Ве́рхній Са́лтів, село, Вовчанський район, Харківська область, Україна

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Ве́рхній Са́лтів, село, Вовчанський район, Харківська область, Україна

Повідомлення АннА »

ВЕРХНІЙ САЛТІВ археологічна пам’ятка – давні городище, поселення та могильники. Пам’ятка розташов. на околицях с. Верхній Салтів Вовчанського р-ну Харків. обл. До городища прилягають кілька поселень та могильників салтівської культури 8–10 ст. Археол. розкопки, які з перервами продовжуються до наших днів, започаткував в.Бабенко. Городище (пл. 120 га) оточене трьома лініями земляних валів, на внутр. валу споруджено кам. стіну товщиною 3 м. На тер. городища розкопано напівземлянки та залишки кам. споруд, на тер. поселень – чотирикутні напівземлянки з вогнищами, на могильниках – ґрунтові та катакомбні поховання. Під час археол. досліджень тут виявлено ліпну та гончарну кераміку, с.-г., ремісничий реманент та ін., в могилах знайдено прикраси, предмети спорядження воїнів та верхових коней.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Ве́рхній Са́лтів, село, Вовчанський район, Харківська область, Україна

Повідомлення АннА »

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1960-ті роки
ВЕРХНІЙ САЛТІВ — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Сіверського Дінця, за 22 км від районного центру. Населення — 394 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Жовтневе та Українське.

На території села розташована центральна садиба колгоспу ім. XX з’їзду КПРС, який має 2613 га сільськогосподарських угідь. Вирощуються зернові культури, розвинуте садівництво. г Тваринництво — м’ясо-молочного напряму. Артіль займає одне з перших місць у районі по розвитку садівництва. З допоміжних підприємств є млин (с. Верхній Салтів).

У селі — восьмирічна школа, бібліотека, клуб.

Верхній Салтів засновано у XVII столітті. Перші поселення на території села відносяться до VII—VIII століття н. е. У 1900 році археологи поблизу Верхнього Салтова виявили велике старовинне місто VIII—X століття з укріпленнями і багатьма пригородами. Воно займало площу понад 120 га і мало назву «Сарада». Був виявлений також великий катакомбний могильник довжиною 2,5 км, загальною площею 100 га. За досить обережними підрахунками тут налічується 40 тис. катакомб, з яких 700 розкопано. Відомий вчений А. А. Спицин писав, що дослідницькі роботи у Верхньому Салтові поклали початок «новій ері у вивченні стародавностей середніх віків Півдня Росії». Так було покладено початок вивченню археологічної культури, яка одержала назву Салтівської.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Ве́рхній Са́лтів, село, Вовчанський район, Харківська область, Україна

Повідомлення kbg_dnepr »

Не зовсім генеалогічне, але хтозна... Оце зроблять ДНК-тест, і виявиться, що то прямі предки жителів села ;)

Поховання часів Хозарського каганату знайшли археологи Харківського Національного університету імені В.Н. Каразіна на території села Верхній Салтів.

Салтівську археологічну культуру на Харківщині досліджують протягом 121 року. Це перша за останні 15 років не пограбована усипальниця, розповів Суспільному керівник експедиції Валерій Скирда.

"Це сімейне поховання. Тут знайшли тіла чотирьох людей: одного чоловіка, двох жінок та дитини. Жили вони у IX столітті. Дивує, що тут збереглися залишки дерева, на ногах чоловіка збереглися залишки шкіряного взуття, що є рідкісною знахідкою. Будемо думати, що реставратори зможуть з ними попрацювати. Знахідки, загалом, однотипні: бісер, бронзові бубонці, ґудзики, монети, які використовувалися як прикраси", — розповідає археолог.

За його словами, всього біля городища виділяють чотири могильники. Там, де знайшли поховання й залишки шкіряного взуття, — третій. З 1900 року науковці дослідили понад тисячу поховань катакомбного типу, але кордони городища досі не встановили.

"Тут було городище з кам'яними мурами, як укріплений пост. Навколо нього було два селища. В укріпленому поселенні жила адміністрація, військові, а у селищах жили звичайні ремісники, люди, які займалися сільським господарством", — розповів Скирда.

Із завершенням експедиції могили закопують. Усі знайдені артефакти передадуть до археологічного музею університету Каразіна, там їх мають відреставрувати й показати на виставці у жовтні.

https://www.istpravda.com.ua/short/2021/07/19/159860/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Літера В”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей