Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Відповісти

У цьому селі/Цим селом/Це село

Народився і живу
0
Немає голосів
Народився, але не живу
0
Немає голосів
Жили мої батьки
0
Немає голосів
Жили декілька поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Жило більше 7 поколіннь моїх пращурів
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
Є зв'язок моїх пращурів з цим селом
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
Ваш варіант відповіді
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення romiona »

Шукаю метричні книги
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтаська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

romiona писав:Шукаю метричні книги
Інколи по полтавським місцям щось трапляється і у ЦДІАКу http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_pok/index.php#M
Але Малої Нехворощі там немає...
На вікіпедії , як це часто густо буває, зовсім мало
Мала́ Нехворо́ща — село в Україні, в Машівському районі Полтавської області. Населення становить 538 осіб. Орган місцевого самоврядування — Малонехворощанська сільська рада.
Постає питання - це було село, чи присілок?
Була там колись своя церква, чи вони ходили до сусіднього села?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Мені стало цікаво, скільки піде часу на пошук метричних у людини, що у перше почне шукати своє коріння по цьому НП.

Віднайшлися телефони Малонехворощанської сільської ради - +38(05364)97345; +38(05364)97343
Але сьогодні там ніхто не відповів.

А потім зателефоувала дізнатися чи загалом ця місцевість має відношення до Полтавського архіву, чи ні?

Пагана звістка - через події 1941-1943 років по цьому, та ще по багатьом населеним пунктам Полтавщини взагалі нічого не збереглося.
Одразу порадили пошукать щастя У ЦДІАКу, але ми там вже були ;)
Я питала і про перепис, і про ревізії, про сповідні. На все була відповідь - НІ, не збереглось.
Запитала, чи може слали копії до Москви - відповідь була також ні - якщо і зберігалось, то на місці.
Але сказали що по ХХ столітті можна питаться в місцевій сільраді, то може комусь ще телефони й знадобляться.
Співробітник архіва був дуже приємний та співчував... навіть сходив кудись щоби подивиться якаж там була церква...

Церква Свято Троїцька
Село Мала Нехвороща Костянтиноградського повіту Полтавської Губернії
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Неофійійний сайт села Мала Нехвороща http://nekhvoroscha.net/publ/susidni_se ... /15-1-0-68
Оприлюднено 12.07.2010. Дивно, але всеж якась інформація по архівам зберігається...
Стоїть серед українського привільного степу рідне село Мала Нехвороща. І це село - частина нашої великої Батьківщини.
Мила, славна Мала Нехвороща. На перший погляд, найзвичайнісіньке українське село. А у кожного села є своя доля і вона невіддільна від долі нашої Вітчизни, від історії, від людського життя.
Село наше - це земля наших прадідів, земля наших дітей. Воно з'єднує покоління в одне ціле. Скільки пережило воно за своє існування, скільки бачило?
Історія нашого села відходить в далеке XVIII століття.

В день ясний горіло сонце.
Нерухомо вітер спав
Нерухомо в мертвій тиші
Степ незайманий стояв.
Тут, на сході, за лісами,
Колисалось море трав,
І над степом тихий вітер
На шовкових струнах грав.
Степ широкий, степ безмежний
Де початок твій, де край?
Кому це місце до вподоби,
То приїжджай і заселяй.
1808 рік...

Цими місцями проїжджала Катерина II. їхала вона у напрямку Кременчука. Наказала: „Відпочивати!"
Вийшовши з карети, помітила велику кількість трави, що росла кущами.

- Ти тільки подивись на цей земний рай. Як зветься ця трава?
- Нехворощ, - відповіли їй.
- Чудова Нехвороща. Земля тут пахне медом, вода - молоком, а з неба в людську душу ллється пісня жайворонка.

Парубче, залишайся тут землю орати, поля засівати та своїх дітей годувати.

- Согласен, хорошо! Я буду на цій землі і воїном, і орієм, і господарем.
- Хай буде так!
- Господи, благослови на добру справу.

Щорік населення зростало.
Могутнішало з року в рік.
Від назви трави - назва
населенню була.
І за селом міцно закріпилась
До нинішніх часів дійшла.

За даними 1859 року, найбільше поселення Нехворощанка, що і дало початок нинішній Малій Нехворощі, мало 69 дворів і проживало в ньому 350 чоловік. Інші населені пункти булименшими.
Через 4 десятиліття, на рубежі двох віків, у Малій Нехворощі був 281 двір і проживало там 1592 чоловіки населення. Один раз на рік організовувався ярмарок.
У 1910 році в Малій Нехворощі було 282 двори, з них козацьких - 5, селянського різного найменування - 273.
Неземлеробських занять було мало: один тесляр, три кравці, один чоботар, сім ткачів, інтелігентні заняття мали 8 чоловік.
У селі була Троїцька дерев'яна церква, побудована в 1894 році. Мала вона бібліотеку, в парафії було дві школи грамоти і земське училище.
Зі спогадів Решетило Анастасії Василівни:
"Церква стояла в центрі села (тепер стадіон). Відкрили церкву у 1895 році. Мала церква велику дзвіницю. Співав хор, який налічував ЗО чоловік. В ньому співали Сімонов Антон і баба Оксана (теща Рибака Якова). Священником був Симон Леонтійович Войтенко".
Не забували односельці і про релігійні свята, обряди, звичаї та традиції.
Мала Нехвороща і населені пункти , що були навколо, належали до Нехворощанської волості Костянтиноградського повіту Полтавської губернії.
У 1925 році в селі було створено 2 товариства зі спільного обробітку землі - „Новий шлях" і „Шлях майбутнього". У них було родин із 84 чоловік. Зачинателями колгоспного руху були: Т.Д.Назаренко, О.Ф.Мігусь, Н.Нездойминога.
На початку 30-х років в селах сільської ради були три артілі: „Червона перемога". „Червона армія" та „Іскра". У 1950 році проведено укрупнення і на базі трьох колгоспів створено одне багатогалузеве господарство - колгосп „Іскра". Серед передовиків колгоспної праці в 30-і роки була Ганна Кузьмівна Рибак - послідовниця Паші Ангеліної.
Наприкінці 20-х та на початку 30-х років село зазнало великих людських жертв: репресовано в час колективізації 32 чоловіки, померло від голоду 320 чоловік.
Тяжкі випробування випали на долю односельчан у роки Великої Вітчизняної війни.
Німецько - фашистські війська окупували село 18 вересня 1941 року, вигнали їх через два роки. Вороги принесли в село горе і сльози, кров і смерть. Та односельці не скорилися. 22 вересня 1943 року біля села відбувся бій партизанів, підтриманих місцевими жителями, з окупантами та їх прислужниками. У бою загинуло 4 партизани і один фашист. Наступного дня в село прибув загін есесівців для розправи. Карателі лютували. Спалили понад 20 хат, убили 13 партизанів, серед них 60-ти річних П.К.Подріза і В.Ю.Харченка, 16-ти річного Івана Свистуна та 14-ти річного Івана Решетила. Свої жертви вороги кидали у палаючі хати. Лише надвечір кати поїхали із села. Імена жертв фашизму (всього 17 чоловік) відомі.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювало близько 400 односельців, з них загинули 217 чоловік. Решта повернулися, щоб знову орати, сіяти, ростити дітей та відбудовувати село.

Життя триває, сяє ясний день
І травень за вікном, вдовиний травень.
Із пам'яті тюльпанів і пісень
І мирні ввечері цвітуть заграви
І мирні зорі в мирній вишині
І жайворонок мирний у блакиті
І в серці мирний спокій мирних днів
Хай завжди буде так на цілім світі.

Найбільша краса села - його люди. Агрономи і педагоги, лікарі та хлібороби - ось далеко не повний перелік професій людей, які прославили наше село.
Багато односельців відзначені високими урядовими нагородами: П.Я.Козельський, І.П.Полив'яний, А.Г. Свистчн - удостоєні ордена Леніна:
З.Я.Гайдаренко, ПЛ.Рибак. П.С.Рибак. Н.С.Рибак. К.Я.Свистун - передовики виробництва:
С.Ф.Сидоренко - вчителька, чдостоєна медалі А.С.Макаренка, відмінник народної освіти.

А ще славне наше село співучими людьми. Фольклорна група та струнний оркестр відомі всій області.
Перетворювати старе і будувати нове - ось два рівновеликі та рівноправні завдання. І чекають вони мудрого господаря, який не боятиметься ризику, турбот і можливих невдач.

Як ріки в гору не підуть і сонце не згасне.
Так ми того не забудем, що рідне, що власне.
Що нам рідне, що нам буде і красне і гоже.
Присягаєм, що так буде!
Поможи нам. Боже!
Якщо все що написано вище правда, то село було засноване за Катерини ІІ.
Церкви своєї не було до 1894 року, то значиться ходили до іншого села і треба шукать щастя по тому селу - може все-таки щось збереглось?
Метрики Троїцької церкви були за досить короткий час - від 1895 до... скажімо 1920 року, то це буде всього 25 років :?

Цікаво, а до якої ж церкви була приписана Мала Нехвороща до 1895 року?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Tany
Повідомлень: 1
З нами з: 18 жовтня 2016, 12:50
Стать: Жінка
Подякували: 3 рази

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення Tany »

Возможно Вам поможет: сайт по ссылке выше - сайт села Нехвороща, дейтвительно Новосанжарского р-на, это село находится в 12 км от Малой Нехворощи (Машевского р-на) и эти села постоянно путают, Возможно жители М.Нехворощи были приписаны к церкви в с.Нехвороща, или поищите еще информацию о с. Соколова Балка (Соколивка) и Перещепина (это те крупные села кторые были на слуху моей бабушки). Район также не всегда был Машевский, насколько мне известно, Мала Нехвороща была приписана к Карловскому, Новосанжарского и даже Нехворощанскому р-ну.
З.Ы. Информация которую Вы привели в цитате действительно о с. Мала Нехвороща, некоторых людей я знала лично.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення D_i_V_a »

Tany писав:... и эти села постоянно путают...
Дуже дякую Tany, зараз я вже підзабула, бо тоді це був для мене експерімент :D , мені було цікаво побачити картинку очима новачка який на місцевості не знається.
Просто пані romiona з'явилась як "летючий голландець" з провокативно коротким запитанням - шукаю метрики - і зникла знову в нікуда... То взяла просто цікавість гору - чи вона тільки думає, що вона шукає, чи шукає дійсно, та дійсно все так погано і вона не може знайти?..

Тоді у мене, після віднайдення того сайту, було відчуття, що я щось пропустила, недобачила, десь пройшла поряд але не второпала що ось сюда і веде доріжка... Але вибачаюсь, НП до моєї родини немає зовсім ніякого відношення, то я і полишила... полишила з відчуттям, що якби людина хотіла, то по допоміжним документам можна все таки щось та відкопать...

А сьогодні Ви вносити смуту у душу :lol: , бо з'ясовується, що є ще одна Мала Нехвороща... і вона також недалеко...
То може пані romiona просто цього не знає?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення АннА »

Ще по жодному селу не було так мало :(

З історії міст і сіл УРСР виданої у 1960-ті роки
МАЛА НЕХВОРОЩА — село, центр сільської Ради, розташоване за 39 км від районного центру і за 26 км від залізничної станції Перещепина. Населення — 979 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Свистунівка.
В селі розташований колгосп «Іскра» — багатогалузеве господарство. Артіль має 4455 га землі.
У Малій Нехворощі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
romiona
Повідомлень: 34
З нами з: 20 квітня 2016, 20:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 16 разів

Re: Мала Нехвороща, село, Машівский р-н, Полтавська обл, Україна

Повідомлення romiona »

Пані D_i_V_a , вибачте що довго не з'являлась на цьому сайті, та я саме шукала інформацію і всі вище перелічені дані вже давно були віднайдені в інтернеті, адже вони не такі вже таємничі ((((

А на рахунок метричних книг відповім, я писала у Машівський РАГС і люб'язні працівники передивились документи як у себе так і передзвонили у сусідні РАГСИ і особисто мені зателефонували, що жодних даних, на жаль, немає (((( Окрім того у Полтавському і Харківському архіві також відповіли, що нічого немає (((( У ЦДІАКу мені теж відповіли що нічого немає ((((

І це не тільки по Малій Нехворощі але і по сусіднім селам !!!!

Якось так :cry:
Лещук (Ліщук), Ковальчук, Колачинський (Кулачинський), Шпак, Романов, Зінчук, Саврук...
Відповісти

Повернутись до “Літера М”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей