави теж відповіли про відсутність документів (((
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Онлайн
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Шпак

Повідомлення D_i_V_a »

romiona писав:Мій прадід Шпак Опанас (Афанасий) Іванович помер у селі Мала Нехвороща...
Співчуваю...
Для мене Ваша Нехвороща стала близькою - тоді коли дзвонила до архіва та питалась чи щось по ній є...
Вже тоді думала про примхи долі, коли немає документів, а так хочеться щось знайти. В цьому питання маю щастя, тому що по селу з якого походить батько збереглося майже все... за деякими винятками... і це дійсно задоволення віднаходити по-перше своїх, по-друге якісь дивно-цікаві речі з минувщини інших родин, бо проглядають їх долі...
То я від щирого серця співчуваю...

Мої Шпаки походять з села Красне яке сьогодні чомусь називається Красне Преше. Вони вже давно перебралися до Києва, але розповідали, що там майже все село було зі Шпаків :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Шпак

Повідомлення в36 Ольга »

На сайтах по ВОВ три полных тезки. Один Шпак Афанасий Иванович из Белоруссии, второй из Черкасской обл, и третий 1911 г.р. из Полтавской области. Не ваш ли? Причем в наградном документе указан и его домашний адрес, но он скрыт от наших любопытных глаз.
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Шпак

Повідомлення romiona »

Однозначно ні !!! Оскільки прадід воював скоріш за все у першу світову...

На цьому сайті є лише мій дідусь http://podvignaroda.ru/?#id=43104523&ta ... ilManAward Який, на жаль, помер 08.02.2017 ((( Це моя гордість і приклад для наслідування!!!
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Шпак

Повідомлення romiona »

Можу лише сподіватись, що це мій прадід... Але це лише моє припущення, не підтверджене жодними документами (((
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Онлайн
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Шпак

Повідомлення cronoster »

Дрібка інфи про Шпака
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Відповісти

Повернутись до “Ш”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 29 гостей